Rokiškio rajono tarybos posėdis: naujas skyrius ir svarbūs klausimai mokinių tėvams (0)

Publikuota: 2022-07-29 Kategorija: Savivalda
Rokiškio rajono tarybos posėdis: naujas skyrius ir svarbūs klausimai mokinių tėvams
Rokiškio Sirena nuotr. / Į kitą posėdį Rokiškio rajono savivaldybės taryba rinksis tik rugsėjo pabaigoje.

Liepos 29-ąją Rokiškio rajono savivaldybės tarybos nariai susirinko į paskutinį šią vasarą posėdį, kuriame priimtas 31 sprendimo projektas. Vieniems jų buvo pritarta be jokių papildomų klausimų, tačiau dėl kitų savivaldybės administracijos darbuotojams teko paplušėti aiškinant sprendimus tarybos nariams. Tuo tarpu pastarieji savivaldos klausimus pristačiusiems administracijos atstovams negailėjo pagyrų ir padėkų.  

Skelbs konkursus

Vieni sprendimų, sulaukusių daugiau tarybos narių klausimų buvo susiję su nuo kitų metų Rokiškio rajono savivaldybės administracijoje atsirasiančiu Viešųjų pirkimų skyriumi. Nors tarybos nariai tam pritarė, tačiau jiems kilo klausimų, kodėl šis sprendimas turi būti priimtas dabar, likus pusmečiui iki skyriaus atsiradimo, o ne atidėtas vėlesniam laikui.

Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas aiškino, kad 2023 metų sausio 1 dieną Viešųjų pirkimų skyrius jau turi pilnai dirbti, o iki to laiko dar reikia įsteigti etatus, skelbti konkursus būsimiems darbuotojams, taip pat jie turi praeiti specialius mokymus, kad gautų pažymėjimus, leisiančius dirbti viešųjų pirkimų srityje.

Pilna sudėtis

Šiame tarybos posėdyje buvo patvirtinta pilna Šeimos tarybos sudėtis. Joje buvusį Rokiškio rajono tarybos narį Stasį Meliūną pakeitė kitas tarybos narys Stasys Mekšėnas.

Savivaldybės šeimos taryba sudaroma savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui.

„Mano vizija – kuo didesnė meilė šeimoje, valdžiai, merui, administracijos darbuotojams ir tarybos nariams. Pagarba šeimų tarybai, manau, kad vienas vyras joje nepamaišys. Nekovokime, nekeikime vieni kitų, bet gerbkime ir padėkite vieni kitiems“, – sakė S. Mekšėnas, paprašytas tarti žodį.

Šiame tarybos posėdyje buvo patvirtinti atnaujinti Šeimos tarybos nuostatai, tačiau Šeimos taryba dar turės išsirinkti pirmininką.  

„Greitukių perteklius“

Galbūt ir ne pats svarbiausias, bet vienas įdomesnių sprendimų buvo susijęs su Rokiškio ligoninės valdomu turtu, pavyzdžiui, penkiais atitarnavusiais greitosios medicinos pagalbos automobiliais, kuriuos prieš daug metų dovanojo partneriai iš užsienio.

Kaip sakė šios įstaigos direktorius Raimundas Martinėlis, jie jau nebevažiuoja, tačiau teikiant ataskaitas Sveikatos apsaugos ministerijai rodomi penki automobiliai, tokiu būdu susidaro klaidinga statistika.

„Ligoninėje yra ir begalė kitų priemonių, kurias nurašyti ir mums susitvarkyti. Bus sudaroma komisija, kuri ir spręs ar šis turtas netinkamas, galbūt galima juos išardyti, parduoti dalimis, skelbti aukcionus“, – sakė R. Martinėlis.

Didinama suma

Tarybos nariai pritarė ir tam, kad tėvams, globėjams ir privatiems pavežėjams, kurie vaikus, turinčius didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių arba jiems nustatytas vidutinis ar sunkus neįgalumo lygis, savarankiškai vežioja į Rokiškio rajono švietimo įstaigas, būtų padidintos kompensuojamos kuro sąnaudų išlaidos iki 14 ct už vieną nuvažiuotą kilometrą. Iki šiol suma siekė 11 ct.  

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Aurimo Laužadžio, šis sprendimas susijęs su kuro kainų kilimu.

Įves korteles

Taryboje priimtas dar vienas aktualus  sprendimas, aktualus mokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėvams. Pritarta, kad Rokiškio rajono savivaldybės administracija dalyvautų projekte „Atviros ekosistemos atsiskaitymams negrynaisiais pinigais bendrojo ugdymo įstaigų valgyklose kūrimas“ partnerio teisėmis. Juo siekiama, kad pradedant jau nuo mokyklinio amžiaus būtų skatinama finansinė elgsena, kai atsiskaitymams naudojami negrynieji pinigai, taip prisidedant prie praktinių mokinių finansinio raštingumo įgūdžių formavimo. Atsiskaitymas negrynaisiais pinigais taip pat aktualus tėvams – paprastesni ir greitesni pinigų pervedimai, galimybė stebėti vaiko valgiaraščio pasirinkimus.

Mokyklose taip pat pagal poreikį bu sudaroma galimybė skaitmenizuoti ir kitas funkcijas mokyklose, pavyzdžiui, nemokamo maitinimo apskaitą, lankomumo kontrolę, praėjimo kontrolę, bibliotekos paslaugas.

Jį planuojama pradėti 2022 metų III ketvirtį ir pabaigti iki 2023-ųjų pabaigos.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video