Rokiškio profesinio mokymo centre naujokų antplūdis – dalis liko už borto (0)

Publikuota: 2022-09-07 Kategorija: Švietimas
Rokiškio profesinio mokymo centre naujokų antplūdis – dalis liko už borto
Rokiškio profesinio mokymo centro nuotr. /

Rokiškio profesinio mokymo centras (PMC) šiemet vėl sulaukė naujokų antplūdžio, mokslo metus šioje įstaigoje pradėjo 201 šiemet priimtas mokinys. Deja, dalis norinčiųjų mokytis liko už borto, nes buvo užpildytos visos vietos. 

„Profesinio mokymo nebereikia reabilituoti, jis jau seniai reabilituotas – žmonės suvokia, kad geru meistru būti gerai, o renkantis profesiją gal geriau pagalvoti, ar būti blogu vadybininku, ar geru suvirintoju, plytelių klojėju“, – sako Rokiškio PMC direktorė Diana Giedrikienė. 

Deficitinės programos

Daugiausia stojančiųjų norėjo įgyti apdailininko profesiją, paklausios buvo ir socialinio darbuotojo padėjėjo, apskaitininko, transporto remontininko mokymo programos.

Pasak įstaigos direktorės, dauguma specialybių buvo deficitinės, vyko konkursai. Toks stojančiųjų aktyvumas pastebimas ne tik šiais metais, panaši situacija buvo pernai ir užpernai.

„Mes visą laiką buvome besikeičianti, daugiafunkcinė mokykla. Labai jautriai reaguojame į mūsų regiono darbo rinką, todėl mūsų programos keičiasi. Nėra taip, kad licencijavę vieną programą, metų metais ją peršam. Glaudžiai bendradarbiaujame su verslu, žinome, kam ko reikia. Atsiradus poreikiui, atsiranda nauja programa. Jeigu poreikio nebėra, tais metais priėmimo nedarome. Pavyzdžiui, transporto remontininko, suvirintojo programos senos, bet visada paklausios, nes Rokiškyje šita pramonė yra stipri. Galbūt tos vietos todėl ir užpildomos, nes visi žino, kad gaus darbą“, – sakė D. Giedrikienė. 

Kreipėsi ligoninės

Šiais metais startavusi nauja – slaugytojo padėjėjo– mokymo programa taip pat neliko nepastebėta. 

„Tai labai rimta programa, sveikatos mokslų kryptis nauja mums patiems. Ruošėmės  atsakingai, ekspertai labai gerai įvertino mokymo bazę ir mokytojų pasirengimą“, – naujoves pristato įstaigos vadovė.

Dėl didelio šių darbuotojų stygiaus į mokyklą kreipėsi Rokiškio, Kupiškio sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigos. Pirmaisiais metais pradėta mokyti 15 būsimųjų slaugytojo padėjėjų. 

Lieka vietoje

Vietos verslo atstovai dažni svečiai Rokiškio PMC kaip savo srities žinovai, meistriškumo konkursų vertintojai. Artimesnis bendradarbiavimas su mokykla prasidėjo maždaug prieš penkerius metus. 

Rezultatas naudingas abiem pusėms – nemaža dalis buvusių mokinių įsidarbina miesto įmonėse. 

Pasak direktorės, mokykla domisi buvusių mokinių tolimesne karjera. Daug jų lieka Rokiškyje – sukuria čia šeimas ir lieka gyventi.

Emigracija vėl didėja

Prieš keletą metų, kol dar nebuvo atslūgusi emigracijos banga, ne vienas jaunuolis savo profesinius įgūdžius panaudodavo už Lietuvos ribų. Emigrantai trumpam grįždavo iš Norvegijos ar kitos šalies, pasimokydavo apdailininko profesijos, kad turėtų kvalifikaciją ir vėl išvažiuodavo. 

,,Dabar vėl po truputėlį jaučiame tuos procesus. Masinių išvykimų dar nėra, bet judesys jau vyksta“, – apie vėl didėjančią emigraciją kalba D. Giedrikienė.

Pašnekovė patikina: emigraciją skatina ne darbo vietų trūkumas – miesto įmonėse darbo vietų tikrai yra.

„Mes žinome darbdavių poreikius. Važiuojame į įmones su mokiniais, supažindiname juos su gamybine veikla. Mokiniai turi visas galimybes išmėginti profesiją dar besimokydami“, – patikina įstaigos vadovė. 

Mokslas kaip hobis

Rokiškio PMC  mokiniai turi galimybę mokytis pameistrystės forma. Ši forma labai patraukli darbdaviams, nes mokiniai, profesinio mokymo centre gavę pirminių žinių, tęsia mokslus pas darbdavį, o mokykloje tik patikrinama jų kompetencija.

Įgyti profesinių įgūdžių į jaunuoliai dažniausiai ateina baigę vidurinę mokyklą ar 10 klasių. Keliolika naujokų – su aukštuoju išsilavinimu.

Rokiškio PMC direktorė D. Giedrikienė sako, kad anksčiau baigusiųjų aukštąsias mokyklas sulaukdavo dar daugiau. Juos paskatina mokytis įvairios priežastys – vieni nori įgyti paklausios specialybės  kvalifikaciją, kiti – praktiškai pažiūrėti, ko išmoko aukštojoje mokykloje, tretiems mokymasis – kaip hobis. Dirbantys žmonės renkasi siuvėjo, apskaitininko, virėjo mokymo programas.

Autorius – Kristina Ramanauskaitė

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video