Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Sąjūdžio aikštėje (foto+video) (0)

Publikuota: 2023-03-11 Kategorija: Renginiai
Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Sąjūdžio aikštėje (foto+video)
Domanto Šinkūno nuotr. / Renginio akimirka

Kiek rovė – neišrovė, kiek skynė – nenuskynė.

Todėl, kad tu – šventovė,

Todėl, kad tu – tėvynė.

Tai – Justino Marcinkevičiaus eilėraščio „Lopšinė gimtinei ir motinai“, tapusio 1990 m. kovo 11-ąją Lietuvos tautą vienijančia daina, posmas.

O šiandien skaitant šį posmą kūnu perbėga šiurpuliukai... Nes kaimynams antrus metus kariaujant Laisvės karą, Lietuva skaičiuoja jau 33-uosius laisvės, nepriklausomybės metus. Tiek metų Lietuvių tauta gali laisvai kalbėti savo kalba, laisvai rašyti lietuviškas raides, laisvai reikšti savo valią...

Paminėti šią svarbią progą – Kovo 11-ąją – į Rokiškio Sąjūdžio aikštę (šalia Kultūros centro) rinkosi miestelėnai. Tiesa, labai negausiai... Nežinia, ar susiburti ir švęsti sutrukdė nepalankios oro sąlygos, ar minėjimo laikas buvo „nepatogus“, nes manyti, kad tai žmonėms buvo nesvarbu – nesinori.

Juk dar labai nedaug laiko praėjo nuo vasario 24-osios, kai solidarizuodamiesi su kariaujančia Ukraina, į tą pačią aikštę susirinko didžiulė masė žmonių, o pirminėse gretose būriavosi Lietuvos trispalvėmis ir Ukrainos vėliavomis nešini žinomi rajono politikai... Deja, šiandien minėjimo daugumą sudarė Rokiškio kultūros centro vaikų vokalinės grupės „Akolade“ tėvai, stebėję savo atžalų pasirodymą.  

Susirinkusiuosius pasveikino Rokiškio rajono moksleivių tarybos prezidentė Karolina Žeimytė, skatinusi niekada nepamiršti aukų, kurios buvo atneštos, siekiant apginti šalies laisvę, jog šią dieną švenčiame pažangą, kurią padarėme kaip suverenitetą turinti šalis.

Rokiškio rajono vicemeras Tadas Barauskas sveikinimo kalboje priminė, kad būtent nuo Kovo 11-osios mūsų šaliai „atsidarė“ vartai į Europą, į Pasaulį, Lietuva tapo nepriklausoma jungtis į tas organizacijas, kurias pati nori. Vicemeras paragino branginti šią laisvę, nes istorija liudija, jog ją praradus, atgauti būna sunku.

Himną rokiškėnai giedojo vedami Kultūros centro vyrų vokalinio ansamblio. 

Įspūdingu šokiu pagal grupės Naktinės Personos dainą „Saulės kraujas“ minėjimą užbaigė Rokiškio kultūros centro pramoginių šokių kolektyvo merginos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video