Išorinis hemorojus – nemaloni, tačiau išsprendžiama sveikatos problema (0)

Publikuota: 2024-09-30 Kategorija: Sveikata
Išorinis hemorojus – nemaloni, tačiau išsprendžiama sveikatos problema
Asociatyvi nuotr.

Daugelis pacientų yra linkę slėpti tokias sveikatos problemas kaip išorinis hemorojus, tačiau ilgainiui tai gali turėti rimtų padarinių. Nemalonūs simptomai kartojasi ir blogina gyvenimo kokybę, o be gydymo hemorojus gali plėstis ir situacija tik pablogės. Taip pat verta priminti apie tai, kad hemorojus turi panašius į vėžio simptomus, todėl visada geriausia išsklaidyti abejones ir pasitikrinti.

Kas yra išorinis hemorojus?

Išangėje yra tankus kraujagyslių tinklas, kuris tarsi sudaro pagalvėlę. Šie kraujagysliniai mazgai vadinami hemoroidai ir atlieka svarbią funkciją – užtikrina galimybę sandariai uždaryti išeinamąją angą. Deja, dėl tam tikrų priežasčių hemoroidai gali būti traumuojami, todėl padidėja, o tokia būklė ir vadinama hemorojumi.

Liga gali būti kelių tipų, o išorinis hemorojus yra vienas jų – kai mazgeliai susiformuoja išangės išorėje. Tai gali būti tiek ūminė, tiek lėtinė hemorojaus forma, tačiau ji yra mažiau pavojinga, nes mazgeliai matomi ir gydytojas apžiūros metu gali tiksliai diagnozuoti problemą.

Hemorojaus gydymo nereikia bijoti

Reikia pripažinti, kad išorinis hemorojus yra nemaloni problema. Visų pirma, jis pasireiškia nemaloniais simptomais: skausmu, deginimu, tempimu, kraujavimu ir kt. O antra, daugeliu pacientų nedrąsu dėl tokios problemos kreiptis į medikus. Vis dėlto kentėti ir laukti neverta – pats hemorojus niekur nedings, tad reikalingas gydymas.

Kita baimė, susijusi su hemorojaus gydymu, yra skausmas. Tačiau tai mitas, kurio bijoti nereikia – hemorojaus gydymas yra neskausmingas ir greitas, o šiuolaikinės technologijos leidžia gerokai sutrumpinti ir gijimo laikotarpį. Iš tikrųjų skausmas, kurį pacientams sukelia išorinis hemorojus, yra daug didesnis, nei gydymo metu.

Kaip gydomas išorinis hemorojus?

Gydymą po apžiūros parenka gydytojas, o metodas priklauso nuo hemorojaus laipsnio. Vis dėlto daugeliu atvejų skiriamas medikamentinis gydymas, kuris yra efektyvus ankstyvoje ligos stadijoje besikreipiantiems pacientams. Hemorojų pastebėjus itin anksti, gali pakakti ir gyvenimo būdo bei mitybos pokyčių.

Rimtesniais atvejais išorinis hemorojus gali būt gydomas gumos žiedais. Šio gydymo būdo principas yra nutraukti kraujotaką, todėl hemorojiniai mazgai užspaudžiami ir nunyksta savaime. Nors skamba itin nemaloniai ir skausmingai, baimintis šio gydymo neverta: pati procedūra trunka vos keletą minučių, o gleivinėje skausmo receptorių nėra, tad nieko nejusite.

Sudėtingiausiais atvejais skiriama operacija, kurios metu išorinis hemorojus yra paprasčiausiai pašalinamas. Tam naudojamos modernios technologijos, pavyzdžiui, specialūs lazeriai ar belaidės sistemos. Tai pacientams užtikrina neskausmingą, mažiau invazinę procedūrą ir trumpesnį gijimo laikotarpį. Operacijos metu yra taikoma vietinė arba bendroji nejautra, todėl skausmo pacientai nejaučia.

Gąsdina hemorojaus operacija? Nedelskite ir kreipkitės į medicinos specialistus jau dabar – anksti diagnozuotas hemorojus daugeliu atvejų yra lengvai išgydomas vaistais.

Užs. nr. 2913.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video