Stacionarus kompiuteris - galingas įrankis darbui ir žaidimams (0)

Publikuota: 2022-02-23 Kategorija: Verslas
Stacionarus kompiuteris - galingas įrankis darbui ir žaidimams
Rokiškio Sirena nuotr. / Stacionarus kompiuteris

Žaidimai, darbas įvairiomis vaizdo apdorojimo programomis, filmų žiūrėjimas, naršymas internete ir t. t. yra tik kelios funkcijos, kurioms atlikti yra skirti stacionarūs (arba dar kitaip vadinami staliniai) kompiuteriai. Ar žinote, kokiais kriterijais vadovaujantis yra patartina rinktis stacionarius kompiuterius?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stacionarų kompiuterį?

Tradiciniai kompiuteriai, mini stacionarūs kompiuteriai ir motoblokiniai kompiuteriai – tai trys stacionarių kompiuterių tipai, pasižymintys skirtingomis savybėmis. Atsižvelgiant į tai, kokie jūsų poreikiai, susiję su naudojimusi kompiuteriais, kompiuterių tipų ir jų savybių pasirinkimas gali skirtis. Vis dėlto yra keletas bendrų kriterijų, kuriais derėtų vadovautis, renkantis stacionarius kompiuterius savo namams. Staliniai kompiuteriai gali turėti skirtingas motinines plokštes. Motininė plokštė yra vienas svarbiausių komponentų, nes į ją susijungia visi kiti stalinio kompiuterio komponentai. Nepamirškite, kad motininės plokštės pasirinkimas yra glaudžiai susijęs su tuo, kokį procesorių pasirinksite, kokio tipo bei talpos atmintis yra reikalinga ir t. t. Kitas svarbus komponentas yra procesorius (Intel arba AMD). Procesorius yra ta stacionaraus kompiuterio dalis, kuri atsako už pavestų užduočių atlikimą. Dar vienas komponentas – vaizdo plokštė, atsakinga už kokybišką vaizdą ir t. t. Ne ką mažiau svarbus komponentas yra ir kompiuterio atmintinė. Rinkdamiesi stalinį kompiuterį, turėsite pasirinkti kokio tipo atmintinės norite. Pažymėtina, kad HDD technologija yra labiau įvaldyta, tačiau stacionariuose kompiuteriuose palyginus nauja SSD veikia greičiau ir yra stabilesnė, nes nebijo elektros dingimo. Ir, galiausiai, vienas svarbiausių komponentų – RAM atmintis. RAM padeda vienu metu palaikyti daugelio programų veikimą.

Stacionaraus kompiuterio korpuso pasirinkimas

PC korpusai – skirtinga išvaizda pasižymintys ir labai funkcionalūs stalinio kompiuterio komponentai, turintys didelę įtaką patogiam naudojimuisi kompiuteriu. Ieškodami informacijos apie apie PC korpusus, rasite daug skirtingų šio komponentų pavadinimų, pradedant kompiuterio korpusu, sistemos bloku, dėže, spinta ir baigiant bokštu. Renkantis PC korpusą derėtų įsitikinti, ar jis yra suderinamas su pagrindinės plokštės dydžiu ir atitinka tą patį standartą. Pažymėtina, kad kompiuterių korpusai gali atitikti ATX, Micro-ATX, Mini-ATX, E-ATX SSI-EEB ir kt. standartus.

Stacionaraus kompiuterio korpusas turi būti aušinamas, todėl visada, rinkdamiesi PC korpusą, atsižvelkite į šias galimybes. Tinkamas PC korpusas apsaugo kompiuterio detales nuo dulkių bei leidžia orui vėsintis, palaikant kompiuterį vėsų bei tylų. Svarbu paminėti, kad dalis korpusų yra sukurti taip, kad iškart aušintų kompiuterį, o kita dalis turi ventiliatoriaus laikiklius, skirtus vandens pagrindo aušintuvams montuoti.

Renkantis PC korpusą, reikėtų atkreipti dėmesį į išorinių jungčių skaičių. Kuo daugiau išorinių jungčių bus korpuse, tuo daugiau įrenginių vienu metu galėsite prijungti prie kompiuterio. USB A jungtys, audio jungtys bei jungtys mikrofonui yra populiariausios jungtys, tačiau naujausi stacionarių kompiuterių korpusuose jau galima rasti modernesnes bei greitesnes USB Type C jungtis.

Vieta diskams – dar vienas svarbus komponentas, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Pažymėtina, kad modernių stalinių kompiuterių korpusuose dažniausiai jau nebėra vietos išoriniam diskui.

Jeigu jums yra svarbi medžiaga, iš kurios yra pagamintas stacionaraus kompiuterio korpusas, tai pasirinkimas nebus itin didelis, tačiau galėsite pasirinkti iš trijų pagrindinių medžiagų, t. y., plieno, aliuminio ir plastiko.

 

Užs. nr. 1653.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video