LRT laidoje „Nepaprasti žmonės“ – Birutės Dapkienės istorija (video) (0)

Publikuota: 2023-11-15 Kategorija: Žmonės
LRT laidoje „Nepaprasti žmonės“ – Birutės Dapkienės istorija (video)
LRT laidoje „Nepaprasti žmonės“ – Birutės Dapkienės istorija

LRT laidoje „Nepaprasti žmonės“ – iš skolų išbridusi Birutė Dapkienė, kuri dabar valdo dvarą, kuriame maistą tiekia robotas: „Man buvo tiesiog gėda eiti į Darbo biržą,“ - sako pašnekovė. 

Laidą galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą.

„Iš aukštakulnių batelių įšokau į šūdinus kaliošus. Buvo taip blogai, kad akmenis laukuose teko rinkti su taurelės mėgėjais“, – prisimena rokiškietė Birutė Dapkienė, kuri Vilniuje per vieną naktį įbrido į šimtatūkstantines skolas, mat vagys išplėšė Gedimino prospekte įkurtą prabangią kailinių parduotuvę, o turto ji dar nebuvo spėjusi apdrausti.

Po šios nelaimės Birutės šeima pardavė visą turtą Vilniuje, kaime nusipirko lopynėlį žemės, suvargusius senus namus ir persikėlė čia.

„Kaime išgyventi visą laiką yra lengviau. Pas kaimynę pasisiūlau melžti karves. Valgyti reikia, nes man buvo tiesiog gėda eiti į Darbo biržą ir gauti tą pašalpą“, – sako moteris.

Supratusi, kad kaimiški darbai nepadės išbristi iš didžiulių skolų, Birutė išvyksta į Vokietiją prižiūrėti senukų. Ten per dvejus metus ji užsidirba beveik visą reikiamą sumą ir, grįžusi į Lietuvą, įkuria didžiulį ūkį, iš kurio jau ir šioks toks uždarbis pradėjo atkeliauti.

2019 metais, naršydama internete, Birutė netikėtai nusiperka kengūriuką Ajezulį, kuris bus jos ūkio puošmena. Deja, kengūriukas ūkyje gyveno vos kelis mėnesius, nes Birutei norintis atkeršyti vienas piktavalis gyvūną užmušė.

„Iki dabar įtariu, kas šitaip galėjo pasielgti, bet nepagautas už rankos – ne vagis. O paskui, po šito incidento, dar buvo supjaustyti šienainio rulonai. Ką dabar? Pasislėpsi ir drebėsi? Gyvenimas tęsiasi“, – nemalonius įvykius prisimena Birutė.

Šiandien moteris sako esanti laiminga – toliau su vyru gyvena Rokiškio rajone bei rūpinasi Salose esančiu dvaru, kurio restorane žmonėms maistą paduoda katytė Bela – robotas.

„12 tūkst. eurų kainavo man ši katytė. Jei darbuotojui mokėčiau po tūkstantį eurų kas mėnesį, tai ji jau metus atidirbo ir dabar dirba už ačiū“, – juokiasi Birutė Dapkienė, kurios dėka Salų dvaras vis labiau ir labiau atsigauna.

„Nepaprasti žmonės“ – laida apie žmones, be kurių Lietuva būtų kitokia. Čia kalba mažai žinomi, dažnai antrame plane liekantys žmonės, kurių istorijas būtina išgirsti, nes jiems rūpi. Rūpi ne tik jų kiemas, bet ir kas yra šalia jo – kaimynai, nepažįstamieji arba tiesiog tie, kuriems sunkiau gyventi.

Ved. Edvardas Kubilius.

LRT inf.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video