Savanorystė - kiekvieno jauno žmogaus kelias į sėkmę? (Video) (0)

Publikuota: 2022-12-05 Kategorija: Jaunimas
Savanorystė - kiekvieno jauno žmogaus kelias į sėkmę? (Video)
Organizatorių nuotr. / Savanorystė

 

Vis dažniau išgirstame žodį „savanorystė”, vieniems ši sąvoka visai nežinoma, o kitiems gal net per daug girdima. Tai kas vis dėlto tai per dalykas? Savanorystė – įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunamas piniginis atlygis. Savanoriška veikla gali būti nedidelė, pavyzdžiui, pagalba vienos dienos trukmės renginyje, arba didesnės apimties, kai tam skiriama keletas valandų savo laisvalaikio kas savaitę ar net kasdien. 

Neturi ką veikti? Savanoriauk!

Gruodžio 5d. yra minima tarptautinė savanorių diena, ši diena yra puiki proga kalbėti apie savanorystės prasmę ir naudą mūsų kartu kuriamoms bendruomenėms bei visai visuomenei. Svarbu paminėti kokios yra galimybės savanoriauti jaunimui, čia, Rokiškyje ir jo rajone. Rajone populiariausios trys savanoriškos veiklos rūšys, t. y. trumpalaikė, ilgalaikė savanorystė ir savanoriška tarnyba. Trumpalaikė – kai savanoris prisideda prie veiklos ar akcijos, orientuotos į konkretų rezultatą, nereikalaujančios ilgalaikio įsipareigojimo. Ilgalaikė savanoriška veikla – kai savanoris ilgesniam laikui (daugiau nei 3 mėn.) įsitraukia į organizacijos veiklą ir daugiau ar mažiau reguliariai dalyvauja joje. Miestas, kuriame gyvename taip pat turėtų džiaugtis turėdamas veikiančią JST programą. JST - Jaunimo savanoriška tarnyba. Tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai ne mažiau kaip 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis. Rokiškio rajone savanorius priimančių organizacijų ir įstaigų sąrašas gan platus:

https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/organizaciju-paieska?municipality=Roki%C5%A1kio%20rajono%20savivaldyb%C4%97&type=&organizer=&accredited= 

Šiuo metu Jaunimo savanoriška tarnyba skelbia registraciją I - ajam kitų metų pusmečiui, kuri užsidaro š. m gruodžio 14 d. 20.00 valandą:

https://jst.jrd.lt/newCandidate?fbclid=IwAR0pmbvodgNr1J_TYMhEb6wehKgcLVzG-IOChBjCr77EkQDf8CnpDueU-P8

Norėdamas padėti kitiems, pirmiausia padedi sau

Jauno žmogaus gyvenimo aprašyme nurodytos savanorystės patirtys gali būti svarbios būsimam darbdaviui, mat tai gali patvirtinti, kad kandidatas turi šias asmenines savybes: atsakomybę, smalsumą, veiklumą, norą kažką keisti. Savanorystė – būdas kaupti patirtį, kurios reikės ieškant darbo. Taip susirasti pirmąją darbovietę gali būti kur kas lengviau. Ir visai nesvarbu, kokioje srityje žmogus savanoriavo – bet kokia įgyta patirtis yra vertinga.

Pirmiausia savanoriška veikla ugdo žmogaus svarbias asmenines savybes, padėdami kitiems tampame labiau užjaučiantys, empatiškesni, o tai – labai svarbios žmogiškosios savybės, reikalingos kuriant bet kokius santykius su kitais. Savanorystė nebūtų savanorystė ir be naujų įgūdžių ar jau turimų tobulinimo, išmokimo dirbti komandoje ar naujai užmegztų ryšių, kurie praplės tavo akiratį. Tai puikiproga ugdyti lyderio savybes, kurios yra itin vertinamos ir svarbios gyvenime.

Jaunimas jaunimui

Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas” savanoriai šiemet savanorystės dieną mini skatindami ir kviesdami savo bendraamžius patirti savanorystę ir jos gilumas, su kuriomis jie yra patys susidūrę. Jų mintimis: „Savanorystė - tai yra pats geriausias būdas pažinti save, įgyti naujų pamokų ir pasiruošti ateičiai!”.

Šiame vaizdo įraše pamatysite trumpą klipą - gidą apie savanorystės pagrindinius aspektus ir jos galimybes, paruoštą pačių savanorių:

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video