Telefono numerių pradžioje pradeda galioti kodas 0, po metų 8 nebeliks (0)

Publikuota: 2024-03-01 Kategorija: Lietuva
Telefono numerių pradžioje pradeda galioti kodas 0, po metų 8 nebeliks
Rokiškio Sirena nuotr. / Mobilusis telefonas

Nuo kovo 1 dienos skambinti galima ir telefono numerio pradžioje vedant naująjį nacionalinį prefiksą 0, metus galios ir senasis kodas 8, tačiau rekomenduojama numerius saugoti su tarptautiniu kodu +370.

Kaip BNS nurodė Ryšių reguliavimo tarnybos atstovė Rima Aukštuolytė, nuo kovo 1 dienos renkant telefono numerį pradeda galioti prefiksas 0, metus nuo šios dienos dar lieka galioti 8.

„Kitų metų kovo 1 dieną prefikso 8 nebelieka. Tuo metu, kai žmonės skambins ir jau negalės prisiskambinti, jie girdės garsinį signalą, kad sujungimas negalimas. (...) O nuo kitų metų gruodžio žmonės nebegirdės net ir to“, – sakė R. Aukštuolytė.

Pasak RRT tarybos patarėjos Indrės Jurgelionienės, dabar yra pereinamasis laikotarpis, kai galioja abu prefiksai tam, kad vartotojai galėtų prisitaikyti.

„Šiandien prasideda antras etapas, kai paslaugų teikėjai pagal teisės aktus įpareigoti užtikrinti abiejų prefiksų veikimą“, – BNS sakė I. Jurgelionienė.

Jeigu kontaktų užrašinėse vartotojai telefono numerius įvedę su prefiksu 8, juos turės pasikeisti.

Pokyčių visiškai nepajus tie, kurie jau dabar naudoja Lietuvai priskirtą kodą +370, tad RRT rekomenduoja išsisaugant kontaktų ryšio numerius telefonų užrašinėse naudoti būtent jį.

Kaip anksčiau skelbė RRT, telefonų numeracijos plano keitimas buvo pradėtas vykdyti 2002 metais, Lietuvai ruošiantis stoti į Europos Sąjungą.

Anot tarnybos, daugiausia iššūkių gali kilti vartotojams dėl jų įpročių pasikeitimo, taip pat laikinų nepatogumų gali sukelti kontaktinių duomenų pakeitimas duomenų bazėse, kontaktų peržiūrėjimas asmeninėse telefonų užrašų knygelėse.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video