Startavo projektas „Keliaujanti skaityklėlė – V“ – numatytos septynios stotelės (foto) (0)

Publikuota: 2022-05-06 Kategorija: Kultūra
Startavo projektas „Keliaujanti skaityklėlė – V“ – numatytos septynios stotelės (foto)
Rokiškio Sirena koliažas / Šventės momentai

Gegužės 6-ąją vyko projekto „Keliaujanti skaityklėlė  - V“ atidarymo šventė. Projektas – Skaitymo skatinimo programos dalis. Mažiems ir dideliems skirtą renginį organizavo bei projektą pristatė Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojos. Nors oras pasitaikė truputį lietingas, mokinukų bei praeivių į Liogino Šepkos parką susirinko nemažai. Muzikine programa džiugino Rokiškio mokyklos – darželio „Ąžuoliukas“ antrokai, o literatūrinėje valandėlėje ,,Skaito maži ir dideli“ eilėraščius skaitė net rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Rokiškio bibliotekininkus aplankė kolegos iš Anykščių ir Biržų.

Paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Taip jau sutapo, kad projekto atidarymo data sutapo su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėmis. Ši diena minima gegužės 7-ąją. Renginio vedėja, bibliotekos savanorė Afroditė Tuskaitė šia proga pasveikino bibliotekininkus, žiniasklaidos darbuotojus, lituanistus ir kitus kalbos puoselėtojus, kurių darbas, laisvalaikis ar pomėgis susijęs su dėmesiu gimtajai kalbai, spauda, knyga, laisva mintimi. Aktyvi mergina palinkėjo kūrybinio polėkio, įkvėpimo bei gražių idėjų, svarbių kiekvienam žmogui, augančiai jaunajai kartai, o taip pat - toliau puoselėti, branginti gimtąją kalbą, skleisti gerąsias žinias, šviesti visuomenę.

Bibliotekininkėms kilo idėja skaitymą skatinti netradicinėmis priemonėmis

„Keliaujančią skaityklėlę – V“ ir jos veiklas pristatė projekto vadovė, Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Nadiežda Ivanova. „Jau seniai galvoje kirbėjo mintis, kaip būtų galima padėti vaikams įsitraukti į fantastišką knygų istorijų pasaulį. Netikėtai kilo idėja - norėdami vaikus paskatinti skaityti bei juos įtraukti į kūrybinę veiklą, turėtume skaitymą skatinančią veiklą organizuoti netradicinėmis priemonėmis ir neįprastose erdvėse. Ši mintis patiko ir Lietuvos kultūros tarybai bei Rokiškio rajono savivaldybės administracijai. Gavome dalinį finansavimą, už kurį įsigijome palapinę, kurioje - lentynos su knygomis, stalai su stalo žaidimais, parengti knygų įvairiomis temomis sąrašai. Be to, čia bus galima pasislėpti nuo kaitrios saulės ar lietaus, rengti susitikimus ir smagiai leisti laisvalaikį.“ – pasakojo apie sumanymą N. Ivanova.

Skaityklėlė keliaus po įdomiais vietas, pristatys vaikų rašytojus

Numatyti septyni projekto ,,Keliaujanti skaityklėlė - V“ renginiai, kurie bus tarsi skaityklėlės maršruto stotelės. Rokiškio mieste planuojamos dvi stotelės, po vieną – Rokiškio rajone Bajorų kaime, Pandėlio ir Salų miesteliuose, po to – jau kituose rajonuose. Užsiėmimai vyks Anykščių bei Biržų miestų viešosiose erdvėse: bibliotekos kieme, ežero ar upės pakrantėje, dvaro ar miesto parke. Projekto metu bus keliaujama vis į kitą netradicinę vietą, klausomasi įdomių istorijų, vaikai sužinos naujų dalykų, tobulės, kurs ir dar daug sumanymų įgyvendins. Kūrybines idėjas padės įgyvendinti projekto veiklose dalyvaujantys meno kūrėjai. „Keliaujančios skaityklėlės – V“ maršrutas išsamiai nurodytas tam skirtame lankstinuke. Su vaikais susitikimų jau laukia vaikų rašytojai Tomas Dirgėla, Vytautas V. Landsbergis, Virgis Šidlauskas, aktorė Kristina Savickytė,  Bajorų lėlių teatras ,,ČIZ“ ir, žinoma, bibliotekininkės.

Renginio šeimininkai bei svečiai

Renginyje dalyvavo Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas, pasisakė Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė, svečiavosi bibliotekininkės iš Anykščių ir Biržų viešųjų bibliotekų, Rokiškio liaudies teatro aktorė, Juozo Tūbelio progimnazijos mokytoja Marytė Vaitkevičiūtė, mokyklos - darželio „Ąžuoliukas“, Juozo Tūbelio progimnazijos mokiniai bei mokytojai.

Bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė: „Knygos gali daug!“

Rokiškio darželio - mokyklos ,,Ąžuoliukas“ antros klasės mokiniai ir jų mokytoja Inga Repšienė visus pasveikino dainomis. Ūpą pakėlė dvi populiarios dainelės, kurių viena – itin gerai žinoma – „Aš taip myliu savo mamą“, kurios autoriumi laikomas atlikėjas Marijonas Mikutavičius. Kadangi projekto atidarymas kartu buvo ir pirmoji „Keliaujančios skaityklėlės“ stotelė, vyko ir pirmoji veikla - literatūrinė valandėlė ,,Skaito maži ir dideli“, skirta akcijai „Lietuva skaito!”. Ją pristatė Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė: „Šiemet akcija vyksta jau aštuntąjį kartą. Pastarosiomis savaitėmis net ir ištikimiausiems skaitytojams knygos retai teikia džiaugsmo. Sunku skaityti, sunku rasti prasmės knygose, sunku išsirinkti norimą skaityti tekstą. Tačiau knygos nepraranda prasmės, o ypač tada, kai sunku. Skaitymas padeda nusiraminti, suprasti kitą, jos mažina stresą, todėl šiemet akcija „Lietuva skaito“ sako: „Knyga gali!“ Ji gali padėti rasti atsakymus, nusiraminti, kai aplinkui neramu, suburti žmones arba leidžia pabūti savo mintyse.“

Išskirtiniai šventės momentai

Iš įdomesnių šventės momentų paminėtini keli. Meras Ramūnas Godeliauskas pakvietė būryje buvusį berniuką, vardu Raigardas, kartu skaityti eilėraštį apie sraigę. Deja, berniukas susidrovėjo būti viešumoje, todėl eilėraštį kartu su meru užbaigė Benas.

Šventėje nuskambėjo ir eilėraštis ukrainiečių kalba – jį padeklamavo Rokiškio mokyklos - darželio „Ąžuoliukas“ 3 klasės mokinė Marija Mykolenko (mokytoja Dalia Skeirienė), atvykusi į Lietuvą iš karo niokojamos šalies.

Įdomus bibliotekininkių iš Anykščių prisistatymas - Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus bibliotekininkės Ramunė Bražiūnienė ir Rimvydė Urbonienė pasirodymui buvo pasisiuvę netgi ypatingus aprėdus ir persikūniję į knygas.

Eiles skaitė knygų mylėtojai

Beveik vien linksmas eiles skaitė Rokiškio mokyklos - darželio „Ąžuoliukas“ mokiniai: trečiokai Tija Jačionytė, Rasa Krujalskytė, Mėta Matiukaitė, Urtė Pumputytė, Antanas Vėjas Kovolevskis, Emilija Skruodytė bei Urtė Krasauskaitė. Pasirinktas eiles skaitė ir moksleiviai iš Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos: antrokai Adomas Baltušis, Lėja Grabauskaitė bei Adrijana Matukaitė, trečiokai Ema Adomavičiūtė, Deimantė Ragelytė ir Dominyka Kolosova. Rokiškio liaudies teatro aktorė, Juozo Tūbelio progimnazijos mokytoja Marytė Vaitkevičiūtė knygos žodžiais dalijosi kartu su progimnazijos ketvirtoke Lukne Juodvalkyte. Šventės dalyviams kalbėjo ir Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Aušrelė Gesevičienė.

Vyko tinklalaidės filmavimas bei masinis skaitymas

Šventėje ne tik pristatytas projektas „Keliaujanti skaityklėlė“, bet ir vyko tinklalaidės ,,Ledinukas su knyga“ filmavimas. Ši pokalbių laidą primenanti veikla bibliotekoje vyksta jau ne pirmą kartą ir rokiškėnams tapo žinoma. Laidos vedėja - bibliotekos savanorė  Luknė Narkevičiūtė. Moksleivė rengia pokalbius, kuriuose atsispindi vaikų ir jaunimo mintys apie knygas, skaitymą, filmus, galima išgirsti patarimų, ką daryti, kad skaitymas taptų mėgstamu užsiėmimu, o knyga - ledinuku. Šįkart Luknė improvizuotoje studijoje kalbino renginio dalyvius, kurie atsakinėjo į klausimus aštuntai laidai. Tuo pačiu metu, kai Luknė kalbino šventės dalyvius, vyko ir masinis skaitymas. Visi kartu, susirinkę į grupes, 10 minučių dalyvavo garsiniuose skaitymuose ,,Lietuva skaito – Rokiškis skaito“.

Renginio organizatorės pakvietė keliauti, skaityti bei smagiai leisti laisvalaikį „Keliaujančioje skaityklėlėje“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video