Tylusis žudikas aukas rinkosi paslapčia (0)

Publikuota: 2022-11-20 Kategorija: Sveikata
Tylusis žudikas aukas rinkosi paslapčia
Asociatyvi nuotr. / Prieš 30 metų vienkartiniai medicininiai įrankiai buvo naudojami kaip daugkartiniai.

Prieš gerus tris dešimtmečius, vos Lietuvai atgavus nepriklausomybę, o šalį užklupus ekonominei blokadai, kuomet sutriko žaliavų ir prekių tiekimas, ėmė stigti ir medicininių priemonių bei vaistų. Taupumo sumetimais dalis vienkartinių medicininių įrankių buvo naudojami kaip daugkartiniai, o tai, kaip vėliau paaiškėjo, lėmė daugybinius užsikrėtimus hepatitais B ir C.

Naudojo tuos pačius

Kaip „Rokiškio Sirenai“ pasakojo tuomet vienoje iš didmiesčių klinikų dirbusi medikė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. pastaba), ekonominės blokados metu 60 ligonių turinčiame vidaus ligų skyriuje dalis vienkartinių lašelinių buvo naudojamos kaip daugkartinės.

„Visko trūko: vaistų, medicininių ir dezinfekcijos priemonių, todėl buvo metas, kai vos ne pusei skyriaus pacientų intravenines infuzijas statydavome naudodami vieną ir tą pačią vienkartinę lašelinę. Žinoma, naujam pacientui imdavome sterilią daugkartinę adatą, o lašelinės galiuką, prie kurio tvirtindavome adatą, tik nuvalydavome spiritu. Todėl visiškai natūralu, kad anuomet tokiu būdu išplito hepatitai B ir C, apie kuriuos tuo metu niekas net nežinojo“, – pasakojo medikė.

Dalis jau iškeliavo

Pašnekovė ir pati, turėdama tiesioginį kontaktą su ligoniais, susirgo hepatitu B, tačiau, laimei, pasveiko, nors keletas jos kolegų – medicinos seserų ir gydytojų, dėl šių ligų mirė arba serga lėtinėmis šių hepatitų formomis.

„Mes, medikai, neturėjome vienkartinių pirštinių, todėl neretai ne tik ligonių krauju apsitėkšdavome, bet ir adata sau netyčia įsidurdavome. Tai nieko nuostabaus, kad po to „išlindo“ realybė, kad daugelis iš mūsų serga arba persirgo virusiniais hepatitais. Šiandien visiems yra galimybė ir pasiskiepyti nuo hepatito B, ir efektyviai išsitirti nuo hepatito C“, – kalbėjo medikė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video