Jubiliejinei Obelių gimnazijos abiturientų laidai linkėjo nebijoti klysti ir nenustoti svajoti (foto) (0)

Publikuota: 2023-05-30 Kategorija: Švietimas
Jubiliejinei Obelių gimnazijos abiturientų laidai linkėjo nebijoti klysti ir nenustoti svajoti (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Paskutinio skambučio šventė Obelių gimnazijoje.

Gegužės 30 dieną, antradienį, Obelių gimnazijos abiturientai pirmieji rajone rinkosi į Paskutinio skambučio šventę. Pirmokėlių vedami jie patraukė į gimnazijos salę, kur jau laukė tėvai, pedagogai, svečiai. Tradiciškai vykusi šventė baigėsi abiturientų valsu, užrašytų svajonių deginimu – nes pildosi tik tos svajonės, apie kurias neprasitari, viską vainikavo obelaitės sodinimas.

Medelį abiturientams padovanojo vienuoliktokai. Tikimasi, kad tai taps kasmetine gražia tradicija, kai atsisveikindami su mokymo įstaiga mokiniai pasodins obelaitę.

Išleidžia dainininkų klasę

Šiemet su Obelių gimnazija atsisveikina jubiliejinė – 75-oji, abiturientų laida. Joje – 16 gimnazistų.

Penkerius metus Obelių gimnazijai vadovaujanti Neringa Ragelienė pati prieš tris dešimtmečius baigė šią mokyklą, todėl tądien ir pati jautė jaudulį.

„Šie abiturientai buvo ypatingi, mes juos vadinome dainininkų laida, nes merginos labai balsingos, dainuoja kolektyve. Jos visos baigė jaunimo neformaliojo švietimo dainavimo studiją. Šių mokinių auklėtoja Daiva Kundelienė buvo ir jų dainavimo mokytoja. Ir šiaip ta klasė yra labai draugiška, bendruomeniška ir mokymosi rezultatai geri, turime olimpiadų nugalėtojų“, – kalbėjo N. Ragelienė.

Gimnazijos direktorė abiturientams linkėjo, kad įdėtos pastangos suteiktų pasitikėjimo egzaminų sesijoje ir džiugintų rezultatais.

Nepamiršti padėkoti

Šventėje dalyvavo ir šiuo metu vaiko auginimo atostogose esanti Obelių seniūnė Jūratė Šinkūnienė, skyrusi jautrius žodžius abiturientams, linkėdama susikaupimo ir sėkmės, o jų auklėtojai įteikusi gėlių puokštę.

Obelių Šv. Onos bažnyčios klebonas Laimonas Nedveckas kalbėjo apie bėgimą gyvenime ir egzaminus, kurie sukelia stresą ir nemigą visai šeimai bei pedagogams, pabaigoje jis abiturientams palinkėjo ramybės, susikaupimo ir tikėjimo savimi bei gražaus tramplyno į ateitį.

Į abiturientus kreipėsi ir Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas iš pradžių linksmai suabejojęs, ar tai tikrai smagi šventė. Abiturientai jį patikino, kad jiems tikrai linksma.

„Nepamirškite padėkoti mokytojams ir visam mokyklos personalui, nes kiekvienas darbuotojas prisidėjo prie to, kad jūs kasdien gerai jaustumėtės mokykloje ir galėtumėte mokytis be pašalinių trikdžių. Linkiu jums nuo rytdienos susikaupti ir sėkmingai išlaikyti egzaminus, nebijoti klysti, nenustoti svajoti ir bet kurioje gyvenimo srityje siekite būti patys geriausi“, – sakė meras.

Įteikė ir dovanų

Paskutinio skambučio šventėje dalyvavęs Seimo narys Jonas Jarutis su patarėja Lina Meilute-Datkūniene abiturientams įteikė dovanų – užrašines ir rašiklius.

„Manau, kad ilgi mokykloje praleisti metai yra pats nuostabiausias laikas, nors šiandien jūs laukiate pabaigos, bet ilgainiui suprasite, jog šitas laikotarpis buvo pats puikiausias, nes čia užsimezgė tvirčiausios ir ištikimiausios draugystės, galbūt susikurs ir šeimos. Linkiu, kad visi po mėnesio jau turėtumėte atestatus savo rankose“, – kalbėjo J. Jarutis.

Šventėje sveikinimus keitė muzikiniai intarpai ir jautrios kalbos su linkėjimais. Skambėjo vienų abiturientų ir kartu su vienuoliktokais atliekamos dainos, sudainavo ir pirmokėliai. Abiturientai mokyklos bendruomenei paliko nuotaikingą testamentą. Atsisveikinimo žodžius auklėtiniams skyrė dabartinė ir buvusios jų klasės auklėtojos, taip pat jų tėvai.

Po šventės gimnazijos salėje abiturientai patraukė į kiemą, kur duobėje sudegino ant lapelių surašytas svajones, o tada pasodino jauną obelaitę.

Paliks virš 200

Iš viso šiuo metu Obelių gimnazijoje mokosi 186 mokiniai, vaikų darželį lanko dar 51 vaikas. Kasmet abiturientų skaičius išlieka panašus – apie 20, tai savotiškas stabilumo rodiklis, kad mokinių šioje gimnazijoje nemažėja.

Pasak Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos Ritos Elmonienės, krašto gimnazijas paliks 226 abiturientai: Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje – 160, Pandėlio – 20, Kamajų Antano Strazdo gimnazija – 19, Obelių – 16 ir Juodupės – 11.

Birželio 31-ąją Paskutinio skambučio šventės vyks Rokiškio J. Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų ir „Romuvos“ padaliniuose, taip pat Juodupės ir Kamajų A. Strazdo gimnazijose. Birželio 1 dieną paskutinis skambutis nuskambės ir Pandėlio gimnazijos abiturientams. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video