„Kuc kuc Kamajuos“ sekmadienio kermošiuje: įteikti ordinai, Galukiemio linksmybės ir kaprizingas oras (foto+video) (0)

Publikuota: 2023-10-08 Kategorija: Krašto žinios
„Kuc kuc Kamajuos“ sekmadienio kermošiuje: įteikti ordinai, Galukiemio linksmybės ir kaprizingas oras (foto+video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Kalvių kalvėje netrūko šypsenų.

Sekmadienis „Kuc kuc Kamajuos“ šventėje yra svarbiausioji šventės diena: vyksta tradicinis linksmaturgis – mugė, šv. Mišios Kamajų Šv. Kazimiero bažnyčioje, įteikiami garbės piliečių ordinai, įtraukia kitos smagios ir įdomios edukacijos. Visa tai įvyko ir šių metų šventėje.

Prasidėjo šv. Mišiomis

Trečioji šventės diena prasidėjo šv. Mišiomis Kamajų Šv. Kazimiero bažnyčioje. Jose giedojo Panevėžio Petro Povilo bažnyčios choras „Adoremus“. Savo kūrybos eiles skaitė brolis Bernardas Saulius Belickas. Iš bažnyčios žmonės patraukė į Antano Strazdo aikštę, kurioje veikė gausus turgus. Kamajų bendruomenės šeimininkės vaišino koše. Norintieji galėjo įsigyti įvairių tautodailininkų ir prekeivių produktų:  nuo medinių šaukštų, pintinių, sodinukų iki vietoje rūkytos žuvies ir įvairiausių kepinių, tarp kurių buvo galima rasti ir šventės simbolių – riestainių.

Kalvystės menas

Pasivaikščiojus po mugę žmonės kviesti užsukti į Galukiemy. Jame Kalvių kaimo kalviai senovinėmis dumplėmis įkūrinėjo žaizdrą, kuriame kalviai rodė metalo apdirbimo galimybes. Siūlyta ant laužo keptų vaflių, kaimo gyventojų augintų ir džiovintų česnakų.

Šone kalvės stovinčiame kluone veikė senovinė fotografijos studija, pasakota apie duonos kelią, pardavinėti įvairūs veltiniai. Drąsesni galėjo patys išmėginti ar prisiminti, kaip girnomis reikia sumalti rugius.

Kalbėjo trumpai

Apsiprekinus mugėje prie scenos kvietė šventinės programos vedėjas Kęstutis Matelis. Susirinkusius pasveikino Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, linkėjo sulaukti 100-osios šventės. Vicemerė Audronė Kaupienė teigė dažnai būnanti miestelyje ir besijaučianti lyg namuose. To jausmo linkėjo ir svečiams.

Tikslino informaciją

Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Jarutis tikslino „Vikipedijos“ duomenis. Pasak jo, į paieškos laukelį įvedus „Kamajų respublika“ pateikiama informacija, jog šis darinys gyvavo, tačiau ši šventė tai paneigia ir įrodo, jog sovietmečiu tai padėjo išsaugoti mūsų lietuviško identiteto dalį.

Įteikė padėkas

LRS nario Vidmanto Kanopos padėjėjas Tadas Barauskas, įteikė padėką Kamajų respublikos prezidentui Vytautui Viliui, seniūnei Linai Zolubienei. Europos parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės padėką gavo Diana Uldukienė, už Kamajų Antano Strazdo gimnazijos darbštų aplinkos gražinimą.

Laukia svarbūs metai

V. Vilys susirinkusiems džiaugėsi, jog per 40 metų vykstančią šventę pavyksta išsaugoti lietuvių tradicijas, o blogas oras tik patikrina, ar mums ši šventė reikalinga.

Kamajų seniūnė L. Zolubienė dėkojo seniūnijos darbuotojams, bendruomenėms ir džiaugėsi, jog kitais metais Kamajai taps Mažąją Lietuvos kultūros sostine, o gyventojų vienybė bei išradingumas padės užtikrinti jos įgyvendinimą.

Įteikti ordinai

Po sveikinimų scenoje pasirodė Kamajų Antano Strazdo gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai.

Ordinais „Už nuopelnus Kamajų respublikai“ apdovanoti Aleksas Bočiarovas ir Vilma Steputaitienė.

Į palto atlapus įsegus apdovanojimus, scenoje užgrojo Kėdainių KC Kalnaberžės skyriaus liaudiškos muzikos kapelos „Beržynėlis“ kolektyvas. Liaudiška muzika kvietė šokti ir sušilti, nes oras buvo ypatingai kaprizingas: praeinantys debesys vis užtamsindavo dangų ir prapliupdavo tai lietumi, tai sniegu.

Koncertinę programą baigė Ovidijaus Vyšniausko pasirodymas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video