Rugsėjo 1-ąją pasitinka ir daugiau kaip 500 krašto pedagogų (0)
Rugsėjo 1-oji šventė visai Rokiškio krašto bendruomenei: mokiniams ir jų tėveliams, taip pat ir pedagogams.
A. Laužadžio teigimu, paskaičiuota ir kiek švietimo srities darbuotojų truks ateityje. (Rokiškio r. sav. nuotr.)
Turi didesnį krūvį
Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Aurimo Laužadžio teigimu, šiuo metu bendrojo ugdymo mokyklose, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose, vaikų neformaliojo švietimo įstaigose ir švietimo pagalbos įstaigose rajone dirba 513 pedagogų, o bendrojo lavinimo mokyklose – 244 mokytojai.
„Visose mokyklose yra visų dalykų mokytojai, tačiau dvejose miestelių mokyklose dar rugpjūčio mėnesio pabaigoje buvo sprendžiama dėl matematikos mokymo. Tačiau lyginant su ankstesniais metais, padaugėjo mokytojų, kurie dirba didesniu krūviu, tad mokykloms iškils problemų su pamokų pavadavimu, jei mokytojai laikinai taps nedarbingi. Ikimokyklinės ugdymo įstaigos randa darbuotojus į mokytojų padėjėjų pareigas, todėl jų trūkumas būna tik laikinas. Vis tik šių mokslo metų pradžiai reikės papildomai įdarbinti 5 mokytojų padėjėjus“, – kalbėjo A. Laužadis.
Kokių specialistų trūksta
Šiuo metu bendrojo lavinimo mokyklose, taip pat ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose trūksta pagalbos specialistų: keturių psichologų ir tiek pat judesio korekcijos mokytojų, trijų logopedų, dviejų specialiojo ugdymo pedagogų. Taip pat reikėtų ir dviejų švietimo pagalbos specialistų.
Anot Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo, atsižvelgiant ir į vėlesnių metų perspektyvą paskaičiuotas bendras reikiamų specialistų mūsų švietimo įstaigose 2023–2024 m. trūkumas.
„Reikėtų penkių specialiųjų pedagogų-logopedų ir tiek pat ikimokyklinio ugdymo mokytojų bei psichologų, trijų matematikos mokytojų, dviejų pučiamųjų instrumentų mokytojų, po vieną geografijos ir choreografijos mokytoją“, – vardijo A. Laužadis.
Veikia skatinimo programa
2021 m. gruodžio 23 d. rajone buvo patvirtinta specialistų pritraukimo į Rokiškio rajono savivaldybės švietimo įstaigas tvarka, kurioje numatytos kelios finansavimo galimybės atvykstantiems dirbti į mūsų rajono švietimo įstaigas.
Viena jų – lėšų kompensavimas gyvenamojo būsto (gyvenamųjų patalpų) įsigijimui nuosavybėn Rokiškio rajono savivaldybėje, kai specialistui kompensuojama ne daugiau kaip 15 tūkst. eurų per 5 metus ir ne daugiau kaip 3 tūkst. eurų per 1 metus.
Taip pat veikia ir lėšų kompensavimas nuosavybės teise priklausančio būsto (gyvenamųjų patalpų) rekonstrukcijai ar remontui Rokiškio rajono savivaldybėje. Tokiu atveju specialistui kompensuojama ne daugiau kaip 9 tūkst. eurų per 3 metus ir ne daugiau kaip 3 tūkst. eurų per 1 metus.
Taip pat yra galimybė gauti lėšų perkvalifikavimo studijoms apmokėti. Tokiu atveju specialistui kompensuojama ne daugiau kaip 2 tūkst. eurų per 2 metus ir ne daugiau kaip 1 tūkst. eurų per 1 metus.
Kiek tuo pasinaudojo?
Pasak A. Laužadžio, nuo pat programos gyvavimo pradžios išlaidų kompensavimo tvarka gyvenamajam būstui, rekonstrukcijai ar remontui nei vienas pedagogas iki šiol taip pat nepasinaudojo.
„Vis tik 2022-aisiais 4 specialistams 2 metams buvo apmokėtos perkvalifikavimo studijos. 2023 metų rugsėjį bus svarstomas šių metų finansinių priemonių skyrimo poreikis pritrauktiems reikiamiems specialistams. Kiek tokių pedagogų bus kol kas nėra aišku, bet jų bus“, – sakė skyriaus vedėjas.