Ar sudėtinga patiems prižiūrėti židinį? (0)
Publikuota: 2024-11-26
Kategorija: Laisvalaikis
Atvėsus orams ir patalpose tampa gerokai vėsiau bei drėgniau. Todėl, atėjus rudeniui, miestų daugiabučių gyventojai ima laukti prasidedant šildymo sezono, kurio dažnai neskubama skelbti. Tačiau gyventojai namuose turintys židinius nesusiduria su tokia problema, nes gali bet kuriuo metu užsikurti ugnį ir pasišildyti patalpas, o taip pat ir jaukiai pavakaroti. Židinys yra vis labiau populiarėjantis šildymo įrenginys. Todėl aktualu sužinoti apie jo priežiūrą ir naudojimo taisykles.
Kaip tinkamai prižiūrėti židinį savarankiškai?
- Įsirengus židinį namuose, būtina reguliari jo priežiūra. Šiuolaikiniai židiniai gali būti įvairaus dizaino, todėl jie gali būti lengvai pritaikomi prie namų interjero. Naudoti židinius nėra sudėtinga, tereikia prisiminti kelis svarbius patarimus palengvinančius jų priežiūrą.
- Tam kad židinio ugniakuras dūmtraukis ir stiklas mažiau apsineštų suodžiais, rekomenduojama kūrenti sausas malkas, kurių drėgmė ne didesnė nei 20 procentų. Geriausiai tinka beržo, ąžuolo ar vaismedžių malkos. Draudžiama deginti buitines atliekas, sintetines medžiagas, statybines atliekas.
- Stiklą valyti reikėtų, kai jis apsineša suodžiais. Tam tinka pelenai iš židinio. Priglaudus suglamžyto laikraščio prie ataušusių pelenų, reikia šveisti stiklą, kol nusivalys suodžiai. Tuomet dar nuvalyti švariu laikraščiu ar šluoste.
- Kas kelis mėnesius reikia išvalyti ugniakurą, pašalinti suodžius ir dervas.
- Nerekomenduojama prieš kuriant židinį išsemti visų pelenų. Nedidelis jų sluoksnis padeda greičiau įkurti ugnį, apsaugo apačioje esančias grindis nuo kaitros. Išsemtus pelenus privalu laikyti metalinėje talpoje su metaliniu dangčiu. Sausų malkų pelenus galima panaudoti kaip puikią trąšą.
- Dūmtraukį reikia valyti, kai apsineša jo sienelės, prie jų prilimpa dervų bei suodžių sluoksnis. Jei šis sluoksnis storesnis nei pusė centimetro vadinasi metas valyti dūmtraukį. Pasibaigus šildymo sezonui, būtina mechaniškai išvalyti kaminą. Tam geriausia kviestis profesionalus.
- Židinio uždegimui negalima naudoti degiųjų skysčių, jie teršia aplinką ir gali sukelti gaisrą. Dėl saugumo, degius ar galinčius greit užsidegti daiktus ar baldus, būtina laikyti ne arčiau nei pusės metro atstumu nuo besikūrenančio židinio.
Tinkama židinio priežiūra pailgina jo tarnavimo laiką, palengvina naudojimą.
Užs. nr. 2983.
Rekomenduojami video
„Rokiškio Sirena“ užfiksavo žydinčius lazdynus, tačiau tai nėra jokia anomalija, nes lazdynai – vieni iš pirmųjų augalų, kurie žydi dar nepasibaigus žiemai. Jų žiedai pasirodo vasario ar kovo mėnesiais, o kai kuriais metais – net sausį, jei oro sąlygos būna pala
2025-02-03
Rokiškio Kultūros centras (KC), planuodamas vieną laukiamiausių ir įspūdingiausių krašto renginių – profesionalių teatrų festivalio, šiais metais jau besivadinsiančio „Teatro genas“, pagaliau pristatė ir naująjį festivalio logotipą.
Atspindi viską
Prie&scaro
2025-02-03
Muzikinį rokiškėnų kelią sekantys kraštiečiai šiandien tikrai prisimena kažkada mieste suburtas grupes „Bardakas“, „Siela“, Haris ir grupė... Rokiškyje „užgimusių“ muzikos grupių sąrašą prieš metus papildė Rokiškio
2025-01-29
Auksiniai pakabukai – tai ne tik subtilus papuošalas, bet ir universalus aksesuaras, kuris gali būti pritaikytas bet kokiai progai. Jie puikiai papildo tiek kasdienį įvaizdį, tiek ir elegantišką vakarėlio aprangą. Tačiau derinant šį papuošalą su kitais aksesuarais,
2025-01-29
Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Elektrum Lietuva“ praėjusiais metais penkioms šalies bendruomenėms, esančioms šalia bendrovės vystomų atsinaujinančios energijos projektų, suteikė 110 tūkst. eurų paramą įvairioms jų iniciatyvoms įgyvendinti. metus pernai vykdytam
2025-01-28