R. Lymano muzikos mokyklos jubiliejiniams metams – dar vienas skambus akordas (foto)  (0)

Publikuota: 2023-11-22 Kategorija: Švietimas
R. Lymano muzikos mokyklos jubiliejiniams metams – dar vienas skambus akordas (foto) 
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Festivalyje „Vaikas su gitara“ skambėjo dalyvių iš Rokiškio, Anykščių, Zarasų, Panevėžio atliekami kūriniai

Lapkričio 22 d. Rokiškio krašto muziejaus menėje skambėjo gitaros muzika. Dešimtą kartą vykstantis muzikos festivalis „Vaikas su gitara“ buvo dar vienas akcentas, skirtas jubiliejiniams, 140-uosius gyvavimo metus mininčios Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos metams.

Atisakyta vertinimų

Festivalio organizatorė Vilija Radvilė, prisimindama renginio užuomazgas, sakė norėjusi suburti mažus ir didelius muzikos mylėtojus, grojančius gitara, norinčius pažinti ir atskleisti šio universalaus instrumento galimybes. Gitara – vienas iš plačiausiai naudojamų instrumentų, skambantis ir klasikinės muzikos koncertuose, kamerinėje aplinkoje, ir roko koncertų scenose. Festivalio dalyviams nėra griežtų apribojimų, kokio stiliaus kūrinį atlikti, tai gali būti dainuojamoji poezija, autorinės dainos, klasikiniai kūriniai, ansamblių pasirodymai. Pasak V. Radvilės, kad vaikai nepatirtų streso, nėra konkursinių vertinimų. „Svarbiausia šiame festivalyje yra draugystė ir muzika. Tai džiaugsmo ir atradimų šventė. Norime, kad vaikai vieni kitus išgirstų, pasirinktų, koks stilius jiems artimiausias“, – sakė festivalio organizatorė.

Skirtingoje aplinkoje

Festivalis vyksta vis kitoje erdvėje, gitarų muzika skambėjo Rokiškio krašto muziejaus kluone, tarp prakartėlių, prie kultūros centro, muzikos mokyklos kiemelyje, parapijos centre. Besikeičianti aplinka festivaliui suteikia gyvybės, tėkmės, judėjimo, naujo skambesio, o muzikantai mokosi prisitaikyti prie įvairios aplinkos, publikos. 10-asis festivalis subūrė Zarasų, Anykščių, Panevėžio ir, žinoma, Rokiškio muzikantus, dalyvavo apie 50 gitara grojančių vaikų, kai kurie pasirodė su savo mokytojais. Renginiui startą davęs kvartetas atliko mokyklos įkūrėjo Rudolfo Lymano sukurtą velykinę giesmę. R. Lymanas, čekas, prieš 140 metų atvykęs į Lietuvą, ne tik pramoko lietuviškai ir skleidė Rokiškio kraštui muzikos grožį, bet ir mokė vaikus lietuvių liaudies dainų, giesmių. Jis mokėjo groti ne vienu instrumentu – vargonais, fortepijonu ir kt., tačiau gitaros tarp jų nebuvo. „Smagu, kad po 140 metų jo įkurtoje mokykloje galime groti ir tais instrumentais, kuriais tuomet negrojo, taip įrašydami dar vieną skambų akordą į mokyklos jubiliejinius metus“, – sveikindama festivalio dalyvius sakė Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos direktorė Vilma Steputaitienė.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video