Rokiškio J. Tūbelio progimnazijoje – ukrainiečių sutelkties centras (0)

Publikuota: 2022-09-12 Kategorija: Jaunimas
Rokiškio J. Tūbelio progimnazijoje – ukrainiečių sutelkties centras
Ž. Semaškienės nuotr. / Pirmojo Rokiškio ukrainiečių susitikimo J. Tūbelio progimnazijoje akimirkos

Nuo rugsėjo pirmosios nemenkas būrys Ukrainos karo pabėgėlių vaikų pradėjo lankyti Rokiškio J. Tūbelio progimnaziją. Įsiliedami į mokyklos bendruomenę jie ne tik mokosi įvairių dalykų pamokose, bet ir susipažįsta su vis dar jiems nauja edukacine aplinka, bendraamžiais, mokytojais. Priimdamos savo vaikams tenkantį kultūrinės integracijos iššūkį, į progimnaziją užsuka ir jų mamos, močiutės, kurių didelė dalis vasarą mokėsi lietuvių kalbos pradmenų Rokiškio švietimo centre organizuotuose kursuose. Matydamas tokį karo pabėgėlių bendravimo poreikį, Juozo Tūbelio progimnazijos direktorius Z. Pošiūnas pakvietė mokyklos bendruomenę mūsų ugdymo įstaigoje sukurti ukrainiečių sutelkties centrą, kurio pagrindinis veiklos tikslas būtų kuo švelnesnė ukrainiečių mokinių integracija mokykloje.

Pirmasis Rokiškio ukrainiečių susibūrimo vakaras jau įvyko. Praėjusį ketvirtadienį keliolika ukrainiečių – suaugusiųjų ir vaikų – rinkosi į progimnazijos technologijų kabinetą gaminti suvenyrų artėjančiai Rokiškio miesto šventei. Malonu, kad prie savo bendraamžių iš Ukrainos prisijungė ir progimnazijos mokiniai, kurie kartu kūrė dekupažo technika ir vieni iš kitų mokėsi naujos kalbos žodžių.

Rokiškio ukrainiečius, patikėjusius idėja susitelkti ir prasmingai bendrauti Juozo Tūbelio progimnazijoje, pasveikino direktoriaus pavaduotoja Irena Lašienė ir direktorius ir Z. Pošiūnas. Linkėdamas malonių pirmojo susibūrimo patirčių, direktorius akcentavo bendrystę kaip pilnavertės integracijos į bendruomenę sąlygą.

Tekstą parengė: Ž. Semaškienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video