Rokiškio „Maximalistai“ stipendijas žada leisti prasmingai (0)

Publikuota: 2022-08-26 Kategorija: Jaunimas
Rokiškio „Maximalistai“ stipendijas žada leisti prasmingai
Asmeninių albumų nuotr. koliažas / Kajus Skruodys ir Orinta Navikaitė

Šįmet 30-ąjį gimtadienį minintis prekybos tinklas „Maxima“ 1-12 klasių moksleivių stipendijoms skyrė rekordinę, 100 tūkst. eurų, sumą. Ją pasidalins 111 moksleivių. Tarp jų – ir du „Lietuvos Maximalistais“ tapę rokiškėnai. Muzikos kategorijoje papildoma 100 eurų metinė stipendija skirta Kajui Skruodžiui bei tokio pat dydžio metine stipendija sporto kategorijoje galės savo biudžetą papildyti perspektyvi sportininkė Orinta Navikaitė.

Buvo staigmena

Kajaus Skruodžio vienerių metų pasiekimai dainavime buvo staigmena tiek Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos kolektyvui, tiek jo tėveliams. Devynerių Kajus muzikos mokykloje baigė pirmą klasę, o bendrojo ugdymo mokykloje jis bus trečiokas. Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos direktorė Vilma Steputaitienė stebėjosi: „Šis vaikas vos per vienus metus labai daug padarė. Darželyje jis į save neatkreipė dėmesio.“

Mokytoja džiaugiasi

Kajaus mokytoja Reda Kazlauskienė, muzikos mokykloje dirbanti solinio ir chorinio dainavimo mokytoja bei turinti metodininkės kvalifikaciją, sakė, kad žinia apie berniukui skirtą stipendiją ją nudžiugino. „Kadangi Kajus labai norėjo dainuoti, pernai jį į muzikos mokyklą atvedė mama. Berniukas – labai žingeidus, labai nori mokytis. Jam pas mus tiko ir patiko, todėl rezultatai – puikūs. Dar turiu pastebėjimą, kad Kajus – charizmatiškas, ryškus vaikinukas“, – dalinosi savo nuomone apie jaunąjį „Lietuvos Maximalistą“ mokytoja.

Skatina siekti tikslų

Kaip nutiko, kad Kajus šiemet tapo „Maximalistu“, paklausėme jo mamos Gerdos Meškuotytės. „Tai buvo pirmas mūsų bandymas gauti „Lietuvos Maximalisto“ stipendiją. Nesitikėjome, kad pasiseks, nes Kajus – dar visai mažiukas. Komisijai pateikėme 8 tarptautinio lyginio apdovanojimus liudijančius dokumentus. Kajaus akimis, gauta stipendija yra nemaža. Ji labai skatina toliau siekti savo tikslų. Dabar vaikas juokauja, kad užsidirbo pirmąjį savo atlyginimą. Jis pajuto, kad savo darbu pasiekė apčiuopiamą rezultatą.“

Skirs dalyvavimui konkursuose

Berniuko mama Gerda sakė, kad jau pasirašė sutartį su „Maxima“ ir nuo rugsėjo visus mokslo metus kas mėnesį Kajui bus mokama 100 eurų stipendija. „Vienareikšmiškai – stipendiją panaudosime dalyvavimui konkursuose – aprangai, kelionės išlaidoms, dalyvio mokesčiui, kuris prasideda nuo 80 Eur, susimokėti. Kajus kas mėnesį dalyvauja maždaug dviejuose konkursuose ir tai mūsų šeimai kainuoja maždaug 200-300 eurų. Be jau minėtų išlaidų reikia sceninių rūbų. Kainuoja pasirengimas konkursams, sveikatos priežiūra – pavyzdžiui, mes užsakinėjame papildus gerklei, kad neužkimtų bedainuodamas, neperšaltų. Mūsų dainininkui labai svarbus poilsio režimas ir dėl to mes visi tame ritme kartu su juo gyvename“, – pasakojo mama.

Pelnė apdovanojimus

Kajus dalyvavo tarptautiniame dainavimo konkurse Italijoje, Romoje. Ten pelnė antrąją vietą. Didelį pasisekimą berniukas turėjo Ukrainoje, kovo mėnesį vykusiame konkurse „I stand with Ukraine! No war!“ (liet.: „Aš palaikau Ukrainą! Karui – ne!), kur laimėjo pirmąją vietą. Vykta į konkursus Bulgarijoje, Latvijoje, o Lietuvoje sudalyvauta „Dainų dainelėje“, festivalyje „Baltumo šventė 2022“ bei kituose renginiuose, iš kurių negrįžo be apdovanojimų.

Seka mamos pėdomis?

„Aš pati esu konservatoriją baigusi. Juokavau, kad jau mano vaikas tikrai nebus muzikantas. Namuose turime pianiną, kitų muzikos instrumentų, bet Kajui su jais pasidarė nuobodu ir jis pasakė, kad nori lankyti muzikos mokyklą. Mokytoja Reda pasikvietė pabandyti. Žinojau, kad pas ją sudėtinga patekti, todėl džiugu, kad Kajus atranką praėjo“, – sakė Kajaus mama.

Pakeitė mokyklą

100 eurų mėnesinę „Maximos“ stipendiją laimėjo ir rokiškietė Orinta Navikaitė, apie kurią ne kartą rašė ir „Rokiškio Sirena“. Mergina baigė 9 klases Rokiškyje ir toliau mokytis žada Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje, kur derinamas bendrasis ir sportinis ugdymas. Šią mokymosi įstaigą renkasi visos šalies mokiniai, savo sportiniais pasiekimais garsinantys Lietuvos vardą.

Laimėti sidabras ir bronza

Jau esame rašę, kad Orinta šių metų liepos mėnesį dalyvavo Europos jaunių lengvosios atletikos čempionate Izraelyje, Jeruzalėje, kur paskutinę pirmenybių dieną ietį nusviedė 50,64 m., pasiekdama asmeninį rekordą. Lengvaatletė pelnė bronzos medalį. Tą patį mėnesį vykusiame  Baltijos šalių jaunių komandiniame čempionate lengvaatletė iškovojo 2-ąją vietą  ieties metimo rungtyje, pasiekdama naują asmeninį rekordą – 50,74 m. Vėliau vykęs 6-asis Europos jaunių olimpinis festivalis Slovakijoje, Banska Bystrica mieste, Orintai nebuvo toks sėkmingas.

Dar nesugalvojo

„Dar nesu suplanavusi, kam leisiu stipendiją. Kas mėnesį gauna 100 Eur stipendija man tikrai pravers ir manau, kad prasmingai ją išnaudosiu. Dabar gyvenu planais mokytis kitoje mokykloje, šiek tiek nerimauju, nes nežinau, kaip seksis“, - dalinosi planais Orinta Navikaitė. Buvusią trenerę Iną Nagelę, kuri dirba Rokiškio rajono Kūno kultūros ir sporto centre, pakeis nauja – Teresė Nekrošaitė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video