Rokiškyje vieši JAV Fullbright stipendijos laureatė Kally Swyer (0)

Publikuota: 2022-09-28 Kategorija: Kultūra
Rokiškyje vieši JAV Fullbright stipendijos laureatė Kally Swyer
Rokiškio rajono savivaldybės nuotr. / Rokiškyje vieši JAV Fullbright stipendijos laureatė Kally Swyer

Rugsėjo 27-28 d. Rokiškyje vieši JAV Fullbright stipendijos laureatė Kally Swyer. Ji pripažįsta, kad iki šios išvykos nežinojusi nei apie miestą, nei apie jo istoriją, tačiau Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Irenos Matelienės pakviesta nedvejojo, nes spektaklis „Nutildytos mūzos“ (rež. Neringa Danienė) kaip tik pasakoja jos tyrinėjamos poetės Matildos Olkinaitės istoriją.
 
Kallie Swyer – amerikiečių poetė, metams apsistojusi Vilniuje. Čia ji atvyko laimėjusi Fulbright stipendiją, leidžiančią studijuoti ir gyventi užsienyje, siekiant prisidėti prie kultūrinių mainų tarp Lietuvos ir Amerikos. Jos projektas „Atminties kalba“ tyrinėja, kaip menas bei kalba, o ypač poezija, prisideda prie istorinio atminimo išsaugojimo. Šiuo metu Kally tyrinėjimai orientuoti į Matildos Olkinaitės bei Lietuvos žydų istorijos temas.
 
 
Kally susitiko su spektaklio aktoriais ir pripažįsta, kad ją sujaudino žmonių pasišventimas Matildos Olkinaitės atminimo išsaugojimui. Po pokalbio ji sakė: „Laikau tai didele privilegija, kad mane pakvietėte. Šis spektaklis yra puikus pavyzdys, kaip menas yra būtinas norint išsaugoti atmintį. Šis spektaklis ir šie aktoriai prisidėjo prie Matildos Olkinaitės atminimo gyvavimo ir esu dėkinga, kad mačiau ir pajutau jos grožį, išgyvenau jos istorija šiame spektaklyje“.
 
Kallie Swyer planuoja apsilankyti Rokiškyje dar kartą ir apžiūrėti Rokiškio krašto muziejų, pasikalbėti su istorikais apie Rokiškio žydų paveldą, nuvykti į Panemunėlį. Tyrinėjimų sklaida vyks Lietuvoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.
 
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video