Turkijos oro uostuose visiems turistams bus atliekami privalomi testai dėl koronaviruso (1)

Publikuota: 2020-05-13 Kategorija: Užsienis
Turkijos oro uostuose visiems turistams bus atliekami privalomi testai dėl koronaviruso
Rokiškio Sirena nuotr. / Turkija

Visų į Turkiją atvykstančių užsienio turistų laukia privalomas patikrinimas dėl koronaviruso oro uoste, o atostogaujant bus privaloma laikytis socialinės distancijos. Taip pat atnaujintas paslaugos „viskas įskaičiuota“ formatas – jo neatšaukia.

Diplomatija telefonu

Turkijos turizmo ir kultūros ministras Mehmetas Ersoy telefonu papasakojo vietos žiniasklaidai, kaip nuo birželio veiks keturių pakopų turistinių objektų sertifikavimo sistema. Pirma pakopa – oro uostai ir aviakompanija, antra – viešbučiai ir restoranai, trečia – turistų pervežimas, ketvirta – turistai.

Kaip pabrėžė ministras, Turkija valstybiniu lygiu vykdys diplomatiją telefonu. Turkijos URM išsiųs įvairių šalių kolegoms informaciją apie tai, kokių priemonių šalis imasi, siekdama apsaugoti savo piliečius ir užsienio turistus nuo viruso.

Su kompetentingomis pagrindinių įvažiuojamųjų rinkų žinybomis vyks pastovios konsultacijos telefonu. „Mes išsiųsime „laišką dėl ketinimų“ šalims ir taip pranešime apie pasirengimą vėl priimti turistus“, – pabrėžė M. Ersoy.

Ministras pabrėžė, kad susisiekimas lėktuvais bus atnaujinamas palaipsniui, remiantis abipusiais susitarimais tarp šalių, ir tik tarp tų vietovių, kuriose žema COVID-19 rizika.

Turistus dėl koronaviruso tikrins, įvažiuojant į Turkiją

Turkija įves privalomą visų atvykstančiųjų testavimą dėl koronaviruso – tiek užsieniečių, tiek vietos piliečių, grįžtančių iš užsienio. Birželį pagrindinių turistinių regionų oro uostuose, įskaitant ir Antaliją, Sveikatos apsaugos ministerija organizuos specialias laboratorijas, kuriose testuos dėl koronaviruso atvykstančius keleivius.

Testas dėl koronaviruso laukia visų, dar iki pasų kontrolės punkto – žadama, kad tikrinimas truks 2–3 min. Testo rezultatai bus po 5–6 valandų. Jei žmogui bus nustatytas koronavirusas, jį iš karto izoliuos viešbutyje ir išsiaiškins kontaktus tų, su kuriais asmuo skrido lėktuvu.

Kaip pabrėžė ministras M. Ersoy, testavimo sistema bus įrengta taip, kad nesusidarytų keleivių grūsčių ir kad žmonėms būtų užtikrintas maksimalus komfortas.

„Viskas įskaičiuota“ sistema neatšaukiama

Turkijos turizmo ministras pabrėžė, kad taip keliautojų pamėgta „viskas įskaičiuota“ sistema viešbučiuose nebus atšaukta. Liks ir bufetai, nors jie pasikeis. M.Ersoy'us dabar paskelbė, kad turistai negalės patys dėtis maisto ar piltis gėrimo – savitarna pasikeis.

Maistą ir gėrimus dalins viešbučio darbuotojai, kurie dėvės kaukes ir pirštines. Visi paruošti patiekalai – salotos, užkandžiai, karšti patiekalai, desertai – turės būti už stiklo. Ministras patikino, kad turistai galės ir toliau valgyti tiek, kiek nori – niekas neribos jų maisto kiekio, į lėkštes darbuotojai kraus tiek, kiek klientas pageidaus.

Ministro teigimu, pirmieji viešbučiai, kurie gaus „sveikatos sertifikatus“, bus paskelbti birželio 1 d. Patikrinimai, ar jie vykdys visus įsipareigojimus, bus vykdomi kiekvieną mėnesį.Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video