Šiemet pateikta daugiau brandos egzaminų apeliacijų, pasikeitė 8 proc. įvertinimų (0)

Publikuota: 2022-07-20 Kategorija: Švietimas
Šiemet pateikta daugiau brandos egzaminų apeliacijų, pasikeitė 8 proc. įvertinimų
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Šiemet buvo pateikta daugiau brandos egzaminų apeliacijų, po peržiūros pasikeitė 8 proc. įvertinimų, trečiadienį skelbia Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).

„Šiais metais buvo pateiktos 733 apeliacijos dėl pagrindinės ir pakartotinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatų. Pateiktų apeliacijų skaičius yra didesnis nei pernai, kai teikimų skaičius siekė 542, tam įtakos turėjo padidėjęs matematikos neišlaikiusiųjų rodiklis“, – sako NŠA direktorė Rūta Krasauskienė.

Matematikos valstybinio egzamino apeliacijų šiemet buvo pateikta 313 – septynių darbų rezultatai pakito, jie visi padidėjo. Pernai apeliacijas dėl matematikos valstybinio egzamino teikė 88 abiturientai.

Matematikos valstybinio brandos egzamino šiemet neišlaikė 35,4 proc. laikiusiųjų.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino apeliacijų buvo pateikta 299 (pernai 369), informacinių technologijų – 39 (pernai 12), biologijos – 34 (pernai 23). Taip pat buvo pateiktos 23 anglų kalbos egzamino apeliacijos, kaip ir pernai.

Istorijos egzamino apeliacijų pateikta 10 (pernai devynios), chemijos – devynios (pernai – 11), fizikos  trys (pernai – penkios), ir geografijos dvi (pernai nebuvo). Viena apeliacija pateikta rusų kalbos egzaminui (pernai – dvi), o prancūzų ir vokiečių užsienio kalbų nebuvo jau kelerius metus iš eilės.

Kaip pranešė NŠA, išnagrinėjus apeliacijai pateiktus kandidatų darbus, pasikeitė 59 darbų (8 proc.) įvertinimai (2021 metais pasikeitė 11,62 proc., 2020 metais pasikeitė 11,05 proc.).

Po apeliacijų išnagrinėjimo įvertinimai ir didėjo, ir mažėjo: iš 59 darbų, kurių įvertinimai pasikeitė, padidėjo 45 darbų (76,3 proc.) įvertinimai, sumažėjo – 14 darbų (23,7 proc.) įvertinimai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video