Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose - surikiuoti eksponatai ar istorinės pamokos Jums? (0)

Publikuota: 2022-05-03 Kategorija: Kultūra
Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose - surikiuoti eksponatai ar istorinės pamokos Jums?
Rokiškio Sirena nuotr. / Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose

Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose - surikiuoti eksponatai ar istorinės pamokos Jums?

Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose – tai 20 kilometrų Zarasų kryptimi nutolęs nuo Rokiškio rajono centro muziejus, kviečia pažvelgti ne tik į eksponatus, o taip pat ir pažinti juos apsupusią istoriją bei ypatingus pasakojimus. Muziejuje sukaupta virš 12000 tūkstančių eksponatų, kurie čia atsirado dėl muziejaus įkūrėjo A.A. partizano, mokytojo bei istoriko Andriaus Dručkaus pastangų. Muziejuje rasite ne tik eksponatų tarpukario Lietuvos laikotarpio, partizaninio judėjimo, okupacinio laikotarpio temomis, bet ir šiuolaikinės Lietuvos kovos už laisvę eksponatus bei su Lietuvos kariuomene susijusius atributus. Daugelis eksponatų yra vienetiniai egzemplioriai, kurie dėl žmonių pasitikėjimo muziejaus įkūrėju, atsidūrė būtent Obeliuose.

Atvykus į muziejų ne vien sužinosite įdomias istorijas apie Lietuvos kelią į laisvę, tarkime, kodėl ant eksponuojamo kryžiaus matome kulkų skyles, bet ir galėsite sudalyvauti edukacinėse programose, viena iš jų, „Atstatyti bunkeriai laisvės kovų istorija prabyla". Joje patirsite partizanų gyvenimo subtilybes bunkeryje, apsivilksite uniformas ir susipažinsite su partizanų naudojamais ginklais, ekipuote bei kasdiene rutina. „Kokias edukacija vykdome? Tai viena edukacija yra pagal kultūros paso programą „Atstatyti bunkeriai laisvės kovų istorija prabyla“, tai ši edukacija yra tikrai labai aktyvi moksleivių tarpe. Taip pat, dar yra edukacija „Tremties istorija“, dėl kurios taip pat teiksime prašymą dėl kultūros paso programos patvirtinimo,“ – sakė muziejininkė Dijana Meškauskienė.

Be to, muziejus yra puikiai tinkamas moksleiviams, norint paįvairinti pilietinio ugdymo, istorijos pamokas ar šeimoms keliaujant po Sartų regioninį parką ar kitas Aukštaitijos apylinkes. „Priešais mūsų muziejų yra turizmo maršrutai, todėl, kaip pavyzdys, organizuojame turistinius žygius, nukreipiame lankytojus aplankyti ne tik Rokiškį ir Obelių kraštą, bet taip pat ir nuvažiuoti į Zarasus aplankyti Antazavės šilo bunkerius ir taip susipažinti su Zarasų krašto istorija. Na, o jei nuo Obelių važiuojate link Latvijos, galite aplankyti ir savanorių kapus“, – paminėjo muziejaus skyriaus vedėjas Valius Kazlauskas.

Muziejus yra tapęs pilietiškumo ugdymo centru Rokiškio rajone ir kviečia tiek moksleivius, tiek šeimas ne tik sužinoti apie Lietuvos istoriją, bet taip pat interaktyviai bei gerai praleisti laiką!

Iki susitikimo Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose!

 

Daugiau informacijos: https://www.muziejusrokiskyje.lt/apie-muzieju/obeliu-muziejus

Bendrauti Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/obeliumuziejus

Darbo laikas: antradieniais – šeštadieniais 10–16 val.

Norint aplankyti muziejų kitu laiku, prašome iš anksto susitarti telefonu.

Ekskursijos ir edukacinės programos užsakomos iš anksto tel. 8-458 79603, 8-686 13741 arba el. paštu obeliumuziejus@gmail.com

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video