Muzikos parkelyje prabilo suoliukai (0)

Publikuota: 2022-09-20 Kategorija: Kultūra
Muzikos parkelyje prabilo suoliukai
Rokiškio Sirena nuotr. / Skaitovai ir poezijos mylėtojai – vienoje vietoje.

Muzikos parkelyje rugsėjo 16-ąją pristatyti dar penki „galintys kalbėti“ suoliukai. Pažymėti lentelėmis su QR kodais suoliukai prabyla literatų klubo „Vaivorykštė“ narių balsais. Poeziją skaito arba patys autoriai, arba jiems prijaučiantys žmonės. Kiekvienas eilių autorius pristatomas – kas jis ir iš kur, skaitomi eilėraščiai. Planuojama, kad iš viso mieste bei rajone bus 15 „skambančių“ suoliukų.

Būrys literatų

Į skambančių suoliukų pristatymą susirinko būrys bibliotekos darbuotojų bei literatų klubo „Vaivorykštė“ narių. Pučiant vėjui ir vis taikantis lietaus lašams apdrėbti knygų puslapių raides, čia pat buvo skaitomos Danutės Mažeikienės, Alės Daratos Kazlauskienės, Gražinos Pitrėnienės ir Stasės Junokienės eilės. Muzikos parko suoliukai prakalba Jolantos Augulienės, Jono Balaišio, Laimos Bieliūnienės, Stasės Junokienės, Alės Daratos Kazlauskienės, Redos Kiselytės, Valdo Liolio, Danutės Mažeikienės, Dainoros Mineikienės, Zitos Mironienės, Vidos Papaurėlienės, Gražinos Pitrėnienės, Irenos Varnienės, Audronės Vainauskaitės kūrinių žodžiais.

Taip pat suoliukuose skamba ir kraštiečių literatų – Alfonso Keliuočio, Dano Kairio, Vytauto Šavelio kūryba. Ją įgarsino režisierius bei profesionalus skaitovas Eligijus Daugnora.

Kitokia poezija

Suoliukai – Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos projekto „Poezija kitaip“ rezultatas. Nors ir buvo sakoma, kad rugsėjo 16-ąją suoliukai „suskambėjo“, tačiau nereikia suklysti – juose neskamba muzika, kalba tik eilės. Tam, kad suoliukus galėtumėte „prakalbinti“, reikia turėti išmanųjį telefoną, į jį atsisiųsti QR kodų nuskaitymo programėlę ir, panorus paklausyti eilių, nuskaityti kodus.

„Prasisuko“ su mažu biudžetu

Kalbančių, skambančių ar tiesiog šiaip gyvybę parodančių suoliukų idėjai buvo reikalingos lėšos. Finansiniai rėmėjai – Rokiškio rajono savivaldybė, pritarusi projektui, lėšas skyrusi Lietuvos kultūros taryba. Projekto biudžetas buvo nedidelis, tačiau šiai idėjai jo užteko, nes rasta visuomeniškų pagalbininkų bei konsultantų. Skaitymus įgarsino Rokiškio kultūros centro garso specialistas Kęstutis Matelis, QR kodų konvertavime gelbėjo kraštietis Žygimantas Jasiulionis. Liko neįvardintas ir vienas „savas žmogus“, kuris turinį konvertavo į atitinkamus formatus.

Muzikinis fonas

Viena iš poezijos mylėtojų – Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokytoja L. Bieliūnienė – eilių skaitymams prie „skambančių“ suoliukų suteikė muzikinį foną. Pučiant žvarbiam vėjui, daugiausia skambėjo jos virpinamos kanklės.

Vyksta tąsa

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė išsitarė, kad projektą bus galima tęsti, skaitant ir kitų poetų eiles, o turimi įrašai pasitarnaus, įgyvendinant ne vieną kultūrinę veiklą. Iki prakalbant suoliukams Muzikos parke, bibliotekos kieme jau buvo galima Pauliaus Širvio eilėraščiais vos vienu mygtuko paspaudimu prašnekinti sieną. P. Širvio eiles skaito aktorius Andrius Bialobžeskis.

Planuojama, kad bibliotekos kiemelyje dar bus skaitoma Elenos Mezginaitės poezija, tas pats įrašas bus ir Laibgaliuose. Bus įgarsinta Mildos Olkinaitės kūryba, jos dienoraščiai. Šiuos tekstus skaitys aktorė Virginija Kochanskytė. M. Olkinaitės kūrybos bus galima pasiklausyti ir bibliotekos kiemelyje, ir Panemunėlio geležinkelio stoties gyvenvietėje prie stogastulpio.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video