A. Kišūnienė pakeitė du dešimtmečius laibgaliečius būrusią pirmininkę (0)

Publikuota: 2024-03-19 Kategorija: Žmonės
A. Kišūnienė pakeitė du dešimtmečius laibgaliečius būrusią pirmininkę
Asmeninio archyvo nuotr. / A. Kišiūnėnė ateinančius 3-ejus metus vadovaus Laibgalių bendruomenei.

Kovo mėn. pradžioje Laibgalių kaimo bendruomenės laukė rimtas darbas – rasti pamainą ilgametei bendruomenės pirmininkei Vandai Cicikai. Beveik du dešimtmečius kaimelio gyventojus būrusi moteris jau pernai „Rokiškio Sirenai“ užsiminė apie tai, kad norėtų užleisti savo vietą. Tą padaryti pavyko tik dabar – rinkimų metu naująja pirmininke tapo Agnė Kišūnienė.

Jautė palaikymą  

Vieną pirmųjų savo, kaip bendruomenės pirmininkės interviu davusi A. Kišūnienė neslėpė – jaudinasi: „Visai neseniai pradėjau pirmininkauti, patirties dar neturiu, nežinau net, ko ir klausite (juokiasi – aut. past.). Bet bendruomenės veikla man nėra naujiena – pagal galimybes prisidėdavau prie renginių organizavimo, pagelbėdavau buvusiai pirmininkei įgyvendinant kitus sumanymus. Bendruomenė mane tikrai matė“.

Pasak naujosios pirmininkės, būtent gyvenvietės bendruomenė nuolat ją drąsino ir skatino imtis jaunų pareigų vis pagirdami už aktyvumą, iniciatyvumą, už tai, kad stengiasi. A. Kišūnienės teigimu, laibgaliečiai skatino tapti pirmininke sakydami, kad mato ją, kaip atsakingą, buriančią ir galinčią vykdyti pirmininkės pareigas.

O jausdama žmonių palaikymą, A. Kišūnienė ir pati pagalvodavusi, kad būtų įdomu save išbandyti. Tad mėnesio pradžioje, per bendruomenės tarybos ataskaitinį susirinkimą, balsavimo būdu buvo išrinkta naująja pirmininke.

Kol kas – trejiems metams

Kol kas, pasak naujas pareigas gavusios laibgalietės, jos kadencija truks trejus metus: „Taryba renkama trejiems metams, tad po šio laikotarpio galima keisti ir pirmininką (juokiasi – aut. past.). Kaip bus, pamatysim bėgant laikui. Ar baisu? Na, imantis naujos veiklos visada yra nerimo, bet visko galima išmoksti, o ir bendruomenė pasiruošusi luktelėti. Kol kas mano, kaip naujos bendruomenės pirmininkės tikslas – suvienyti žmones, kad visi dirbtų kartu. Nes jautėsi, kad bendruomenė yra susiskaldžiusi, nevieninga. Kitas niuansas, be abejo, tęsti buvusios pirmininkės pradėtas veiklas. Juk kai žmogus atsistatydina, tai kažkam reikia perimti jo darbus. O toliau – naujų idėjų, sumanymų paieška ir įgyvendinimas“.

Pažįsta visus

Iš Obelių kilusi, tačiau jau 15-a metų Laibgaliuose gyvenanti A. Kišūnienė sako, kad miestelį jau vadina savo kraštu ir pati nesijaučia čia svetima. Moteris tikino pažįstanti beveik kiekvieną gyventoją, susikalbanti tiek su vyresnio amžiaus žmonėmis, tiek su jaunimu.

Šiuo metu virš 40 narių jungiančią bendruomenę, anot naujosios pirmininkės, jau papildo ir naujų narių, su kuriais bus diskutuojama apie bendruomenės lūkesčius, aptariamos ateities vizijos ir jų įgyvendinimo perspektyvos, projektų rengimas.

O paklausta, kokios didelę bendruomenę buriančio vadovo savybės, A. Kišūnienė neslėpė – vadovas turi būti tvirtas, turėti savo nuomonę, tačiau gebėti išklausyti ir priimti kitokį matymą, kitus pasiūlymus.

„Visgi, visai nuolankiu būti negali. Jei taip nutinka, tada labai sunku yra išpildyti visų žmonių lūkesčius. Juk kai daug žmonių, daug ir nuomonių. Turi būti lyderis, matantis visumą ir siekiantis bendro gėrio“, – nors dar be patirties, tačiau pagrindines vadovo savybes jau puikiai įvardijo pašnekovė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video