Esą nuovargiui mažinti skirtas „gaidys“ užtraukė teistumą ir baudą (0)

Publikuota: 2022-08-03 Kategorija: Kriminalai
Esą nuovargiui mažinti skirtas „gaidys“ užtraukė teistumą ir baudą
Rokiškio Sirena asociatyvus koliažas / Teisme išnagrinėta baudžiamoji byla dėl amfetamino laikymo bei vartojimo

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys, priimdamas teismo baudžiamąjį įsakymą, 2022 m. rugpjūčio 1 d. išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje 35 metų rokiškėnas G. P. pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį. Jis 2022 m. gegužės 23 d., apie 05.45 val., būdamas prie garažų, adresu Panevėžio g. 5, Rokiškio mieste, korpuso Nr. 12 galinės sienos, džemperio kišenėje turėjo bei neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, laikė psichotropinę medžiagą – 0,317 gramų amfetamino. Asmens kratos metu rastus narkotikus iš vyro policija paėmė.

Dėl rizikos priklausomybei priskiriamas narkotikų grupei

Dažniausiai pareigūnams atlikus kratas, iš psichotropinių medžiagų randama vadinamoji „žolė“, t.y. kanapės. Jaunimas linkęs prieštarauti dėl šios augalinės kilmės medžiagos vadinimu narkotiku. Vis tik kas kita su sintetiniu narkotiku amfetaminu. Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui (straipsnio redaktorius – Vitas Povilaitis) duomenimis, amfetaminas - stimuliuojanti medžiaga, kuri veikia adrenalino ir dopamino receptorius, dažnai vartojamas norint pajausti euforiją, neatsižvelgiant į dozės normas. Taip susidaro rizika priklausomybei, dėl to amfetaminas priskiriamas narkotikų grupei, už kurio pirkimą ar pardavinėjimą yra baudžiama.

Amfetamino poveikis

Kaip veikia ši medžiaga? Minėtoje enciklopedijoje skelbiama: „Poveikio aprašymus labai supainioja tai, kad gatvėje galima gauti skirtingo grynumo ir įvairiausių tipo amfetaminų darinių. Prekeiviai sumaišo amfetaminą su soda, taip siekdami padidinti pelną. O vartotojas, nežinodamas, kokio grynumo yra jam parduotas produktas, gali lengvai perdozuoti. Galiausiai, tuo pačiu gatvės vardu „amfa“, galima gauti daug stipresnio ir pavojingesnio metamfetamino. Dėl neaiškaus grynumo, priemaišų bei prastos kokybės produkto, kuris gali turėti toksiškų medžiagų, galima lengvai apsinuodyti. Retais atvejais žmogų ištinka mirtis. Įprasto amfetamino poveikis tęsiasi apie 6 valandas. Žinomi tokie amfetamino efektai: 1. Laukiami - Padidėjęs budrumas; padidėjęs noras kalbėti; jaučiamas energingumas, noras kažką veikti, aktyvumas; noras judėti, šokti; labai padidėjęs darbingumas, nėra nuovargio, tingumo; 2. Neutralūs – nenoras valgyti, miegoti, išsiplėtę akių vyzdžiai; 3. Nepageidaujami – agresyvumas, paranoja, sausumas burnoje, galvos skausmas, pagreitėjęs širdies ritmas, intensyvus kvėpavimas, pakilęs kraujospūdis, karščiavimas, nerišli kalba, nevalingi judesiai, aritmija, haliucinacijos...“

Įtartini automobiliai prie garažų ir radinys vyro kišenėje

Policijos pareigūnai, aptikę narkotikus vyro kišenėje, buvo apklausti liudytojais. Jie parodė, kad 2022 m. gegužės 23 d. budėjo ir apie 05.45 val. važiavo pro garažų kvartalą, esantį Panevėžio gatvėje. Visą naktį jie stebėjo tą garažų kvartalą, nes buvo pastebėję įtartinų automobilių. Buvo jau pradėję švisti, kai prie 8-o korpuso nebebuvo automobilių, tačiau matėsi, kad iš tos vietos jie neseniai išvažiavo. Patruliai važiavo automobilių vėžėmis ir už korpuso Nr. 12 pamatė du automobilius. Įtarimą sukėlė tai, kad tokiu ankstyvu metu abu automobiliai stovi ir nevažiuoja, Viename iš automobilių vairuotojo vietoje sėdėjo G. P. Buvo patikrinti automobiliuose buvę asmenys bei patys automobiliai. Atlikus dalinę G. P. apžiūrą, vyras pats iš džemperio kišenės išėmė piniginę ir pateikė pareigūnui. Užsegtame piniginės skyrelyje buvo rasti du plastikiniai užspaudžiamus maišeliai su gelsvos spalvos milteliais. G. P. buvo paklausta, kas tai. Jis atsakė, kad tai - narkotinė medžiaga „gaidys“. Vyras paaiškino, kad „miltelius“ turi savo reikmėms ir juos kartais vartoja nuo nuovargio.

Narkotikus pirko naktiniame klube ir vartojo nuovargiui mažinti

Buvo apklaustas ir pats G. P. Ikiteisminio tyrimo metu jis savo kaltę pripažino visiškai. Pasak G. P., 2022 metų balandžio pradžioje jis buvo naktiniame klube Utenoje. Esą jis buvo kompanijoje, kurios nepažįsta. Iš ten buvusių žmonių vienas jam pasiūlė pabandyti psichotropinės medžiagos. Kokia tai medžiaga, neva G. P. net ir apklausos metu nežinojo, bet nurodė, kad šią medžiagą vadina „gaidžiu“. Vienas gramas šito „gaidžio“ kainuoja 10 eurų. Jis nusipirko 2 gramus (t. y. dvi pakuotes). Ir iš vienos, ir iš kitos pakuotės „milteliai“ jau buvo naudoti, nes yra pabandęs gal kokius 3 kartus. Nusipirkęs įsidėjo į piniginę, ten visą laiką ir turėjo. Tuo metu, kai buvo sulaikytas, G. P. esą jis susitiki su draugais, su kuriais bendravo, klausėsi muzikos. Piniginę su narkotikais policijai atidavė pats.

Skirta bauda

Bylą prokuroras siūlė užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu. Su siūloma bausmės rūšimi kaltinamasis sutiko. Byloje buvo visos įstatyme numatytos sąlygos užbaigti bylą teismo baudžiamuoju įsakymu. G. P. už nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalyje paskirta galutinė bausmė 40 MGL (2 000 Eur) dydžio bauda, kurią nuteistasis turės sumokėti per 12 mėnesių nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo. Laiku baudos nesumokėjus, jos išieškojimu užsiims antstolis.

Teismo baudžiamasis įsakymas yra neįsiteisėjęs. Jis išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistasis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video