Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Audrius Gimžauskas (video) (0)

Publikuota: 2021-04-26 Kategorija: Žmonės
Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Audrius Gimžauskas (video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Audrius Gimžauskas

 

Prieš septynerius metus Jurijus Piatinas man atvedė žmogų, kuris pasiūlė organizuoti automobilių lenktynes „Samsonas Rally Rokiškis“. Iš pradžių ši idėja man atrodė beprotiška. Pirmiausia mane nustebino šimtatūkstantinis lenktynių biudžetas, bet išmintingasis Audrius Gimžauskas  greitai viską sustatė į savo vietas.

Apie automobilių lenktynininką Audrių kartą pasakė garsus Suomijos ralio čempionas Teemu Asunmaa: „Duokite Audriui paprasčiausias lenktynes su dulkėmis, benzino dvoku ir duslintuvų griausmu ir jis iš viso to padarys šou“. Būtent su tokiu žmogumi pavyko pasikalbėti šią popietę.

Nuo pat vaikystės A. Gimžauskas buvo aistringas automobilių sporto entuziastas. Tai lenktynininkas, kurio labai įdomi karjeros istorija. Kiek reikėjo kantrybės ir užsidegimo tarybiniai laikais, kad tapti lenktynininku. Tai labai brangus sportas, reikalaujantis meistriškumo. Tai sugebėjimas nuryti pralaimėjimo kartėlį, o kartu ir varginantis mechaniko darbas.

Nuosekli, nelengva veikla nebuvo nepastebėta. Audrių persekiodavo fanai ir visokeriopai padėdavo. Didelis noras padaryti iš lenktynių kažką gražaus ir įspūdingo subrandino idėją ir Audrius pats pradėjo organizuoti automobilių sporto lenktynes.

Ne kiekvienam suprantama koks tai atsakingas ir pavojingas darbas. Kai lydi sėkmė, tai šventę padarėme visi, bet jeigu kas nors nepavyko, tuomet lieka kaltas Audrius. Nepagalvojo, nepamatė, nepastebėjo…

Bekalbant su Audriumi jutau jo atsidavimą šiai sporto šakai. Tai ne šiaip verslas. Organizuoti automobilių lenktynių varžybas – jo gyvenimas. Žinoma kad neįmanoma visko padaryti be geros komandos, tačiau menas yra komandą uždegti bendram tikslui. „Samsonas Rally Rokiškis“ yra neįsivaizduojamas be Martyno, Jurijaus, Vesto, Rūtos, Ingos, Tomo ir kitų žmonių.

Audrius yra daug suorganizavęs varžybų, tačiau Rokiškis jį nustebino žmonių nuoširdumu ir gerumu. Tokio žmonių susiklausymo ir palaikymo lenktynininkas nėra matęs niekur pasaulyje. Nuo aukščiausių valdžios atstovų, verslininkų iki eilinio piliečio - iš visų susilaukė geranoriškos pagalbos ir pagarbos.

Smagu, kad mes, rokiškėnai, taip atrodome svečių akimis. Tokia rokiškėnų dvasia yra svarbesnė už dvarus ir pastatytas bažnyčias. Mes turime didžiuotis savo krašto žmonėmis ir saugoti jų gerumo, nuoširdumo bruožus.

Paklausykite pokalbio su lenktynininku Audriumi Gimžausku.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video