Paaiškėjo geriausiai įvertintas darbas, skirtas grafams Tyzenhauzams atminti (0)

Publikuota: 2022-10-21 Kategorija: Kultūra
Paaiškėjo geriausiai įvertintas darbas, skirtas grafams Tyzenhauzams atminti
Rokiškio Sirena nuotr. / Konkursui buvo pateikti 5 autorių darbai .

Antradienį vykusiame vertinimo komisijos posėdyje paaiškėjo daugiausiai balų surinkęs darbas, skirtas grafų Tyzenhauzų atminimo įamžinimui Rokiškio mieste. Ryškiai pranokęs kitus darbus, daugiausiai palankumo sulaukė vilniečio architekto Gintaro Čaikausko ir Fausto Lasio projektas „Legenda“. Priminsime, kad konkursui ,,Skulptūrinio-meninio darbo grafams Tyzenhauzams atminti Rokiškyje projekto idėjos sukūrimas ir jos įgyvendinimas“ buvo pateikti 5 autorių darbai.

Laimėtojas dar nepaskelbtas

Kaip informavo Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius, konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Andrius Burnickas, posėdyje paviešinti vertinimai ir atplėšti vokai su paraiškų dokumentacija, tačiau konkurso laimėtojas oficialiai dar nepaskelbtas. Tai padaryti planuojama po poros savaičių, kai bus gauti papildomi dokumentai.

Konkurso dalyvių autorius vertino 17 komisijos narių – savivaldybės atstovai, profesionalūs Rokiškio ir didžiųjų šalies miestų menininkai. Balai buvo skiriami už meniškumą, idėjos atskleidimą ir pagal kitus kriterijus. 

Susumavus balus, paaiškėjo, kad daugiausiai jų skirta G. Čaikausko ir F. Lasio skulptūrai „Legenda“ – šviečiančiam trikampiui, kuris būtų įmontuotas į grindinį  Rokiškio centre, Nepriklausomybės aikštėje.

Išsiskyrė modernumu

A. Burnickas sako, kad šiam darbui taip pat davė daugiausiai balų, nors pripažįsta, kad nebuvo nei vieno idealaus projekto, kuriam iškart galėtų skirti aukščiausius vertinimus.

„Šis darbas modernus, kitokio stiliaus, negu likusieji darbai. Galbūt tarp kitų panašaus stiliaus projektų jis būtų ištirpęs, bet dabar atrodė išskirtinis“, – sakė A. Burnickas. 

Antroje vietoje pagal komisijos vertinimus liko projektas „Muzikinė dėžutė“ – 4 skulptūros ant besisukančio mechanizmo, kitų trijų autorių darbai nesurinko minimalaus praeinamojo balo, kad būtų premijuojami.

„Dar anksti sakyti, kad šis projektas bus tikrai statomas. Kol kas tai daugiausiai balų surinkęs darbas. Turime patikslinti dokumentus, patikrinti tiekėjus, pasirašyti sutartį – laukia daug žingsnių, kol darbai pradės vykti“, – apie palankiausiai įvertintą „Legendą“ sakė konkurso vertinimo komisijos pirmininkas. 

Primename, kad konkurso biudžetas siekia 100 tūkst. eurų.

Rinkosi iš silpnų

Po vertinimo komisijos posėdžio kalbintas Visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“ pirmininkas, vienas iš vertinimo komisijos narių Raimondas Sirgėdas neslėpė, kad konkursui pateikti darbai jam pasirodė silpnoki.  

„Tikėjausi, kad bus daugiau stipresnių darbų ir konkurse turėsime didesnį pasirinkimą. Rinkome stipriausią darbą iš silpnų, o ne atvirkščiai.

Vertindamas išskyriau vieną darbą, kuris vertas dėmesio, o kiti projektai, mano požiūriu, turėjo labai didelių trūkumų, dėl kurių jiems nerašiau gerų balų“, – sakė pašnekovas.

Jau minėtam projektui „Legenda“ R. Sirgėdas skyrė aukštesnius balus nei kiti komisijos nariai ir yra įsitikinęs, kad kūrinys vertas stovėti Rokiškyje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video