Ar sudėtinga patiems prižiūrėti židinį? (0)
Publikuota: 2024-11-26
Kategorija: Laisvalaikis
Atvėsus orams ir patalpose tampa gerokai vėsiau bei drėgniau. Todėl, atėjus rudeniui, miestų daugiabučių gyventojai ima laukti prasidedant šildymo sezono, kurio dažnai neskubama skelbti. Tačiau gyventojai namuose turintys židinius nesusiduria su tokia problema, nes gali bet kuriuo metu užsikurti ugnį ir pasišildyti patalpas, o taip pat ir jaukiai pavakaroti. Židinys yra vis labiau populiarėjantis šildymo įrenginys. Todėl aktualu sužinoti apie jo priežiūrą ir naudojimo taisykles.
Kaip tinkamai prižiūrėti židinį savarankiškai?
- Įsirengus židinį namuose, būtina reguliari jo priežiūra. Šiuolaikiniai židiniai gali būti įvairaus dizaino, todėl jie gali būti lengvai pritaikomi prie namų interjero. Naudoti židinius nėra sudėtinga, tereikia prisiminti kelis svarbius patarimus palengvinančius jų priežiūrą.
- Tam kad židinio ugniakuras dūmtraukis ir stiklas mažiau apsineštų suodžiais, rekomenduojama kūrenti sausas malkas, kurių drėgmė ne didesnė nei 20 procentų. Geriausiai tinka beržo, ąžuolo ar vaismedžių malkos. Draudžiama deginti buitines atliekas, sintetines medžiagas, statybines atliekas.
- Stiklą valyti reikėtų, kai jis apsineša suodžiais. Tam tinka pelenai iš židinio. Priglaudus suglamžyto laikraščio prie ataušusių pelenų, reikia šveisti stiklą, kol nusivalys suodžiai. Tuomet dar nuvalyti švariu laikraščiu ar šluoste.
- Kas kelis mėnesius reikia išvalyti ugniakurą, pašalinti suodžius ir dervas.
- Nerekomenduojama prieš kuriant židinį išsemti visų pelenų. Nedidelis jų sluoksnis padeda greičiau įkurti ugnį, apsaugo apačioje esančias grindis nuo kaitros. Išsemtus pelenus privalu laikyti metalinėje talpoje su metaliniu dangčiu. Sausų malkų pelenus galima panaudoti kaip puikią trąšą.
- Dūmtraukį reikia valyti, kai apsineša jo sienelės, prie jų prilimpa dervų bei suodžių sluoksnis. Jei šis sluoksnis storesnis nei pusė centimetro vadinasi metas valyti dūmtraukį. Pasibaigus šildymo sezonui, būtina mechaniškai išvalyti kaminą. Tam geriausia kviestis profesionalus.
- Židinio uždegimui negalima naudoti degiųjų skysčių, jie teršia aplinką ir gali sukelti gaisrą. Dėl saugumo, degius ar galinčius greit užsidegti daiktus ar baldus, būtina laikyti ne arčiau nei pusės metro atstumu nuo besikūrenančio židinio.
Tinkama židinio priežiūra pailgina jo tarnavimo laiką, palengvina naudojimą.
Užs. nr. 2983.
Rekomenduojami video
Kavoliškėnai šiais metais tapo antraisiais, kurie rajone įžiebė Kalėdų eglę. Tradicijos gyvenvietėje nesikeičia: girliandomis ir žaisliukais papuošta natūrali, parke, šalia bendruomenės namų-bibliotekos-mokyklos-darželio pastato auganti sidabrinė eglė, kurios aukšt
2024-12-06
Trečiadienio vakarą magiškajame Salų dvare sužibo pirmoji rajone Kalėdų eglė. Nors buvo savaitės vidurys, tačiau nekantriausiai švenčių laukiančių ir norinčių pamatyti įžiebiamą eglę tikrai netrūko. Į dvarą atskubėjo ne tik vietiniai, bet ir iš Rokiškio, ne tik vaikai, be
2024-12-05
Maždaug prieš 20 metų, su trupinėliu pavydo, sekiau vienos rokiškėnų šeimos sėkmės istoriją – jie laimėjo Žaliąją kortą, paliko Rokiškį ir išsikraustė gyventi į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV). Tada tai buvo „kažkoks kosmosas“ – kraustyti
2024-12-04
Šį trečiadienio vakarą, 18.00 val. LRT televizijos intelektiniame žaidime „Kas ir kodėl?“ žais rokiškėnė, teisininkė, Rokiškio rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėja Regina Strumskienė.
Kviečiame žiūrėti ir palaikyti!
2024-12-04
Krašto muziejus artėjančias Kalėdas pasitiks darbingai – pasiūlymai įvairiausias atrakcijas mėgstantiems rokiškėnams
(0)
Nors dar nežinia kada pasirodys visų taip laukiamas sniegas ir šaltis, Kalėdų data – aiški visada, o didžiųjų metų švenčių laukimas prasideda tiek baltame, tiek pilkame gamtos fonuose. Kalėdų laukiantis Rokiškio krašto muziejus šiais metais tamsą sklai
2024-12-03