Rokiškio J. Tūbelio progimnazijos aštuntokai „nagrinėjo“ jėgainės ir oro uosto darbą (0)

Publikuota: 2023-04-18 Kategorija: Švietimas
Rokiškio J. Tūbelio progimnazijos aštuntokai „nagrinėjo“ jėgainės ir oro uosto darbą
J. Tūbelio archyvo nuotr. / Moksleiviai nusifotografavo sutūpę ant ilgiausio Lietuvoje nusileidimo/kilimo tako.

Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos aštuntokai praėjusią savaitę vyko į Kauną „pasimatuoti“ naujų specialybių ir susipažinti su naujomis veiklomis: iš arti stebėjo elektrinės ir oro uosto darbuotojų veiklas.

Unikali elektrinė

Pirmoji stotelė buvo Kauno kogeneracinė (elektrinė, tuo pat metu gaminanti tiek elektros, tiek ir šilumos energiją) jėgainė. Ekskursija prasidėjo nuo įmonės aplinkosaugos skyriaus vadovės paskaitos apie įmonės veiklą. Moksleiviams buvo pristatyta vykdomos veiklos statistika. Svarbiausiu akcentu tapo žinia, kad deginant pramonines ir komunalines atliekas yra gaunama elektros ir šilumos energija. Taip ne tik išvengiama sąvartynuose besikaupiančių atliekų kalnų, bet ir iš vietinio kuro pagaminama energija. Moksleivių delegacijai buvo aprodytos jėgainės techninės patalpos, jie matė visą procesą: nuo šiukšlių atvežimo, deginimo iki galutinių – energijos šaltinių gavimo. Iš arti pamatyti procesai, kurie šiuolaikiškai sukuria visą atliekų tvarkymo grandinę.

Naudinga ateičiai

Pasak J. Tūbelio progimnazijos karjeros specialistės Lauros Garnelytės, įmonės aplinkosaugos specialistė skatino mokinius rinktis inžinierių, ekologų specialybes, kviesdama ateityje jungtis prie jų įmonių kolektyvo.

Iš elektrinės rokiškėnai vyko į Kauno oro uostą, kur pamatė tai, ko lėktuvų keleivio akis nepamato. Ekskursija prasidėjome skrydžių valdymo bokšte, kur tūbeliečiai galėjo pasiklausyti pilotų pokalbių su bokštelio darbuotojais. Čia pat išsiaiškino ir visas oro uoste matomų linijų reikšmes, darbuotojų saugos subtilybes ir pan.

Oro uosto terminalas

Iš bokštelio delegacija leidosi į terminalą. Čia buvo atskleista daug įdomios informacijos apie daiktų ir žmonių patikrą, pasiruošimą skrydžiui, viso personalo darbą. Buvo pristatytas oro uosto gaisro gesinimo transportas: buvo sudaryta galimybė jį ne tik apžiūrėti, bet ir pasivažinėti oro uosto teritorijoje.

Moksleiviams labiausiai įsiminė tai, kad susibūrus bendrai nuotraukai, oro uosto darbuotojai įjungė ilgiausio nusileidimo/kylimo tako Lietuvoje žibintus. Jo ilgis siekia net 3 km 250 m.

Anot L. Garnelytės, tokios išvykos ir tiesioginis susipažinimas su įvairių specialybių darbo specifika, moksleiviams yra labai naudingas renkantis savo ateities karjeros kelią.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video