Ar sudėtinga patiems prižiūrėti židinį? (0)
Publikuota: 2024-11-26
Kategorija: Laisvalaikis
Atvėsus orams ir patalpose tampa gerokai vėsiau bei drėgniau. Todėl, atėjus rudeniui, miestų daugiabučių gyventojai ima laukti prasidedant šildymo sezono, kurio dažnai neskubama skelbti. Tačiau gyventojai namuose turintys židinius nesusiduria su tokia problema, nes gali bet kuriuo metu užsikurti ugnį ir pasišildyti patalpas, o taip pat ir jaukiai pavakaroti. Židinys yra vis labiau populiarėjantis šildymo įrenginys. Todėl aktualu sužinoti apie jo priežiūrą ir naudojimo taisykles.
Kaip tinkamai prižiūrėti židinį savarankiškai?
- Įsirengus židinį namuose, būtina reguliari jo priežiūra. Šiuolaikiniai židiniai gali būti įvairaus dizaino, todėl jie gali būti lengvai pritaikomi prie namų interjero. Naudoti židinius nėra sudėtinga, tereikia prisiminti kelis svarbius patarimus palengvinančius jų priežiūrą.
- Tam kad židinio ugniakuras dūmtraukis ir stiklas mažiau apsineštų suodžiais, rekomenduojama kūrenti sausas malkas, kurių drėgmė ne didesnė nei 20 procentų. Geriausiai tinka beržo, ąžuolo ar vaismedžių malkos. Draudžiama deginti buitines atliekas, sintetines medžiagas, statybines atliekas.
- Stiklą valyti reikėtų, kai jis apsineša suodžiais. Tam tinka pelenai iš židinio. Priglaudus suglamžyto laikraščio prie ataušusių pelenų, reikia šveisti stiklą, kol nusivalys suodžiai. Tuomet dar nuvalyti švariu laikraščiu ar šluoste.
- Kas kelis mėnesius reikia išvalyti ugniakurą, pašalinti suodžius ir dervas.
- Nerekomenduojama prieš kuriant židinį išsemti visų pelenų. Nedidelis jų sluoksnis padeda greičiau įkurti ugnį, apsaugo apačioje esančias grindis nuo kaitros. Išsemtus pelenus privalu laikyti metalinėje talpoje su metaliniu dangčiu. Sausų malkų pelenus galima panaudoti kaip puikią trąšą.
- Dūmtraukį reikia valyti, kai apsineša jo sienelės, prie jų prilimpa dervų bei suodžių sluoksnis. Jei šis sluoksnis storesnis nei pusė centimetro vadinasi metas valyti dūmtraukį. Pasibaigus šildymo sezonui, būtina mechaniškai išvalyti kaminą. Tam geriausia kviestis profesionalus.
- Židinio uždegimui negalima naudoti degiųjų skysčių, jie teršia aplinką ir gali sukelti gaisrą. Dėl saugumo, degius ar galinčius greit užsidegti daiktus ar baldus, būtina laikyti ne arčiau nei pusės metro atstumu nuo besikūrenančio židinio.
Tinkama židinio priežiūra pailgina jo tarnavimo laiką, palengvina naudojimą.
Užs. nr. 2983.
Rekomenduojami video
Lapkričio 23 d. Ignalinoje įvyko tradicinė, jau 31-oji Kaimynų teatrų šventė, subūrusi mėgėjų teatrų trupes iš Utenos, Varėnos, Rokiškio, Bajorų.
Kaimynams kraštiečiai nuvežė du pastatymus: Bajorų mėgėjų teatras „Šnekutis“ linksmino ketureiliais,
2024-11-25
Po Skapiškio bažnyčios skliautais nuskambėjo giesmės Šv. Cecilijai: kitąmet šventė grįš į Kamajus (foto)
(0)
Po sunkios darbo savaitės, penktadienio vakarą žmonės įsivaizduoja skirtingai: vieni nori linksmintis, kiti ieško ramybės. Būtent ramybės, susikaupimo, bet kartu ir sunkiai nusakomo atsipalaidavimo kupinas buvo praėjusios savaitės penktadienis, kai Skapiškio Šv. Hiacinto (Jackau
2024-11-25
Stalas vaiko kambaryje atlieka ne vieną svarbią funkciją ir padeda sukurti funkcionalią bei patogią erdvę. Štai kelios priežastys, kodėl stalas yra būtinas:
Mokymosi zona: stalas tampa pagrindine vieta, kur vaikas atlieka namų darbus, piešia, žaidžia žaidimus, kurie reikalauja pavir
2024-11-25
Praėjusios savaitės pabaiga Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kolektyvui buvo labai intensyvi: ketvirtadienį padėkoję savo partneriams ir bičiuliams, penktadienį patys sulaukė padėkų. Iškilmingoje aplinkoje– Ilzenbergo dvaro menėje –
2024-11-22
Sakoma, kad Advento laikotarpis, tai – stabtelėjimo, susitaikymo ir tiesiog gerumo laikas. Laikas, kai norisi padėkoti už draugystę, partnerystę. Būtent Advento mėnuo Rokiškio rajono įstaigose ir organizacijose, bendruomenėse gausus įvairiausių šventinių vakarų, kuriuos vienija v
2024-11-22