Jaunimo stovykloje – daugybė iššūkių ir didžiulis asmeninis augimas (foto) (0)

Publikuota: 2022-09-03 Kategorija: Jaunimas
Jaunimo stovykloje – daugybė iššūkių ir didžiulis asmeninis augimas (foto)
Organizatorių nuotr. / Stovyklos organizatorių komanda

Aktyvus jaunimas iš RJOS „Apvalus stalas“ organizacijos, ne vienerius metus organizuojantis įvairius renginius bei rašantis projektus ir šiais metais nepagailėjo savo jėgų ir laisvalaikio. Vidurvasarį šios organizacijos jaunuoliai pakvietė bendraamžius, kartu praleisti net aštuonias dienas stovykloje, pavadintoje „Iš taško A“, kuri įsikūrė Žiūkeliškių poilsiavietėje.

Vasaros stovykla „Iš Taško A“ organizuota jaunimo iniciatyva

Prieš pusę metų, subūrusi savo komandą, Martyna Kartianytė sako norėjusi padėti išeiti iš komforto zonos ne tik sau pačiai, bet ir kitiems jaunuoliams. Bendraudama su draugais pastebėjusi, jog daugelis turi įvairių baimių, o vieniems jas įveikti būna sunku.

„Patys esame jauni žmonės ir žinome ko reikia mūsų bendraamžiams. Atkreipėme dėmesį, kad daugelis nemoka atsiskleisti, bijo kalbėti viešai, turi įvairių baimių. Savo projektu, t. y. organizuojant stovyklą, siekėme didinti jaunimo užimtumą vasaros metu, įtraukti į įvairias veiklas, lavinti įgūdžius, tame tarpe ir psichologinius bei bendravimo. Per šiuos pusę metų, kol vyko projekto rengimo darbai, stebėjau, kaip augu pati, ir kaip auga mano komanda. Įdėjome tikrai labai daug darbo ir džiaugiamės, jog dalyvių atsiliepimai taip pat patys geriausi. Viskas atsipirko su kaupu. Tai suteikia dar daugiau motyvacijos eiti pirmyn“, – sako projekto kuratorė Martyna.

Veiklos finansuotos iš projekto lėšų

Pasiruošimo metu jaunuoliai parengė du projektus. Abu buvo finansuoti, tad rėmėjų ieškoti neprireikė. 2300 eurų gauta pagal Vaikų ir jaunimo socializacijos paraišką, 500 eurų – iš Visuomenės sveikatos rėmimo fondo.

Stovykla buvo numatyta per patį vidurvasarį, liepos 25 – rugpjūčio 1 dienomis, o registracija į ją uždaryta birželio 15 dieną. Jaunuoliai iki stovyklos pradžios dar turėjo įvairių užduočių, kurias turėjo kiekvienas atlikti. Prie projekto rengimo prisijungę jaunuoliai sako prieš stovyklą patys nežinoję ko tikėtis. Vieni turėjo daugiau organizacinės patirties, kiti mažiau, bet visi jautė, jog stovykla visiems išeis į naudą ir duos daug patirties.

Dalyvių registravosi daugiau, nei galima buvo priimti

Savanoris Nedas Adulis, taip pat prisijungęs prie stovyklos organizavimo, sako, kad jaunuolių įkalbinėti dalyvauti šioje stovykloje per daug nereikėjo. Vyko net tam tikra atranka. Dalyviams buvo išsiųstos anketos, nes siekta, kad dalyvautų labiausiai motyvuoti ir tikrai pasiruošę į veiklas įsitraukti bendraamžiai.

„Rokiškyje – gana aktyvus jaunimas. Sulaukėme apie 40 paraiškų dalyvauti stovykloje. Visų norinčių net negalėjome priimti. Stovykloje, be 7 organizatorių, rengusių projektą, dalyvavo 24 jaunuoliai iš Rokiškio miesto ir rajono bei vienas iš Kauno“, - bendraamžių aktyvumu džiaugėsi Nedas.

Veiklos organizuotos taip, kad nepabostų

Visi septyni organizatoriai stovykloje buvo pasiskirstę atsakomybėmis ir veiklomis. Kaip įprasta, pirmą stovyklos dieną dalyviai skyrė susipažinimui.

„Tam naudojome įvairius žinomus metodus ir žaidimus“, – sako Dangiras Rancevas, kuris šio projekto metu taip pat buvo atsakingas ir už komunikaciją.

Antros dienos veiklą – plaukimą baidarėmis Šventąja, koordinavo Nedas Adulis, kuris turėjo įtraukti visus į komandinį darbą bei buvo atsakingas už saugumą.

Į stovyklos programą įtraukti ir profesionalūs lektoriai

Į stovyklą atvykęs lektorius Lukas Kulikauskas dalyviams padėjo stiprinti viešojo kalbėjimo ir kūno kalbos įgūdžius. Šis lektorius įgyvendino ir vieną iš projekto tikslų – stiprinti dalyvių socialinius  įgūdžius.

„Džiaugiamės į stovyklą pakvietę šį lektorių, nes jis sugebėjo įtraukti į veiklas net pačius uždariausius dalyvius, padėjo jiems atsiskleisti. Viešojo kalbėjimo užsiėmimas davė ne tik teorinės naudos, bet ir suteikė stiprybės ir stimulo įveikti savo baimes“, – apie lektorių pasakojo viena iš organizatorių Agnė Baradulina.

Daugiausiai iššūkių dalyvių laukė penktą stovyklos dieną, kai visi išsiruošė į naktinį žygį. Už žygio organizavimą atsakingas Lukas Vaitaitis sako šiai užduočiai ruošęsis dar gerokai iki stovyklos pradžios. Atvažiavęs į mišką, jį iš anksto nuodugniai apžiūrėjęs, kad dalyviai nepatirtų traumų ir būtų saugu.

„Jaučiausi be galo atsakingas. Be to, norėjosi, jog nebūtų nuobodu, todėl sugalvojau įvairių istorijų, užduočių. Buvo tikrai įdomu stebėti, kaip dalyviai įveikia užduotis. Ne vienam tai buvo iššūkis tiek emociškai, tiek fiziškai. Džiugino, jog dalyviai įveikė tiek iššūkių. Per kelias stovyklos dienas jau buvo susiformavusios komandos ir vieni kitiems be galo daug padėjo“, – pasiektu rezultatu džiaugėsi Lukas.

Po naktinio žygio dalyviai atrado savyje neįveiktų ir galbūt net nepažintų baimių – tamsos, įvairių gyvių ir pan., todėl labai pasitarnavo sekančią dieną organizuoti konfliktų sprendimo mokymai.

Svarbu atskirti konfliktą nuo diskusijos

Stovykloje dalyvavę lektoriai Aistė Rutkauskienė ir Vladas Polevičius mokė stovyklos dalyvius spręsti konfliktus ir suvokti, kodėl jie kyla, atskirti konfliktą nuo diskusijos, išklausyti ir tinkamai perduoti informaciją.

„Supratome, kaip svarbu išgirsti, ką kalba kitas, išklausyti ir tinkamai reikšti jausmus, ieškoti bendro sprendimo. Iš šių mokymų naudos gavo ne tik stovyklos dalyviai, bet ir mes – stovyklos organizatoriai“, - sakė Austėja Karpovaitė.

Patirtis neįkainojama – tiek dalyviams, tiek organizatoriams

Stovyklos veiklas vainikavo kūrybiškumo mokymai.

„Nuostabiausia, jog po visų stovyklos dienų dalyviai išlaisvėjo ir atsiskleidė – išmoko reikšti savo mintis, tiek piešiant, tiek kalbant. Buvo smagu girdėti ir matyti, kad šios dienos tiek daug visiems davė. Jautėsi, kad visi džiaugiasi šia stovykla“, – neslėpė ir savo džiugesio Martyna Kartianytė, o Agnė Baradulina jai pritardama, sakė, jog tokiems jauniems žmonėms savarankiškai suorganizuoti tokią vasaros stovyklą yra nemenkas iššūkis.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video