Kava internetu: kaip išsirinkti nepauosčius (0)

Publikuota: 2024-02-26 Kategorija: Verslas
Kava internetu: kaip išsirinkti nepauosčius
Asociatyvi nuotr.

Ką pirmiausiai darote norėdami išsirinkti naują kavą? Leiskite atspėsiu – bandote užuosti jos aromatą. Aromatas iš tiesų labai daug ką papasakoja apie patį kavos skonį: rūgštesnis kvapas sufleruoja apie galimą malonią rūgštelę kavos puodelyje, švelnus kvapas – subalansuotą skonį. Visgi, šiandien daugybė kavos parduotuvių randamos tik internete, arba ypač toli nuo jūsų namų ir, atrodo, paprastesniu sprendimu gali būti kava internetu. Tik kyla vienas klausimas – kaip išsirinkti trokštamą skonį internetu... Ogi tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti!

Skirtinga rūšis – skirtingas skonis

Rinkdamiesi kavą internetu, pirmiausia, atkreipkite dėmesį į jos rūšį. Skirtingų rūšių ir porūšių kavos skoniai šiek tiek skiriasi, tad norint mėgautis išties puikiu ir jūsų lūkesčius atitinkančiu gėrimu labai svarbu tinkamai pasirinkti. Pasaulyje populiariausios trys kavos rūšys.

  1. Arabika – išraiškingo skonio kava, tinkama visiems kavos gėrimams ruošti. Lyginant su kitomis rūšimis, ji yra itin subalansuoto skonio, švelni ir kvapni, todėl dažnai naudojama gryna. Ši pupelių rūšis sudaro apie 70 procentų visame pasaulyje užauginamų kavos pupelių.
  2. Robusta – tai antra pagal populiarumą rūšis, sudaranti apie trečdalį viso pasaulio kavos pupelių. Ji yra pigesnė, lengviau užauginama, tačiau ne tokio malonaus ir universalaus skonio. Robusta pupelės yra kartesnės, intensyvesnės, turi beveik dvigubai daugiau kofeino, todėl dažnai naudojamos espreso kavai ar kavos gėrimams su espreso pagrindu ruošti. Dažnai robusta maišoma su arabikos pupelėmis.
  3. Liberika – vos vieną procentą tesudaranti kavos rūšis. Kavamedžiai itin ištvermingi ir gali augti beveik bet kokiame dirvožemyje net ir mažame aukštyje. Šios kavos skonis nėra itin malonus, todėl beveik visuomet yra maišoma su kitomis rūšimis. Ši kava turi mažiau kofeino, dažniausiai naudojama tirpiai kavai gaminti.

Skonį lemianti augavietė

Renkantis kavą svarbiu faktoriumi gali tapti kavos gimtinė. Skirtinguose regionuose, skirtingomis sąlygomis augantys kavamedžiai subrandina skirtingus pupelių skonius. Tam, kad būtų lengviau išsirinkti trokštamą skonį, trumpai pristatome pagrindinius populiariausiuose regionuose užaugintų pupelių skirtumus.

  • Pietų Amerikoje užaugusios kavos pupelės pasižymi subalansuotu skoniu: lengvos, švelnios, nėra itin rūgščios ar karčios, puikiai tinka visoms kavoms ruošti.
  • Centrinėje Amerikoje augančios pupelės yra sodresnio skonio ir aromato, ne tokios saldžios, gali turėti įvairių vaisių ar riešutų poskonius.
  • Afrikos regionuose užauginama išraiškingiausia kava: pasižyminti elegantiška rūgštele, vaisiškais, uogiškais, gėliškais skoniais.
  • Azijos regionuose augančios kavos pupelės turi ypač ryškius, stiprius ir ilgai išliekančius skonius ir poskonius. Ši kava yra kartesnė, žemiškų skonių.

Skirtingi apdorojimo būdai ir jų poveikis skoniui

Skirtingi kavos pupelių apdorojimo būdai atskleidžia kiek kitokius skonius. Tad renkantis kavą internetu svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kaip ji apdirbta. Dažniausiai taikomi du apdirbimo būdai.

  1. Sausasis arba natūralusis metodas – tai klasikinis kavos apdorojimo būdas, kai kavos pupelės kartu su minkštimu yra tiesiog džiovinamos. Šis būdas naudojamas nuo pat kavos vartojimo pradžios. Sausuoju metodu apdorotos kavos pupelės yra saldesnės.
  2. Drėgnasis arba šlapiasis metodas – tai kavos pupelių apdorojimo būdas, kai nuo kavos pupelės pirmiausiai atskiriamas uogos minkštimas, tuomet atskirtos pupelės fermentuojamos vandenyje ir tik tada džiovinamos. Šis metodas kavos pupelėms suteikia švaresnį skonį su žiupsneliu elegantiškos rūgštelės.

Skonį lemiantis pupelių skrudinimas ir malimas

Įsigyti internetu kavą ypač paprasta pavyzdžiui iš Cofmos.lt: įsidedate į krepšelį, užsisakote ir po kelių dienų mėgaujatės išsirinkta Cofmos kava! Prieš užsisakydami kavą nepamirškite atkreipti dėmesį į jos skrudinimo būdą: skirtingi skrudinimo būdai lemia skirtingą kavos skonį. Kuo tamsiau skrudinamos pupelės, tuo ryškesnis ir kartesnis bus jų skonis. Jei norite įsigyti maltas pupeles, atkreipkite dėmesį ir į jų malimą: kuo smulkesnis malimas – tuo kartesnė kava. Jei rinksitės stambiai maltą kavą, tikėtina, ji bus rūgštesnė. Be to, skirtingiems kavos gėrimams ruošti naudojama skirtingo rupumo kava, tad pirmiausiai įvertinkite, kokią kavą gaminsite ir pagal tai rinkitės kavos rupumą.

Užs. nr. 2613.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video