Mokyklos neranda apsaugininkų diskotekoms – keičiama finansavimo tvarka (0)

Publikuota: 2023-10-24 Kategorija: Jaunimas
Mokyklos neranda apsaugininkų diskotekoms – keičiama finansavimo tvarka
„Rokiškio Sirena“ / Asociatyvi nuotr.

Dar pavasarį bandant atgaivinti diskotekas mokyklose, iš Rokiškio rajono savivaldybės biudžeto nuspręsta skirti 5 tūkst. eurų, kad švietimo įstaigos galėtų nusisamdyti saugos tarnybų darbuotojus ir šokiuose nereikėtų budėti mokytojams. Tačiau pritrūkus apsaugininkų keičiama tvarka – skirtas lėšas siūloma leisti mokėti kaip atlygį diskotekose panorusiems budėti kitiems asmenims – mokyklų darbuotojams, sporto klubų atstovams ir pan.

Saugo kitus objektus

Rokiškio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorius (vyr. specialistas) Gediminas Kriovė sakė, kad ne viena Rokiškio švietimo įstaiga bandė tartis su saugos tarnybomis, tačiau nepavyko dėl  apsaugininkų užimtumo. Tarnybos, kurios vykdo veiklą rajone, fiziškai neturi tiek pajėgumų dėl didelių darbo apimčių ir aiškino saugančios kitus objektus. Šiuo metu Rokiškio rajone saugos paslaugas teikia dvi tarnybos. Viena iš pradžių buvo suteikusi vilčių dėl budėjimo mokyklose, kita iškart atsisakė.

Daugiau laisvės mokykloms

Dabartiniame apraše nurodoma, kad mokyklos skirtas lėšas gali panaudoti pirkdamos paslaugą tik iš įmonių, kurių pagrindinė veikla yra fizinių, juridinių asmenų ir materialaus turto apsauga.

Keičiant tvarkos prašą, kuris rajono tarybai bus teikiama šią savaitę vyksiančiame posėdyje, atsisakoma griežto apibrėžimo dėl saugos tarnybų, o švietimo įstaigoms paliekama daugiau laisvės. Mokyklų vadovai galės spręsti, kaip panaudoti lėšas saugumo užtikrinimui.

„Įstaigos galės samdytis individualią veiklą vykdančius asmenis ar siūlyti priemoką mokyklos ūkio dalies darbuotojams, mokytojams, kurie budės organizuojant poilsio vakarus. Kai kurie sporto klubų treneriai, sportininkai, tikėtina, kad dirba su patentu, nes budi renginiuose. Čia pačių mokyklų reikalas, kaip panaudos lėšas“, – sakė G. Kriovė.

 Sumos nedidelės

Išdalinus sumą, rajono gimnazijoms metams tektų po 600 Eur, o progimnazijoms – po 400 Eur. Sumos nėra didelės, samdant saugos tarnybas, pinigų užtektų vos trims poilsio vakarams surengti. Pasak Jaunimo reikalų koordinatoriaus, tai labiau moralinis paskatinimas, siekiant į mokyklas sugrąžinti diskotekas. „Kai darėme apklausas su moksleiviais, labai daug jaunų žmonių  nurodė, kad jiems trūksta diskotekų mokyklose. Pasidomėjus, kodėl jos nevyksta, paaiškėjo, kad nėra žmonių, kurie sutiktų budėti, užtikrintų saugumą“, – ankstesnio sprendimo priešistorę primena G. Kriovė.

 Priklauso nuo požiūrio

Pašnekovas pabrėžia, kad visgi rajone šiuo atžvilgiu nėra visiškai „juoda dėmė“ ir niekas nešoka – kai kurios gimnazijos ir progimnazijos organizavo, organizuoja ir organizuos diskotekas, tą jos darė ir be papildomo finansinio paskatinimo. Tai priklauso nuo įstaigos vadovo požiūrio. Jeigu diskotekose jis matys tik negatyvą, šokiai nevyks. „Tokio pasirinkimo, kaip anksčiau, kai kas antrą penktadienį keliose mokyklose ir dar kultūros centre vienu metu vyktų šokiai gal nebus, tačiau norisi, kad švietimo įstaiga moksleiviams taptų ne tik žinių ir mokslo vieta, bet jie galėtų ateiti čia gauti kitokią emociją, smagiai praleisti laiką“, – sakė Jaunimo reikalų koordinatorius.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video