Palaimintų gyvūnų šeimininkai tikisi ramybės, tačiau neliūdi ir jos nesulaukę (foto) (0)

Publikuota: 2022-10-04 Kategorija: Laisvalaikis
Palaimintų gyvūnų šeimininkai tikisi ramybės, tačiau neliūdi ir jos nesulaukę (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio dekanas E. Novikas laimino rokiškėnų keturkojus draugus.

Spalio 4-ąją, minint Pasaulinę gyvūnų dieną, kol buvo aukojamos vakarinės Šv. Mišios, Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios šventoriuje su savo augintiniais rinkosi rokiškėnai.  

Pučiant rudeniškam vėjui daugiau kaip 20 įvairiausių veislių šunų ir 4 katinėlių šeimininkai bendravo tarpusavyje ir kantriai laukė pasirodant šios bažnyčios klebono, Rokiškio dekanato dekano Eimanto Noviko.

Užgimė tradicija

Iškart po Šv. Mišių pas juos atėjęs dvasininkas sukalbėjo maldą ir palaimino augintinius, linkėdamas įsiklausyti į gamtą, kūriniją ir gyvūnus.

„Minint Šv. Pranciškaus dieną atsirado paprotys laiminti gyvūnus. Jau septynerius metus tęsiame šią gražią tradiciją ir džiaugiamės, kai žmonės nepatingi ateiti. Pirmasis gyvūnų palaiminimas vyko šalia Rokiškio dvaro. Pas mus tokia tradicija gimė tada, kai Rokiškyje įsikūrė Pasauliečių pranciškonų ordino brolija“, – sakė kun. E. Novikas.

Mėgsta krėsti šunybes

Pirmą kartą vienerių metų kalytę Moką palaiminti atsivedusi Ilma tikisi, kad po to jos keturkojė draugė taps ramesnė.

„Moka labai mėgsta išdykauti ir krėsti šunybes, tačiau labiausiai norisi, kad viskas būtų gerai“, – šypsojosi Ilma.

Daugiau ramybės tikisi ir dešimties metų toiterjero Dago šeimininkė Daiva, kuri kasmet atveda jį palaiminti ir kalbėdama šypteli, kad kaskart tikisi, jog šunelis bus ramesnis, tačiau taip nenutinka, bet mielesnis jis pasidaro tikrai.

Jorio ševeliūra

Daugiausiai triukšmo savo skardžiu lojimu visą laiką šventoriuje kėlęs ir iš kitų keturkojų vėjo taršoma, garbiniuota ševeliūra išsiskyrė Joris, vis raminamas šeimininkas Petro.

„Kasmet reikia palaiminti, nes 12 metų Joris – šeimos narys. Vaikai jį atvežė iš Kauno, kai jam tebuvo 8 mėnesiai. Šuns šeimininkai išvyko į Angliją, o mes apgyvendinome pas save“, – Jorio istoriją trumpai nusakė Petras.

Po oficialiosios dalies visi šalia bažnyčios įsiamžino bendroje nuotraukoje.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video