Rokiškio rajono Juodupės gimnazijoje viešėjo profesorius Liudas Mažylis (foto) (4)
Publikuota: 2021-10-27
Kategorija:
Švietimas

Spalio 26 dieną Rokiškio rajono Juodupės gimnazijoje viešėjo Europos parlamento narys, profesorius, politologas Liudas Mažylis ir jo patarėjas Vitalijus Satkevičius.
Į susitikimą susirinko Ig - IVg klasių mokiniai, mokytojai, gimnazijos darbuotojai. Istorijos mokytoja susirinkusius supažindino su įdomia profesoriaus gyvenimo istorija: nuo žavesio muzikai, susidomėjimo chemija, mokslinės veiklos iki įsitraukimo į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklą, savęs realizavimo žurnalistikoje ir didžiojoje politikoje.
Pristatydamas savo veiklą Europos parlamente, prof. Liudas Mažylis papasakojo, kad dirba Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete. Jame kuria strategiją, kuri skirta metano kiekio mažinimui ES, paaiškino jos svarbą ir reikšmę. Metanas - stiprų šiltnamio efektą sukeliančios dujos, kurių sumažinimas lemtų lėtėjančią klimato kaitą, geresnę oro kokybę, kartu ir žmonių sveikatą. Profesorius paaiškino, kad reikėtų dėti visas pastangas, kad išmetamo metano kiekis kuo greičiau mažėtų, Akivaizdu, kad metano koncentracija atmosferoje pavojingai didėja, prie to iš dalies prisideda ir žmogaus veikla. Tai dar labiau sustiprino mokinių požiūrį gamtos apsaugą.
Na ir žinoma, susitikime neišvengiamai buvo kalbama apie istoriją. „Aš radau Vasario 16-osios aktą“, tai žodžiai, kurie neatsiejami nuo profesoriaus asmenybės. Jo žinios, istorinių aplinkybių suvokimas, gebėjimas derinti žinias ir asmeninę patirtį, analizuoti politinę situaciją, žavėjo visus susirinkusius.
Mokinius domino ir atrasto dokumento istoriniai akcentai, ir atradimo finansinė išraiška, ir darbo užsienio archyvuose sąlygos. Mokiniai pasidžiaugė, kad gimnazija startuoja su projektu „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, o europarlamentaras palinkėjo būti aktyviems ir sėkmingiems bet kokiose veiklose.
Gimnazija jungiasi į projektą Mokyklos - Europos parlamento ambasadorės - www.mepalietuva.eu (#MEPALietuva)

Rekomenduojami video
Kol vieni abiturientai džiaugiasi puikiai išlaikę Valstybinius brandos egzaminus, kiti – kad apskritai išlaikė, nedidelė dalis – 9 – Rokiškio rajono moksleivių panoro, kad viename ar kitame egzamine jų pademonstruotos žinios būtų įvertintos iš naujo ir N
2025-07-23
Dar šiek tiek apie mokyklą – Rokiškio rajono šimtukininkai pasidalino įspūdžiais sulaukus VBE rezultatų
(0)
Paaiškėjus šių metų abiturientų brandos egzaminų rezultatams (VBE), Rokiškio rajonas didžiuojasi turintis net devyniolika šimtukų: 11 anglų kalbos, 4 matematikos, po du istorijos ir informatikos. Šimtukininkus „užauginusių“ rajono ugdymo įstaigų sąra&sc
2025-07-23
Paskelbus šių metų abiturientų matematikos Valstybinių egzaminų rezultatus dar kartą paaiškėjo (prisiminus taip pat nemažą pernai šio egzamino neišlaikiusiųjų skaičių), kad matematika – nelengvas mokslas ir „perkąsti“ jį reikia stengtis nuo pat pirmųjų p
2025-07-16
Rokiškio profesinio mokymo centras kviečia mokytis! Planuoji savo ateitį, nori įgyti paklausią specialybę ir iškart pradėti darbą? 2025 metais rinkis vieną iš daugelio profesijų Rokiškio profesinio mokymo centre – nuo siuvėjo iki transporto priemonių remontininko, n
2025-07-16
Pirmadienį paskelbti paskutiniai pagrindinės sesijos VBE (užsienio (anglų) kalbos, informatikos, fizikos, chemijos) rezultatai.
Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rita Elmonienė „Rokiškio Sireną“ informavo, kad rajono a
2025-07-14