Didžioji dalis balsavusiųjų nepritaria mokslo metų prailginimui (0)
Dar nė neprasidėjus mokslo metams mokinių bei tėvų tarpe kilo diskusijos dėl sprendimo prailginti mokslo metus – vieni teigė jog mokslo metų prailginimas padės išskirstyti didelį mokslo krūvį mokiniams, kiti stojo į mokinių pusę sakydami, jog vasaros atostogos ir taip per trumpos.
Švietimo ir mokslo ministerija pranešime spaudai teigė, kad mokyklos ir savivaldybės pačios galėjo nuspręsti, kaip prasmingai panaudos ir išdėlios pailgintas mokslo metų dienas: mokiniai galės tęsti ugdymosi procesą, mokytis integruotų įvairių dalykų žaliose erdvėse, vykti į įvairius edukacinius užsiėmimus, šventes ar kt. Mokykloms buvo suteikta galimybė papildomas mokslo metų dienas išsidėstyti per visus mokslo metus.
Mokslo metus rekomendavo ilginti ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertai. Anot jų, ilgesni mokslo metai – vienas iš svarbiausių veiksnių, gerinančių mokinių pasiekimus.
Šiais mokslo metais 5-11 klasių moksleiviai į švietimo įstaigas žingsniuos ilgiau – jiems vasaros atostogos oficialiai prasidės birželio 15 dieną. Prailgintų mokslo metų išvengti pavyko tik pradinių klasių moksleiviams bei abiturientams – vasaros atostogos pastariesiems prasidės kaip įprastai.
Norėdami išsiaiškinti skaitytojų nuomonę „Rokiškio Sirena“ Facebook paskyroje paskelbėme balsavimą „ar pritariate mokslo metų prailginimui?“.
Viso balsavime dalyvavo 200 žmonių, iš kurių 14% (28 balsavusieji) mokslo metų prailginimui pritarė, o didžioji dauguma – 86% (172 balsavusieji) – į mokslo metų prailginimą reagavo neigiamai.