Karjeros ugdymo pamokos Rokiškio baseine (0)

Publikuota: 2022-12-15 Kategorija: Švietimas
Karjeros ugdymo pamokos Rokiškio baseine
Organizatorių nuotr. / Mokiniai

Nuo šių mokslo metų Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje didelis dėmesys yra skiriamas karjerai, mokinio saviraiškai ir profesiniam tobulėjimui. Pirmosios karjeros pamokos vyko 8-tų klasių mokiniams. Pamokos buvo netradicinės – jas vedė Rokiškio baseino darbuotojai baseino patalpose. Tikslas buvo susipažinti su šiomis profesijomis: instruktoriaus – gelbėtojo ir inžinieriaus - techniko darbo specifika.

Pirmąją pamokos dalį vedė instruktorius – gelbėtojas Vitalius Malevičius. Mokiniams pasakojo apie darbo metodus, motyvus, kodėl savo gyvenime pasirinko tokią specialybę. 8-okams manekeno pagalba buvo parodyta, kokie turėtų būti pirmieji žingsniai gaivinant skendusį žmogų, aptarta, kaip elgtis pamačius skęstantį ne tik baseine, bet ir atvirame vandens telkinyje.

Antroji pamokos dalis labiausia sudomino ir suintrigavo mokinius. Jiems buvo suteikta galimybė pamatyti ne tik išorinį baseino grožį, bet ir patekti ten, kur lankytojai neįleidžiami - į baseino rūsį, kur yra visa baseino techninė dalis.

Baseino priežiūros specialistas Dainius Serdzikauskas supažindino su baseino filtravimo, nukalkinimo, vandens minkštinimo technologiniu procesu. Aprodė kokiu keliu keliauja baseino vanduo, kokie cheminiai procesai atliekami, kad vanduo būtų švarus ir nekeltų pavojaus žmogaus sveikatai. Supažindino su sprendimais, kurie buvo priimti statant baseiną. Pamatėme, kaip įrengtos baseino pirtys, kokie sprendimai buvo priimti jas kuriant. Darbuotojas paaiškino, iš kur pirtyse atsiranda garas ir kokios aparatūros dėka galime mėgautis aromaterapija sėdėdami pirtyje. Taip pat buvo pristatyta dar viena naujovė – robotizuota baseino valymo mašina.

Mokiniai suprato, kokia didelė inžinierių, elektrotechnikų, chemikų, projektuotojų, architektų, statybininkų ir kitų specialybių darbuotojų darbo dalis turėjo būti padaryta, kad Rokiškis šiandien gali turėti savo baseiną. 8-okai turėjo puikią galimybę, įvertinti koks yra reikalingas mokslas kuriant šiuolaikinį pasaulį, kuriame mes gyvename ir dažnai neįvertiname, koks didelis indelis įdėtas žmonių, kurie savo sugebėjimais sukuria didelius ir puikiai funkcionuojančius objektus.

Dėkojame Rokiškio baseino vadovui V. Jociui ir jo puikiai komandai už priėmimą ir pasidalintas patirtis.

 

Juozo Tūbelio progimnazijos karjeros specialistė Laura Garnelytė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video