Kokį kilimėlį treniruotėms pasirinkti? Patarimai (0)

Publikuota: 2022-11-21 Kategorija: Verslas
Kokį kilimėlį treniruotėms pasirinkti? Patarimai
Organizatorių nuotr. / kilimėliai

Mankštos kilimėlis – neatsiejamas treniruočių įrangos elementas sportuojantiems namuose ir lauke. Tinkamai parinktas jis leis mėgautis mėgstama veikla bet kokiomis sąlygomis. Kaip pasirinkti geriausią? Atskleidžiame, į ką atkreipti dėmesį renkantis treniruočių kilimėlį.

Kilimėlis treniruotėms - į ką atkreipti dėmesį perkant?

Mėgstate jogą? Tempimo pratimus? O gal užsiimate kardio treniruotėmis namuose? Nepriklausomai nuo to, kokią aktyvumo formą pasirinksite, jums reikia gero sportinio kilimėlio. Tinkamai parinktas užtikrins komfortą ir leis visapusiškai susikoncentruoti ties treniruotėmis, todėl jo įsigijimas turėtų būti gerai apgalvotas. Svarstote, į ką atkreipti dėmesį renkantis mankštos kilimėlį? Svarbiausi keturi parametrai:

  • medžiaga, iš kurios kilimėlis yra pagamintas,
  • storis,
  • dydis,
  • sulankstymo būdas.

Kilimėlio dydį verta pritaikyti jūsų ūgiui. Svarbu, kad ant jo būtų galima laisvai paguldyti galvą ir liemenį, geriausia – visą kūną. Jei treniruojatės namuose, rinkitės neslidų mankštos kilimėlį. Jis neslys ant grindų, o tai ne tik pagerins komfortą, bet ir saugumą treniruočių metu.

Didelę reikšmę turi ir lankstymo būdas. Nors treniruojantis ir laikant kilimėlį namuose užteks sulankstomo, veikloms lauke pravers susukamas kilimėlis. Taip susukami pratybų kilimėliai papildomai tvirtinami specialiomis juostomis. Jie taip pat dažnai turi patogų ilgą dirželį, skirtą užsimesti sulankstytą kilimėlį ant peties. Tai puikus pasirinkimas, pavyzdžiui, jogos užsiėmimui parke!

Geras treniruočių kilimėlis - iš kokios medžiagos? Peržiūrėkite geriausius

O iš kokios medžiagos turi būti pagamintas geras mankštos kilimėlis? PVC kilimėliai yra patys populiariausi ir pigiausi. Nepaisant mažos kainos, jie pasižymi dideliu patvarumu. Šiek tiek brangesni, lengvesni ir patogesni yra mankštos kilimėliai iš TPE arba EVA putų. Jie užtikrina aukštą komfortą treniruočių metu ir puikiai izoliuoja. Intensyviai veiklai galite rinktis mikropluošto kilimėlį. Jis sugeria prakaitą lyg rankšluostis. Savo ruožtu renkantis jogos kilimėlį verta rinktis puikiai sukimbančią medžiagą, pvz., kaučiuką.

Koks treniruočių kilimėlis: storas ar plonas? Paaiškiname, koks kilimėlio storis bus geriausias

Mankštos kilimėlio storis turi didelę įtaką treniruočių patogumui. Kokį pasirinkti? Viskas priklauso nuo mėgstamiausios sporto disciplinos. Kūno rengybai ir kardio treniruotėms rekomenduojami storesni, maždaug 1–1,5 cm storio kilimėliai. Jie užtikrina komfortą sėdint ar mankštinantis su atrama. Jogos kilimėlis turi būti žymiai plonesnis – apie 0,2–0,3 cm. Sulankstytas bus kompaktiškas ir lengvas, užims mažai vietos, tačiau suteiks reikiamo stabilumo. Jei ieškote universalaus sprendimo, rinkitės 0,5–0,6 cm storio kilimėlį. Toks standartinis modelis tiks tiek atliekant atsipalaidavimo, tiek dinamiškesnius pratimus.

Užs.Nr. 1982

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video