Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose muziejininkai vedė Gyvosios istorijos pamokas „Sausio 13-ąją prisimenant...“ (foto) (1)

Publikuota: 2022-01-13 Kategorija: Kultūra
Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose muziejininkai vedė Gyvosios istorijos pamokas „Sausio 13-ąją prisimenant...“ (foto)
Laisvės kovų istorijos muziejaus nuotr. / Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose muziejininkai vedė Gyvosios istorijos pamokas „Sausio 13 - ąją prisimenant...“

Sausio 12 d. Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose muziejininkai vedė Gyvosios istorijos pamokas „Sausio 13 - ąją prisimenant...“ Rokiškio Juozo Tumo - Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų dešimtokams.
 
Į pamokas muziejininkai pakvietė tų lemtingų dienų įvykių liudininkus, buvusius aktyvius sąjūdiečius, rokiškėnų telkėjus Sausio 13-ąją, Leoną Jankauską ir Vytautą Masiulį.
 
Pristatė viso dvidešimto amžiaus istorinį kontekstą atvedusį iki 1991 metų sausio įvykių. Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio vienuoliktokė Samanta Tomaško papasakojo apie Laisvės Gynėją rokiškėną Alvydą Matulką. Leonas Jankauskas dalinosi prisiminimais apie sąjūdžio veiklą Rokiškyje, apie rokiškėnų įsitraukimą į lemtingų įvykių sukūrį, apie atsakomybę, kuri yra stipresnė už baimę. Vytautas Masiulis dalinosi prisiminimais apie organizacinius rūpesčius vykstant budėti į Vilnių rokiškėnams.
 
Džiugu, kad mokiniai įdėmiai klausėsi, uždavė klausimų, ir, kad kai ką išgirdo, ko neperskaitysi vadovėlyje.
 
Dėkojame istorijos mokytojai Daliai Galubeckienei ir moksleiviams už bendrystę.
 
Muziejininkai ačiū taria nuolatiniams rėmėjams, pagalbininkams Leonui Jankauskui ir Vytautui Masiuliui, kurie visada maloniai sutinka pasidalinti su jaunimu apie Rokiškio krašto žmonių kelią į Nepriklausomybę.
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video