Kaip vykdomi statybų darbai ir ką reikia žinoti, prieš jiems prasidedant? (0)

Publikuota: 2022-03-22 Kategorija: Verslas
Kaip vykdomi statybų darbai ir ką reikia žinoti, prieš jiems prasidedant?
Asociatyvi nuotr.

Natūralu, kad įvairių pastatų statyba yra pagrindinė miesto plėtros priežastis. Didėjant miesto gyventojų skaičiui ir atsirandant vis daugiau komercinių objektų, komercinių projektų vystytojai ir pavieniai asmenys ieško žmogaus, kuris galėtų visiškai pateisinti lūkesčius. Tačiau įgyvendinto statybos projekto sėkmė priklauso ne tik nuo idėjos, bet ir nuo pasirinkto statytojo. Suprantama, statybos darbai susideda iš daugybės atskirų etapų, kurių kiekvienas turi būti tikrinamas ir prižiūrimas. 

Pasibaigus paruošiamiesiems darbams, prieš pradedant statybas, pirmiausia reikėtų pasirinkti, kaip organizuoti statybas

Statytojo (ar kito rangovo) pareiga yra užtikrinti, kad Valstybinė erdvių planavimo ir statybos inspekcijos agentūra būtų informuota apie statybos pradžią ir paskirtas statomo statinio techninis vadovas ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki darbų pradžios. Statybos darbus turi prižiūrėti rangovo paskirtas kvalifikuotas statybos vadovas. Bet kurios konstrukcijos techninė priežiūra turi būti atliekama pagal techninės priežiūros vadovą. Kol vyksta darbai pagal parengtą specialios paskirties projektą, pastatas turi būti prižiūrimas. Privaloma ir pasirinkti tinkamas statybines medžiagas, kurias galite rasti statybinių medžiagų parduotuvėje.

Tačiau kaip įsitikinti, kad vykdomi statybų darbai lemia projekto sėkmę ir pateisins visus lūkesčius?

Statybos – pastato konstrukcijos surinkimas arba išmontavimas, įskaitant tokias sudedamąsias dalis kaip rekonstravimas, remontas, renovacija, išplėtimas ir pastatų statyba. Atlikti statybos darbus būtina pagal parengtus statybos projektus, padedant atestuotiems statybos specialistams. Galima statyti tiek gyvenamuosius, tiek negyvenamuosius pastatus, ir paveldo pastatus. 

Kur turėtų prasidėti statybos darbai? 

Žinoma, žvelgiant iš projekto rengimo perspektyvos, remiamasi esamomis prielaidomis. Tada ieškokite tinkamos vietos. Labai svarbu išsiaiškinti, ar sklypas tinkamas pagal paskirtį ir ar galima statyti namą ar specialios paskirties pastatą. Reikėtų nepamiršti ir erdvės planavimo dokumentų. Jie atskleis, ar teritorijoje planuojami nauji keliai, komunikacijos ir pan. 

Kitas žingsnis – gauti statybos leidimą. Jei yra tinkamas sklypas, galima nedelsiant kreiptis į miesto valdžią ir paprašyti projektavimo sąlygų. Tai bus pagrindinis projekto kūrimo etapas. Namo statybai svarbus ir geodezijos bei komunikacijos įvadas. Akivaizdi statybos darbų problema ir tendencija – bandymas sutaupyti apeinant projektavimo reikalavimus. Įvairūs pakeitimai dažnai sukelia klaidų, kurios ne tik kainuoja daug laiko, bet ir sukelia neplanuotų išlaidų.

Ką turi žinoti kiekvienas, prieš prasidedant statyboms

Statybos projektai dažniausiai yra didelės rizikos projektai, todėl norėdami išvengti nepatogumų užsakovai visada turi žinoti, ar rangovas yra apdraudęs statybos projektą ir jam taikoma civilinė atsakomybė. Didelę įtaką statybos darbų sėkmei turi ir specialistų bei darbininkų kompetencija, darbo priemonės, įrankiai, apsaugos priemonės, mechaninės priemonės ir, žinoma, aukštas organizacinių įgūdžių lygis. 

Visa tai užtikrina darbų greitį, savalaikį projektų vykdymą ir darbų kokybę, kurią gali suteikti tik patikima statybų įmonė. Profesionalus statybos rangovas atliks visus esminius reikalus, vykdydamas savo įsipareigojimus ir užtikrindamas darbų nuoseklumą. Patikima statybų įmonė užtikrins, kad būtų gauti reikiami leidimai, projektas derėtų su atitinkamomis valstybės institucijomis, būtų laikomasi sąmatų ir terminų.

 

Užs. Nr. 1696

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video