Rokiškio krašto dvare - inscenizuota istorinė apyro stiliaus puota(foto) (0)

Publikuota: 2016-07-18 Kategorija: Kultūra
Rokiškio krašto dvare - inscenizuota istorinė apyro stiliaus puota(foto)
I. Kujelės nuotr. /

2015 m. Lietuvoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje buvo minimi kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio metai, skirti M.K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms. Šiose šalyse buvo surengta įvairių renginių – parodų, mokslinių konferencijų ir kt. Renginiai davė postūmį labiau pasidomėti šia asmenybe ir laikotarpiu kuriame gyveno kunigaikštis M. K. Oginskis.

Šiais metais Rokiškio krašto muziejus, kartu su Rietavo muziejumi pasirašė bendradarbiavimo sutartį su privačiu kultūros istorijos klubu iš Minsko (Baltarusijos Respublika) „Polonika-Lituanika“. Pagrindinis bendradarbiavimo tikslas – Kunigaikščio Oginskio ir grafų Tyzenhauzų asmenybių bei kultūrinės-istorinės veiklos tyrimai ir populiarinimas, bendrų istorinių renginių organizavimas bei istorinių vietų susijusių su kunigaikščio M. K. Oginskio ir grafų Tyzenhauzų veikla įamžinimas.

Klubas „Polonika-Lituanika“ parengė projektą "Kunigaikščio Mykolo Kleopo epocha", kurio metu rengia XIX a. pirmos pusės laikotarpio dvaro puotų rekonstrukcijas autentiškuose dvarų interjeruose.

Liepos 16 d. Rokiškio dvare rinkosi žavios damos ir garbūs ponai, skambėjo romantiškos melodijos, sukosi poros. Klubas „Polonika-Lituanika“ surengė inscenizuotą ampyro stiliaus puotą, į kurią susirinko daugiau kaip 40 damų ir ponų. „Atvykę į puotą pirmiausia ėjo iki bažnyčios, o grįžus laukė šokiai iki vėlyvo vakaro ir furšetas dvaro balkone. Puotos dalyvių apranga atitiko XVIII a. pab. - XIX a. pr. aprangos stilių", - šventės akimirkomis dalinosi muziejininkė Ingrida Kujelė.

 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video