Petras Blaževičius: vartant archyvą, į rankas pateko įdomi nuotrauka (0)

Publikuota: 2022-06-28 Kategorija: Tribūna
Petras Blaževičius: vartant archyvą, į rankas pateko įdomi nuotrauka
Rokiškio Sirena nuotr. / Petras Blaževičius

Jau esame įpratę, kad Rokiškio krašto Garbės pilietis, profesorius, sūrininkas Angelo Frosio garsina ne tik „Rokiškio sūrį“, bet ir Rokiškio kraštą Italijoje ir visame pasaulyje. Rokiškyje  jo dėka yra pabuvoję eilė žinomų Italijos politinių veikėjų. Štai į mano rankas neseniai pakliuvo archyvinė 2004 metų nuotrauka, kurioje  tuometinis Rokiškio rajono meras E.Vilimas kartu su Italijos Respublikos Lodi provincijos prezidentu Lorenzo Guerini pasirašo Rokiškyje ketinimų bendradarbiauti protokolą. Manau, kad šiandieniniame Rusijos karo su Ukraina kontekste skaitytojams bus įdomu sužinoti apie Rokiškyje apsilankiusįjį L.Guerini šį tą daugiau. 

Lorenzo Guerini, gimęs 1966 m. Lodyje, Lombardijoje ir baigęs Agostino Bassi institutą Lodyje bei politikos mokslus Cattolica universitete Milane yra vienas iš įtakingų Italijos valdžios atstovų. 1995 m., būdamas 28 metų, jis tapo jauniausiu Italijos (Lodi) provincijos prezidentu ir buvo juo dvi kadencijas, tapdamas vienu iš labiausiai vertinamų šalies merų. Nuo 2005 m. dvi kadencijas L.Guerini buvo renkamas Lodi miesto meru, o 2012 metais atsistatydino iš šių pareigų, kad galėtų kandidatuoti į Italijos parlamentą. Ėjo vadovaujančias pareigas Demokratų partijoje, o 2018 metais buvo paskirtas Italijos gynybos ministru ir šiose pareigose dirba iki šiol.

Nors Italijos politikai laikosi gan nuosaikios politikos Rusijos - Ukrainos karo atžvilgiu, L.Guerini vadovaujama gynybos ministerija yra aktyvi. Jo dėka Italija tapo dešimtąja šalimi pasaulyje, turinčia kosmoso operacijų komandą, valdančią Italijos karinius palydovus. Būdamas ministru Guerini turėjo prižiūrėti NATO pasitraukimą iš Afganistano.

2022 m. vasario 11 d., vykstant Rusijos ir Ukrainos krizei, per susitikimą su Latvijos gynybos ministru Arčiu Pabriku, Guerini paragino pradėti „konstruktyvų dialogą“ su Rusija, kad sumažintų įtampą. Vasario 13 d. Italijos vyriausybė paskelbė esanti pasirengusi dislokuoti 1000 karių prie rytinės NATO sienos. Po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, Guerini buvo vienas stipriausių karinės pagalbos siuntimo į Ukrainą šalininkų, tačiau visada pabrėždavo, kad neskraidymo zona virš Ukrainos nėra perspektyvus pasirinkimas. Ukrainos žmones jis apibūdino kaip „didvyrius“ ir pridūrė, kad Putinas elgiasi kaip „arogantiškas“ lyderis. Matyt, ne veltui šių metų kovo 19 d. Aleksejus Paramonovas iš Rusijos užsienio reikalų ministerijos užsipuolė Guerini, apibūdindamas jį kaip „karo vanagą“ ir „antirusiškos kampanijos įkvėpėją“.

L.Guerini su JAV gynybos sekretoriumi L.Lloydu Ostinu 2021 m. 

Papildomai siunčiamoje nuotraukoje:  E.Vilimas ir L.Guerini (sėdi dešinėje) Rokiškyje pasirašo ketinimų bendradarbiauti protokolą. Kairėje stovi Angelo Frosio. 2004 m.

 

 

 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video