Šis savaitgalis ypatingas – nusipirkti alkoholio bus beveik neįmanoma (2)

Publikuota: 2018-08-31 Kategorija: Kelionės po Rokiškio kraštą
Šis savaitgalis ypatingas – nusipirkti alkoholio bus beveik neįmanoma

Savaitgalį nusipirkti alkoholio bus itin sudėtinga. Nors šeštadienis yra rugsėjo 1-oji diena, kai įprastai moksleiviai keliaudavo mokyklų link, šiemet to nepamatysime, mat šventė nukelta į rugsėjo 3 dieną.

Tačiau draudimas prekiauti alkoholiu rugsėjo 1-ąją nepersikelia, todėl alkoholio nebus galima nusipirkti nei vienoje šalies parduotuvėje. Tuo metu sekmadienį, kaip ir įprasta sekmadieniais, alkoholiniai gėrimai bus parduodami trumpiau – nuo 10 iki 15 val.

Apie tai, kad Mokslo ir žinių dienos šventė persikelia į rugsėjo 3 d. šį mėnesį pranešė Švietimo ir mokslo ministerija. Taip nuspręsta dėl to, kad rugsėjo 1-oji diena šiemet yra šeštadienį.

Rugsėjo 3 d., kai mokiniai keliaus mokyklų link, alkoholio bus galima nusipirkti nuo 10 iki 20 val. Svaigiaisiais gėrimais neprekiaus tik „Lidl“ prekybos tinklas.

Šis ribojimas yra tiesiogiai susietas su mokslo metų pradžios švente, todėl manome, kad šventei persikėlus į kitą dieną, turime sureaguoti atitinkamai“, – apie tokį sprendimą pasakojo „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovas Valdas Lopeta.

Kiti prekybos tinklai nusprendė nesekti „Lidl“ pavyzdžiu ir alkoholiu rugsėjo 3 d. prekiaus kaip įprasta. Anot Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) specialistų, prekybos tinklai ir nėra įpareigoti neprekiauti alkoholiu rugsėjo 3 d.

„Įstatymas nenumato sąlygų, kurioms esant šis draudimas būtų perkeliamas į kitas dienas, todėl šis draudimas nepersikelia“, –  teigė NTAKD Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus specialistai.

Nors rugsėjo 1-ąją alkoholio parduotuvėse nebus galima įsigyti, įstatyme numatyta išimčių, todėl alkoholiu bus galima prekiauti maitinimo vietose, tarptautinio susisiekimo traukiniuose, laivuose, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, viešbučių kambariuose įrengtuose minibaruose, taip pat neapmuitinamose parduotuvėse ir specialiosiose prekybos vietose.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video