Rajono moksleivių atstovai konferencijoje: „nauja“ prezidentė ir savivaldų ataskaitos (foto) (0)

Publikuota: 2023-10-04 Kategorija: Jaunimas
Rajono moksleivių atstovai konferencijoje: „nauja“ prezidentė ir savivaldų ataskaitos (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / RRMT savanoriai Rudens konferencijoje.

 

Šiandien į Rokiškio rajono savivaldybės posėdžių salę rinkosi atstovai iš rajono mokyklose veikiančių mokinių savivaldų. Rokiškio rajono moksleivių tarybos (RRMT) organizuotoje „Rudens konferencijoje“ pristatytos veiklos ataskaitos bei išrinkta RRMT prezidentė.

Susirinkusiems moksleivių savivaldų atstovams laikinoji RRMT prezidentė Marija Lekandraitė pristatė konferencijos darbotvarkę bei supažindino su būsima rinkimų tvarka.

Pakvietė pasikalbėti apie narkotikus

Pasveikinti konferencijos dalyvių atvyko Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas bei Jaunimo reikalų koordinatorius Gediminas Kriovė.

Rajono vadovas džiaugėsi aktyviais ugdymo įstaigų atstovais linkėjo drąsos, atsakingumo ir geresnio bendravimo su valdžios atstovais, kurio, pasak mero, tikrai trūksta. „Kai bus išrinkta nauja prezidentė, kviečiu jums patogiu laiku aptarti rūpesčius bei problemas, kurios kelia nerimą tiek mums, tiek jums. Šiuo metu visoje Lietuvoje girdime, kone kasdien plintantį narkotinių medžiagų vartojimą mokyklose bei gimnazijose. Tai viena iš temų, apie kurią norėčiau sužinoti daugiau, būtent iš jūsų. Vienas dalykas kalbėti su policija ir specialistais, bet su jumis, galime rasti konkrečius sprendimus ir išsiaiškinti problemos mąstą“ – apie problemas kalbėjo savivaldybės vadovas.

Dominavo renginiai

Po sveikinimų savo veiklos ataskaitas pristatė rajone veikiančių gimnazijų bei progimnazijų atstovai. Ataskaitose dominavo vykusių veiklų, renginių mokyklose pristatymas, kitų iniciatyvų rezultatai. Tiesa, kai kurių mokyklų atstovai plačiai veikė jaunimo politikos bei moksleivių atstovavimo srityse, kas ir yra pagrindinės moksleivių tarybų funkcijos. Ataskaitas pateikė keturi Rokiškyje veikiančių gimnazijų ir progimnazijų atstovai bei mokinių prezidentai, Juodupės ir Kamajų gimnazijų moksleivių prezidentai.

Vykdyti „šturmai“

Laikinoji RRMT prezidentė M. Lekandraitė savo veiklos ataskaitoje akcentavo, jog teko tvarkyti vidinę organizacijos struktūrą, atkurti renginių organizavimo komitetą bei atsisveikinti su „ant pliusuko“ buvusiais savanoriais. Dalyvauta Lietuvos moksleivių sąjungos forumuose, kuriuose Rokiškio rajono moksleiviai atstovauti nacionaliniu lygmeniu. Vykdyti susitikimai su rajono jaunimo tarybos nariais, kitų rajone veikiančių jaunimo organizacijų atstovais. „Šturmuotos“ Pandėlio ir Kupiškio gimnazijos, kuriose regzti nauji ryšiai su moksleivių atstovais.

Trūksta erdvės

Pasibaigus ataskaitoms vykdyti kandidatų į RRMT prezidentus prisistatymai. Pirmoji kandidatė, Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos abiturientė Brigita Dmitrijeva akcentavo, jog moksleiviams trūksta bendros vienijančios erdvės, kuriose jie galėtu išsireikšti, o tas padėtų juos geriau atstovauti ir integruoti į visuomenę.

Gerins komunikaciją

Antroji kandidatė M. Lekandraitė tikslais iškėlė RRMT komunikacijos gerinimą tarp visuomenės ir savivaldų, RRMT savanorių kompetencijų ugdymą bei užtikrinti atsakingą savivaldų metinės veiklos programos vykdymą. Prisistatymo metu supažindinta ir su būsimąją komanda, kuri padės sklandžiai atstovauti rajono moksleivius.

Balsuota išmaniai

Prisistačius kandidatams laukta klausimų ar pastebėjimų, tačiau jų nebuvo. Mokykloms delegavus atstovus, jiems į telefonus atsiųsta nuoroda, kurioje prabalsuota už kandidatą. Balsavimas netruko nė minutės, o susirinkusieji juokavo, jog tokios praktikos reiktų ir savivaldybės taryboje. Balsų dauguma rinkimus laimėjo M. Lekandraitė.

Konkrečiai nežino

RRMT prezidentė M. Lekandraitė „Rokiškio Sirenai“ teigė, jog pareigų nebijo, nes su jomis gerai susipažino laikinai jas eidama. Naujoji moksleivių atstovė sakė, konkrečiai nežinanti, kokias rajone esančias moksleivių problemas sieks išspręsti per vienerius metus truksiančią kadenciją. Visgi, sieks gvildenti vis didėjantį narkotinių medžiagų vartojimą mokinių tarpe,  pavėžėjimo į ugdymo įstaigas bei neformalias veiklas problemą, su kuria ypatingai susiduria rajone gyvenantys moksleiviai. M. Lekandraitė įvardijo ir ne jaunimo politikai priskiriamą problemą, tačiau ypatingai moksleivius liečiančią temą – mokytojų trūkumą, kas daro įtaką ugdymo kokybėje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video