„Skrajojantys“ mažųjų talentų piešiniai (0)

Publikuota: 2023-03-07 Kategorija: Jaunimas
„Skrajojantys“ mažųjų talentų piešiniai
I. Vagonės nuotr. / Viltės Paulauskaitės „Lėktuvas dviratis“

14-a Rokiškio jaunimo centro Dailės mokyklos mažųjų auklėtinių dalyvavo Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) organizuotame piešinių konkurse aeronautikos tematika. Vienas iš darbų – Viltės Paulauskaitės „Lėktuvas dviratis“ – pateko tarp devynių geriausių šalies mastu ir bus siunčiamas į tarptautinį FAI piešinių konkursą Lozanoje (Šveicarija).

Pirmas blynas neprisvilęs

Centro direktorė Inga Vagonė sakė, jog vaikų piešiniai šiam, net nuo 1986 m. organizuojamam konkursui, buvo siunčiami pirmą kartą.

„Nacionalinį turą mūsų šalyje organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Lietuvos aeroklubu. Aš radau kvietimą dalyvauti konkurse ir pasiūliau mokytojui Arūnui Augučiui pabandyti laimę. Nes visada, „šalia“ metų veiklos programos, pedagogai turi pasilikę laiko rezervą, jei sugalvotų kažkur sudalyvauti. Mokytojas nusprendė dalyvauti su jaunesniųjų grupe, nors centrą lanko ir gimnazistų. Labai džiaugėmės, nes mūsų auklėtiniai šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir tokia sėkmė“, – džiaugėsi direktorė.

Šių metų piešinių konkurso tema buvo „Oro sportas ir aplinkosauga“. Nacionaliniam turui buvo pateikti 538 piešiniai iš Lietuvos. Tarp jų – 14-a Rokiškio jaunimo centro Dailės mokyklos 9-14 metų mokinių darbų.

Darbus vertino komisija, kuri dalyvius skirstė į tris grupes pagal amžių. Iš gausaus piešėjų būrio buvo išrinkta 30 konkurso laureatų ir 10 dalyvių, kurių piešiniai puikuosis parodoje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijoje, Kėdainiuose. O devyni geriausi darbai bus siunčiami į tarptautinį konkursą Lozanoje (Šveicarija).

Tapo iliustracija

I. Vagonė džiaugėsi, kad kiekvienoje amžiaus grupėje yra po laureatę iš Rokiškio, o vienuolikmetės V. Paulauskaitės darbas „Lėktuvas dviratis“ keliaus net į tarptautinį FAI piešinių konkursą Šveicarijoje. Be viso to, „Lėktuvas dviratis“ tapo iliustracija nugalėtojus skelbiančiame puslapyje (https://www.lmnsc.lt/naujiena/jaunieji-menininkai-sprende-ekologines-problemas/).

Mokiniai savo piešinius konkursui siuntė, maždaug, prieš mėnesį.

I grupė (6-9 m.): devynmetės Brigitos Jegorovaitės darbas „Skraidanti šluota“.

II grupė (10-13 m.): dešimtmečių Julitos Agejevaitės darbas „Saldus lėktuvas“ bei  Rūtos Kairytės darbas „Mano sparnai“.  

III grupė (14-17 m.): keturiolikmetės Vejūnės Varnaitės darbas „Skraidantis miestas“.

 Nuotraukų galerijoje:

1. Julita Agejevaitė „Saldus lėktuvas“ 

2. Rūta Kairytė „Mano sparnai“ 

3. Vėjūnė Varnaitė „Skraidantis miestas“ 

4. Brigita Jegorovaitė „Skraidanti šluota“  

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video