Rokiškio sveikatos priežiūros įstaigų vadovai dalyvavo potencialių darbuotojų paieškose (0)

Publikuota: 2024-04-16 Kategorija: Švietimas
Rokiškio sveikatos priežiūros įstaigų vadovai dalyvavo potencialių darbuotojų paieškose
Asmeninio archyvo nuotr. / Darbdavių mugėje buvo galima sutikti Rokiškio gydymo įstaigų atstovus.

Praėjusią savaitę Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetas (LSMU) organizavo sveikatos įstaigų darbdavių mugę, kurioje, kartu su kitomis šalies gydymo įstaigomis, „pardavimų vadybininkais“ aktyviai dirbo ir Rokiškio rajono sveikatos priežiūros įstaigų atstovai, visomis išgalėmis stengdamiesi į Rokiškį atvilioti jaunų medikų.

Domisi atlygiu

Darbdavių mugėje dalyvavusios Lietuvos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos ne tik pristatė savo veiklą, tačiau ir ieškojo potencialių darbuotojų.

Anot Rokiškio Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorės Danguolės Kondratenkienės, mugėje darbo vietų besižvalgę studentai aktyviai domėjosi mūsų gydymo įstaigomis – buvo išdalintos visos reklaminės skrajutės, diskutuotos įstaigos galimybės ir poreikiai.

Pašnekovės teigimu, vienas pirmųjų potencialių darbuotojų klausimų įstaigų vadovams yra apie atlyginimą: „Beveik visi domėjosi, kiek, dirbdami mūsų PASPC, gautų algos. Deja, įvardiję sumą neretai išgirstam, kad – mažai ir komentarą, jog yra įstaigų, kurios Šeimos gydytojui siūlo net 7 tūkstančius eurų per mėnesį. Konkurencija tarp šalies gydymo įstaigų – labai didelė. Tačiau vykusi darbdavių mugė tikrai nenuėjo veltui: plačiai paskleidėme žinią apie save, sulaukėme susidomėjimo. Esame ir rezidentūrai studentus priimančių įstaigų sąraše, tad ši mugė taip pat buvo puiki proga pasirodyti ir pakviesti, pradžiai, bent atlikti rezidentūrą pas mus“.

Direktorė pasidžiaugė, kad būtent iš šio sąrašo Rokiškį pasirinko ir visai netrukus rezidentūrą įstaigoje jau atliks vienas studentas. Praėjusį pavasarį PASPC Vaikų skyriuje keletą mėnesių rezidentūrą taip pat atliko jauna būsimoji medikė.

Kur nuteka gydytojai?

Įstaigos vadovė retoriškai svarstė, kur „nuteka“ studijas ir rezidentūrą baigę jaunieji medikai, nes jų trūksta visose šalies gydymo įstaigose: „Žinau, kad uždaromas Joniškio Vidaus ligų skyrius, nes trūksta medikų. O juk ta ligoninė buvo laikoma viena pavyzdingiausių...“.  

Pasidomėjus, kokios priežastys turi įtakos ganėtinai vangiam jaunų medikų atvykimui į Rokiškį, PASPC direktorė įvardijo nemažą atstumą nuo didžiųjų šalies miestų.

„Jei būtumėm arčiau Vilniaus, Kauno, nutolę kokių 60-70 km, mūsų šansai prisivilioti jaunų medikų būtų didesni. Jiems kompensuojamos kelionės išlaidos ir jie mielai važinėja. Tuo tarpu 170 km jau yra ne toks mažas atstumas“, – vieną priežastį įvardijo pašnekovė.

50 tūkst. – nevilioja?

O pasiteiravus, ar potencialiems darbuotojams buvo kalbama apie Rokiškio rajono valdžios atstovų svarstomą 50-ies tūkst. eurų išmoką, pašnekovė patikino, kad tai tikrai nėra beprecedentis pasiūlymas: „Kalbant apie skatinimo sistemas, jaunieji medikai supranta, kad tokią sumą jie užsidirbs per kokį pusę metų, tad įsipareigoti tikrai neskuba. Pastebėjau, kad jiems kur kas įdomiau yra mūsų vykdoma stipendijų mokėjimo sistema. Šia tema tikrai buvo diskusijų“.

Kaip vienas didžiųjų miestų

Darbdavių mugėje taip pat dalyvavusi Rokiškio rajono ligoninės atstovė Agnė Januškienė teigė, kad kalbėdamiesi su interesantais, jie taip pat „puse lūpų“ užsimindavo apie planuojamą skirti 50-ies tūkst. eurų sumą medikui, atvykusiam dirbti į Rokiškį.

„Tikrai sulaukdavom palankios reakcijos. Būsimieji medikai, išgirdę apie 50 tūkst. eurų, kilstelėdavo antakius (šypsosi – aut. past.). Tokia suma pasigirti gali tikrai ne visi miestai. Ypač, mažesni rajonai. Mano žiniomis, 50 tūkst. eurų skatinimą skiria tik Šiauliai. Tad buvome patenkinti, nes būsimieji medikai tikrai išgirdo apie Rokiškį, o mūsų stendas sulaukė nemažo studentų dėmesio“.  

Rokiškio rajono ligoninė ir dabar yra oficialiai patvirtinta LSMU rezidentūros baze: gydytojai rezidentai gali mokytis ir dirbti rajono ligoninės gydytojais, taip pat atlikti praktinės dalies mokymus.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video