Senamiesčio progimnazijos kolektyvo renginių ,,puokštė“ Kovo 11-ąjai (video+foto) (0)

Publikuota: 2023-03-10 Kategorija: Jaunimas
Senamiesčio progimnazijos kolektyvo renginių ,,puokštė“ Kovo 11-ąjai (video+foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio Senamiesčio progimnazijos moksleiviai šventinę Kovo 11-osios savaitę užbaigė smagiu Pasaulio tautų muzikos šokių festivaliu.

Laukdami Kovo 11-osios, Rokiškio Senamiesčio progimnazijos 5-8 klasių mokiniai visą savaitę organizavo įvairias veiklas. Šventinę savaitę pradėję jau kovo 3 d., tradicine Kaziuko muge, renginius užbaigė kovo 10-ąją lavindami protą – protų mūšiu ,,Žinau. Moku. Galiu“.

 Visko ir viskas skirtinga

Planuodami savaitę, pedagogai į ugdymo procesą įtraukė įvairių veiklų. Kovo 6 d. bibliotekininkė Vida Erslovienė pristatė savo megztų drabužių kolekciją. Darbų autorė apžvelgė baltiškų ženklų ir simbolių panaudojimą mene bei tautodailėje. Progimnazijos Aktų salėje kolekciją demonstravo Senamiesčio progimnazijos ir Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokinės, o video pagalba skaidrėse buvo pristatyti dažniausiai naudojami lietuviškumo simboliai.

Kovo 7 d. moksleiviai išbandė virtualios realybės akinius: filmas „Angelų takais“ leido pajusti lietuvių dailininko, kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų ir muziko dvasią. Filme buvo pristatyta apie 60 paveikslų. Muzika ir erdvė, kurioje netikėtai atsirandi, žavėjo visus. Abejingų neliko. Anot pedagogų, tai buvo puikus, netradicinis būdas patirti meną iš arti.

Projektas

Kovo 8 d. vyko respublikinio integruoto dailės ir matematikos projekto „Matematika tautinėje juostoje“ pristatymas. Projekte dalyvavo 7 ir 8 klasės, kurio esmė – naudojant geometrinę figūrą kvadratą sukurti tautinės juostos ornamentus. Mokiniai turėjo pateikti kūrybinius darbus, atliktus ant languoto popieriaus, kurio plotis 6 cm, o ilgis 20 cm. Dailės pamokose mokiniai susipažino su tautinių juostų istorija, raštais, spalvų deriniais bei juostų reikšme etninėje kultūroje.

Mokinių nuomone, dalyvauti šiame projekte buvo labai įdomu, nes plačiau susipažino su tautinių juostų istorija, raštais, galėjo parodyti savo kūrybiškumą. Saldžiomis dovanėlėmis buvo apdovanoti geriausių darbų autoriai. Jų kūriniai pristatyti respublikiniame konkurse.

Kovo 9-ąją visi jungėmės į jau trečius metus „Swedbank“ inicijuojamą nuotolinę pamoką „Mokonomika“. Moksleiviai klausėsi apie inovacijas, dirbtinį intelektą, robotus, tvarumą, finansus. Kaip gyvensime po kelių dešimtmečių, ką valgysime, kaip bendrausime, kokios bus ateities profesijos – apie tai pasvajojome šiandien.

Šventinę savaitę užbaigė atviruko kūrimas, bendra šventinė istorijos pamoka Aktų salėje, itin siautulingas Pasaulio tautų muzikos šokių festivalis ir žaidimas-protų mūšis ,,Žinau. Moku. Galiu“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video