Laisvės gynėjų dieną ženklino ne tik prisiminimai, bet ir nūdienos įvykių aidai (video +foto) (5)

Publikuota: 2022-01-13 Kategorija: Renginiai
Laisvės gynėjų dieną ženklino ne tik prisiminimai, bet ir nūdienos įvykių aidai (video +foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Lietuvos Respublikos himną giedojo jaunasis rajono talentas – Rudolfo Lymano muzikos mokyklos auklėtinis Mantas Valainis.

Sausio 13-ąją minima Laisvės gynėjų diena. Praėjus 31-eriems metams nuo tragiškųjų Sausio įvykių jau auga antroji karta, prisimenanti juos tik iš istorinių kronikų, dokumentinių filmų ir vyresniųjų pasakojimų. Žuvusieji tą lemtingą naktį buvo prisiminti žvakelėms įmonių, įstaigų, namų languose. Už juos meldėsi Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos dvasininkai ir tikintieji. Jų atminimas pagerbtas Nepriklausomybės aikštėje. O Kalneliškių kapinėse vėl gėlėmis ir atminimo žvakutėmis nuklotas Alvydo Matulkos kapas…


Šventiniai renginiai prasidėjo ankstų rytą: jau susiklostė graži tradicija atminimo vardan languose uždegti žvakutes. Prieš devintą ryto į šv. Mišias pakvietė Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios varpai. Šv. Mišios buvo aukojamos už Sausio 13-ąją gyvybę už šalies laisvę atidavusį Alvydą Matulką, jo tėvelius bei visus Laisvės kovose žuvusius Lietuvos žmones. Dekanas Eimantas Novikas ragino melstis ir už šalies ateitį, jaunimą. Kurio šįkart buvo gausu bažnyčioje: atėjo Jurgio Kairio skautų draugovės nariai, Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos moksleiviai atnešė trispalvę, kuri prieš aštuonetą metų plazdėjo Gedimino pilies bokšte.


Jautriame pamoksle dekanas Eimantas Novikas subtiliai alegorijomis palietė šiandienines aktualijas: įtampas visuomenėje. Jis kalbėjo palyginimu apie elnią, atėjusį prie vandens atsigerti. Gyvūnas pamatė savo atspindį ir grožėjosi puošniais šakotais savaisiais ragais. Ir baisėjosi plonytėmis, kreivomis kojomis. Tačiau išvydus tigrą, būtent eiklios kojos jį nešė tolyn nuo pavojaus, o pražudė kaip tik gražieji ragai – jais įsipynė į krūmus ir tapo tigro grobiu. Dekanas priminė, kad tėvynės gynėjais pavojaus akimirką ne visada tampa gražiausi ir įtakingiausi, dažniausiai ją gina, savo gyvybes aukoja tie paprasti, mažutėliais laikomi žmonės…


Trumpoje atminimo ceremonijoje prie Nepriklausomybės paminklo apsieita be skambių ir ilgų kalbų. Susirinkusiuosius su švente pasveikino rajono meras Ramūnas Godeliauskas, jaunasis Rudolfo Lymano muzikos mokyklos talentas Mantas Valainis giedojo himną, o trispalvę iškėlė Jurgio Kairio skautų draugovės jaunimas. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos kariai iššovė tris salves: už Lietuvą, jos žmones ir žuvusių už laisvę atminimą.


Po to šventės dalyviai skubėjo į Kalneliškių kapines, kur prieš 31-erius metus amžino poilsio atgulė Sausio 13-osios auka A. Matulka. Ant jo kapo gėlių padėjo rajono meras R. Godeliauskas, Seimo narys Jonas Jarutis, rokiškėnai kariai. Susirinkusieji uždegė atminties žvakutes. Istorikas Valius Kazlauskas priminė, kad šiomis dienomis rokiškėnų bendruomenės linkėjimus moksleiviai perdavė ir tų dienų didvyriui gydytojui, profesoriui Valerijui Ostapenko, kuris lemtingomis minutėmis dėjo visas įmanomas pastangas išsaugoti A. Matulkos gyvybę.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video