Klastinga akių liga glaukoma, kaip ji gydoma? (0)

Publikuota: 2023-10-25 Kategorija: Sveikata
Klastinga akių liga glaukoma, kaip ji gydoma?
Asociatyvi nuotr.

Glaukoma yra viena iš klastingiausių ligų, kuri gali baigtis visišku aklumu. Ja dažniausiai serga vyresnio amžiaus žmonės, tačiau nuo jos nėra apsaugotas ir jaunimas, net vaikai. Kaip bebūtų liūdna, daugeliu atvejų šia liga susirgusieji į medikus kreipiasi tik tada, kai liga jau būna įsibėgėjusi.

Dėl kokių akių ligų dažniausiai kreipiamasi į akių gydytojus?

Į akių gydytojus ligoniai kreipiasi dėl įvairių priežasčių. Jaunesnio amžiaus žmones dažniausiai užklumpa akių uždegimai ir refrakcinės ydos, o vyresnius persekioja geltonosios dėmės degeneracija, sausų akių sindromas, katarakta ir glaukoma. Nors ir nejaučiate ryškaus regos diskomforto, vis dėlto, anot oftalmologų, verta pasitikrinti akių būklę bent kartą per dvejus metus.

Kas turi įtakos sausų akių sindromo atsiradimui?

Pagrinde tiesioginę įtaką mūsų akių sveikatai daro gyvensenos būdas ir darbo sąlygos. Jei dirbate visą dieną prie kompiuterio ar biure su dirbtinio apšvietimo šaltiniais ir nuolatine ventiliacija, tada nesistebėkite, jei jus ims kamuoti sausų akių sindromas, pasireiškiantis graužimu, svetimkūnio atsiradimo akyse pojūčiu, net atsiradusiu galvos skausmu.

Kaip apibūdinama sunki akių liga glaukoma?

Glaukoma yra lėtai progresuojanti ir pavojinga akių liga, kuri negydoma sukelia neišgydomą aklumą. Šis baisus negalavimas žmones  dažniausiai užklumpa tada, kai jie jau būna perkopę keturiasdešimtmečio ribą. Kai sergama glaukoma, padidėja akies vidinio skysčio gamyba arba sutrinka jo nutekėjimo ritmas, to pasekmė – padidėjęs akispūdis ir pamažu nykstančios regos nervo ląstelės. Kai žūsta akies nervas, tada pakinta regėjimo akiplotis, kasdien blogėja regėjimas, siaurėja regėjimo ploto apimtis.

Kas sąlygoja glaukomos atsiradimą?

Pirmoje vietoje – genetika, jei šeimoje yra šia liga sergančių žmonių. Glaukomą gali lemti ir senėjimas, nes ši liga dažniausiai užklumpa garbaus amžiaus žmones. Ta nelemta liga taip pat gali pakirsti cukralige sergančius ar padidintą kraujo spaudimą turinčius asmenis, įtaką jai gali turėti ir trumparegystė.

Kadangi sergant glaukoma, chirurginis gydymas negelbėja, tai oftalmologai stengiasi taikyti tokį gydymą, kuris pristabdytų ligos progresavimą ir apsaugotų pacientą nuo apakimo. Jei susidūrėte su regos problemomis, žinokite, jog nuo visų akių ligų, tame tarpe ir nuo glaukomos pagalbos ieškokite internete adresu: https://regoscentras.lt/.

Užs. nr. 2431.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video