„Rokiškio komunalininkas“ skelbia surenkantis atliekas, bet siūlo jas išsivežti patiems (0)

Publikuota: 2022-05-18 Kategorija: Tribūna
 „Rokiškio komunalininkas“ skelbia surenkantis atliekas, bet siūlo jas išsivežti patiems
Rokiškio Sirena nuotr. / Šiukšlių konteineriai

Norėčiau pasidalinti patirtimi su  AB „Rokiškio komunalininkas“.

Obelių seniūnijoje, kaip ir kitur šį mėnesį, buvo rašyta, jog  bus surenkamos atliekos, tačiau jų nesurinko. Paskambinus į AB „Rokiškio komunalininkas“ ir pranešus, kad planinio apvažiavimo metu neišvežė atliekų bei paklausus, ar jas kas nors dar surinks - atsakymas buvo, kad galbūt per dideli kiekiai buvo, kad nepaėmė. Iš Obelių po du reisus padarė ir niekas nebetilpo. O dabar į kitus „rajonus“ (kaip pašnekovė išsireiškė) važiuoja.

Paminėjau, kad iš trijų namų valdų buvo paliktos tik dvi elektronikos atliekos (mažesnę paėmė, didelę paliko), o pagal skelbimą vienai namų valdai net iki keturių vnt. galima dėti. Tuomet man atsakė, kad kiti per daug prideda, todėl nebetelpa ir jei norėjau kad tikrai surinktų, turėjau pati paskambinti ir to paprašyti. Tai kam tada tie AB „Rokiškio komunalininkas“ skelbimai, jei iš kaimo namų valdos negali net 1 atliekos surinkti? Iškabintuose skelbimuose nenurodyta skambinti, jei norime kad „tikrai“ paimtų atliekas.

Kadangi visą likusį mėnesį surinkinės iš kitų „rajonų“, tai Obelių seniūnijoje niekas nieko nebesurinks. Tuomet pasakiau, jog galiu kito mėnesio palaukti, tačiau man atsakė, kad be rudens niekas niekur nebevažiuos ir neberinks. Ir nurodė kreiptis į kitą įmonę patiems. Kai kreipiausi į kitą įmonę sužinojau, kad ši įmonė iš mūsų rajono nerenka atliekų

Tęsiant pokalbį sulaukiau tik pasiūlymo patiems išsivežti atliekas bei, kad čia seniūnija turėjo sukontroliuoti jų kiekį. Juk ne visi žmonės turi automobilius bei priekabas, bet AB "Rokiškio komunalininkas" darbuotojos atsakymas buvo, kad dauguma turi ir gali patys nuvežti į atliekų aikšteles. Liko neaišku - kaip seniūnijos  turi „kontroliuoti“ kas kiek atliekų palieka?

Taip pat įdomu, kokiais duomenimis remiasi AB „Rokiškio komunalininkas“ darbuotoja teigdama apie žmonių turimas transporto priemones - dauguma turi, ar mažuma? Pokalbio pabaigoje, anot pašnekovės, likau pati kalta, kad kreipiausi praėjus savaitei laiko po vežimo. Esu girdėjau, kad nespėja ir renka po keletą dienų iš tų pačių seniūnijų, todėl vyliausi, kad gal dar surinks ir nenorėjau tiesiog be reikalo trukdyti. Tikrai yra tekę susidurti, kai surenka atliekas vėliau: po dienos, dviejų ir t.t.

Moralas toks - dabar ir pati suprantu, kodėl pilni miškai ir laukai įvairiausių atliekų. Jei taip kiekvieno vežimo metu iš paliktų poros atliekų bus paimta tik viena, tai tikriausiai visą gyvenimą po vieną elektronikos atlieką, o gal ir daugiau, turės mėtytis kažkur kiemo ar garažo kampe. Ir taip keliaus iš garažo į surinkimo vietą ir vėl atgal į garažą. O kiek dar daug žmonių tokioje pat situacijoje lieka, tyli?

Esate ir jūs susidūrę? Pasidalinkite komentaruose.

 

 

Tai yra originalus autoriaus tekstas.

„Rokiškio Sirena“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje „tribūna“ galite pasisakyti visi.  

Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video