Įvertintos bendruomenių iniciatyvos – toliau bus naujinamas L. Šepkos parkas, gražės Jūžintų ežero paplūdimys (0)
Antradienį suskaičiavus balsus, paaiškėjo, kokie bendruomenių inicijuoti projektai bus įgyvendinti šiais metais Rokiškio mieste ir rajone. Mamų klubo iniciatyva, Rokiškyje toliau bus atnaujinamas L. Šepkos parkas ir įgyvendinamas projektas „Keiskim liūdesį į judesį“, naujovių sulauks ir jūžintiškiai, norintys išplėsti paplūdimio laisvalaikio erdves bei parengę projektą „Mūsų Jūžintai Jūsų“.
Rinkosi iš šešių
Gyventojai galėjo balsuoti dėl 6 kaimiškose teritorijose siūlomų įgyvendinti projektų, savo vizijas pristatė Obelių bendruomenė, norinti naujos krepšinio aikštelės (932 balsai), Panemunėlio bendruomenė, turinti idėją atkurti istorinį parką (261 balsas), Sėlynės kaimo bendruomenė, laukianti naujų sporto ir laisvalaikio erdvių (256 balsai), projektą apie kultūrinės erdvės sukūrimą teikė Juodupės miestelio bendruomenė (733 balsai), apie laisvalaikio erdvę šeimoms su nauja lauko infrastruktūra svajoja ir Laibgalių gyventojai (222). Vis tik daugiausiai balsų (1563) atiduota Jūžintų miestelio bendruomenės iniciatyvai sutvarkyti paplūdimio erdves, išplėsti jas ir pritaikyti aktyviam laisvalaikio praleidimui, skatinti aktyvų gyvenimo būdą.
Pasak Jūžintų seniūno Vytauto Stakio, diskusijų dėl tvarkytinų objektų buvo, tačiau prioritetas, dėl kurio vieningai sutarė seniūnija ir bendruomenė – sutvarkyti vietinių ir atvykstančiųjų itin pamėgtą ežero paplūdimį.
Sau ir svečiams
Seniūnui antrino ir bendruomenės atstovė Vilmantė, pasak jos, paplūdimys jau dabar labai mėgstamas poilsiautojų, sporto mėgėjų, čia organizuojamos varžybos. Išplėtus laisvalaikio erdves, vieta prie ežero taps dar patrauklesnė lankytojams. Vilmantė sakė nesitikėjusi, kad projektas atsidurs tarp konkurso nugalėtojų ir juokavo, kad už jį turbūt balsavo ne tik visi jūžintiškiai bei jų giminės, bet ir vasarą prie ežero leidžiantys atvykėliai.
Jūžintiškiai savo projekte nurodo, kad siekiama praplėsti esamų veiklų spektrą: vaikų jutiminių kūno sistemų, ištvermės, jėgos bei erdvinio suvokimo lavinimą įrengiant atitinkamus atrakcionus: nusileidimą lynu, tinklinę karuselę, spyruoklinę supynę ,,Arkliukas”. Numatomi įrengti betoniniai stalo teniso ir šachmatų stalai. Projekto vertė: 19 799,23 Eur.
Pramogos be telefonų
Balsuodami dėl Rokiškio miesto erdvių infrastruktūros įrengimo ar atnaujinimo gyventojai didelio pasirinkimo neturėjo – kriterijus atitiko tik vienas pateiktas projektas „Keiskim liūdesį į judesį“, kuris ir paskelbtas nugalėtoju. Šią iniciatyvą palaikė 131 balsavusiųjų. Projektą teikusi Rokiškio mamų klubo vadovė Inga Belovienė sako, kad norisi vaikus atitraukti nuo telefonų, kompiuterių, paskatinti pajudėti, pasportuoti. „Praeitais metais L. Šepkos parke pradėtos įrenginėti erdvės vaikams, norėjosi tęstinumo. Tai vieta, į kurią ateina ir mamos su vaikais, ir močiutės su anūkais, vieni gali skulptūromis pasigrožėti, kiti pasportuoti. Pradėti darbai labai pasiteisino, kai oras gražus, parke pilna vaikų – didesni ir mažesnių“, – sakė mamų klubo vadovė. Naujausiame projekte numatyta L. Šepkos parke įrengti vaikų gimnastikos kompleksą su koordinaciją lavinančiomis kliūtimis: balansinėmis lentomis – tilteliais, tuneliu, virvių tilteliu su turėklais, beždžionių tiltu su laipynėmis. Projekto vertė: 18 365,38 Eur.
Nesugeba įvertinti
Pasak I. Belovienės, kad mamų klubas idėjų turi daug, tačiau ne visada užtenka lėšų joms įgyvendinti. pašnekovė neslepia, kad labiausiai širdį skauda matant niokojamus naujus įrenginius – kai kurie miestelėnai dar nesugeba įvertinti pastangų gražinti Rokiškio miestą. Klubo vadovė vylėsi, kad šalia įrengus SKATE parką dviratininkams ir atsiradus daugiau veiklos vyresniems vaikams, mažiau bus laužomi kiti įrenginiai. Rokiškio mamų klubas savo projektus teikia jau trečią kartą, be minėtų L. Šepkos parko atnaujinimų, buvo siūlyta įrengti prie ežero žaidimų kompleksą, taip atsirado laivas.
Dalis atmesta
Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas sakė, kad buvo atmesti neinfrastruktūriniai (t. y. edukaciniai ir kt.) projektai, kuriuos įgyvendinant nebūtų sukuriamas joks objektas. Pagal konkurso aprašą, projektuose turi būti numatyta sukurti infrastruktūros elementus, kad gyventojai konkrečiai pajaustų iš to naudą. Kiek kartų bendruomenė gali teikti savo iniciatyvas ir dalyvauti konkurse nėra ribojama.
Paskelbus nugalėtojus, bus atliekami visi projektuose numatyti darbai, pasak V. Rancevo, korekcijų atsirastų nebent tuomet, jeigu labai pabrangtų statybos darbų paslaugos. Taigi, ar pavyks sutaupyti, ar pritrūks pinigų kokiam vienam elementui, paaiškės po viešųjų pirkimų. Darbai turėtų būti įgyvendinti iki gruodžio 31 d., tačiau tikėtina, kad tai įvyks anksčiau, šiltuoju metų laiku.