Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia stebina nauju eksponatu (0)

Publikuota: 2020-03-06 Kategorija: Kelionės po Rokiškio kraštą
Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia stebina nauju eksponatu
E. Pavilonienės nuotr. / Jono Pauliaus II-ojo skulptūra iš smėlio

2020-ieji paskelbti Jono Pauliaus II metais – minint jo gimimo 100-ąsias metines ir atsimenant Šventojo Tėvo vizitą Lietuvoje 1993-aisiais. Tai pirmasis popiežius, kuris aplankė Lietuvą. Vizitui atminti Lietuvoje yra sudarytas piligrimystės maršrutų sąrašas po svarbiausias Lietuvos šventoves. Be vietų, kuriose būdamas Lietuvoje lankėsi popiežius, į sąrašą buvo įtraukta ir Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia.

Siekdami prisidėti prie metinių šventimo norėjome simboliškai ją įprasminti, todėl pasitarę su tikinčiųjų bendruomene nusprendėme pastatyti Jono Pauliaus II- ojo skulptūrą iš smėlio. Idėją įgyvendino Lietuvoje gerai žinomas skulptorius Albertas Danilevičius. Jau turėjome patirties statant tokią skulptūrą iš smėlio. Kilus idėjai kreipiausi į skulptorių, kuris su džiaugsmu priėmė mūsų kvietimą“ - rezultatu dalinosi dekanas Eimantas Novikas.

Pridurdamas užsiminė, jog Jono Pauliaus II-ojo skulptūrą statyti buvo numatyta kiek kitaip, tačiau bebaigiant darbus smėlis sugriuvo. Atkurtas kiek kitoks atvaizdas, bet tikrai ne mažiau įspūdingas, todėl sukurtą skulptūrą lankytojai jau gali pamatyti Rokiškio šv. Mato bažnyčioje.

A. Danilevičius Rokiškio šv. Mato bažnyčioje jau yra sukūręs didelio lankytojų susidomėjimo sulaukusią prakartėlę iš smėlio. „Prakartėlės idėją nusižiūrėjau iš Vatikano ir panorau pritaikyti ją mūsų bažnyčioje“,- sakė dekanas E. Novikas.

Dekanas užsiminė, jog tikisi sulaukti daug Jono Pauliaus II-jojo skulptūra susidomėjusių lankytojų, o ateityje yra numatęs, jog į Rokiškį atvykusieji bažnyčioje išvystų ir daugiau unikalių eksponatų.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video